CES 2022: LG tiiun – urządzenie do uprawy roślin w domu

CES 2022: LG tiiun – urządzenie LG do uprawy roślin w domu

Firma LG Electronics (LG) zaprezentuje na targach CES 2022 nowoczesną koncepcję ekologicznego stylu życia w postaci wolnostojącego urządzenia do domowej uprawy roślin o nazwie LG tiiun1. Tiiun, co w języku koreańskim oznacza „kiełkować”, umożliwia nawet początkującym ogrodnikom uprawianie warzyw, ziół oraz kwiatów przez cały rok w zaciszu własnego domu2.

Test Motorola moto e40 – pełna energii do pracy

Stylowy i niezwykle prosty w obsłudze LG tiiun, będący najnowszą innowacją firmy LG, oferuje wszystkie korzyści płynące z posiadania w pełni funkcjonalnego ogrodu bez obaw o szkodniki czy niesprzyjający klimat.

LG tiiun

Zaprojektowane jako całkowicie samodzielne urządzenie, LG tiiun ma dwie półki, z których każda może pomieścić do sześciu pakietów nasion typu „wszystko w jednym”, oraz trzy różne rodzaje zestawów nasion. Każdy pakiet ma 10 otworów do kiełkowania, dzięki czemu użytkownicy mogą jednocześnie hodować różne rodzaje roślin i cieszyć się nimi w ciągu zaledwie czterech do ośmiu tygodni.
LG tiiun, laureat nagrody CES 2022 Innovation Award, został wyróżniony za innowacyjną technologię i wzornictwo oraz za zróżnicowane korzyści dla konsumentów. Ten nowoczesny, inteligentny system upraw wykorzystuje doświadczenie technologiczne firmy LG w produkcji urządzeń AGD z wielu kategorii. Dzięki temu LG tiiun zapewnia niezawodne rezultaty i łatwy, w dużej mierze zautomatyzowany proces uprawy roślin, czerpiąc z technologii zaimplementowanych w zaawansowanych lodówkach, oczyszczaczach wody i systemach wentylacyjnych.
Wykorzystując renomowaną sprężarkę inwerterową LG, elastyczny system kontroli pogody precyzyjnie dostosowuje temperaturę wewnętrzną tiiun, aby stworzyć optymalne warunki dla wzrostu roślin. LG tiiun nie tylko automatycznie reguluje temperaturę i oświetlenie, tak aby naśladowały naturalny cykl dnia, ale też osiem razy na dobę dostarcza wodę. Jego system Auto Ebb & Watering rozprowadza przy tym idealną ilość wilgoci, aby z nasion wyrosły zioła, warzywa liściaste i kwiaty.
Wewnętrzna struktura LG tiiun została zaprojektowana pod kątem zwiększenia wydajności fotosyntezy, wzmacniając efekt wewnętrznego źródła światła LED, aby przyspieszyć proces wzrostu. Przezroczyste drzwi pozwalają użytkownikom obserwować wzrost roślin, a jednocześnie zapewniają szczelne zamknięcie, aby utrzymać wewnątrz stałą temperaturę i zabezpieczyć rośliny przed szkodliwym działaniem owadów. Dzięki mobilnej aplikacji LG ThinQ™ użytkownicy mogą zdalnie monitorować cały proces kiełkowania, sprawdzać lub zmieniać ustawienia oraz otrzymywać powiadomienia o konieczności uzupełnienia wody w zbiorniku.
LG tiiun jest wygodnym rozwiązaniem umożliwiającym ekologiczne i zdrowsze życie domowe, wyróżnia się także prostym i eleganckim wzornictwem. Aby harmonizować z każdym wystrojem wnętrza, tiiun jest oferowany w dwóch kolorach: Nature Beige i Nature Green.
LG tiiun to praktyczne i wygodne rozwiązanie dla zapracowanych konsumentów, którym zależy na bardziej ekologicznym i zdrowszym stylu życia w domu. Nasz inteligentny system upraw, będący stylowym dodatkiem do domu lub mieszkania, sprawia, że uprawa ziół, warzyw liściastych i kwiatów jest przyjemna i prosta, nawet dla tych z nas, którzy nie mają żadnego doświadczenia w ogrodnictwie – powiedział Lyu Jae-cheol, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.
LG tiiun i LG tiiun mini będą prezentowane wirtualnie na cyfrowym stoisku LG podczas rozpoczynających się 5 stycznia targów CES 2022. Zobacz LG tiiun i inne innowacyjne urządzenia AGD w LG Home.

1. „Ekologiczne życie” używane tylko w kontekście sadzenia i upraw.

2.  Wymagane pakiety nasion są sprzedawane oddzielnie. Dostępność nasion może się różnić w zależności od rynku.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: