INNO DAY 2021 – co jeszcze pokazało OPPO

INNO DAY 2021 – co jeszcze pokazało OPPO – W tym roku były to m.in. inteligentne okulary OPPO Air Glassprocesor NPU czy rozkładany, kompaktowy OPPO Find N, które już niedługo będą dostępne dla konsumentów. Jednak w trakcie wydarzenia marka zaprezentowała również szereg nowych konceptów i prototypów, które zamierza rozwijać w przyszłości. Poniżej prezentujemy co jeszcze pokazało OPPO podczas INNO DAY 2021.

INNO DAY 2021

Nowy „wymiar” fotografii
Większy sensor zapewnia lepszą jakość obrazu, ale wymaga odpowiedniego rozmiaru obiektywu, co na ten moment staje się coraz trudniejsze. Dzięki rozsuwanemu mechanizmowi, wysuwany aparat OPPO (oryg. OPPO Retractable Camera) zapewnia ogniskową 52 mm (dwukrotny zoom optyczny). To rozwiązanie pozwala na wykorzystanie dużego 1/1,56-calowego czujnika SONY IMX766. W takiej konfiguracji można liczyć na optyczną stabilizację obrazu (OIS) i auto-focus (AF). Po schowaniu aparat nie wystaje ponad obudowę telefonu. Ponadto, aby chronić mechanizm np. przed skutkami upadku, aparat automatycznie chowa się w czasie 0,6 s. Dodatkowo mechanizm jest odporny na zachlapania oraz kurz.

Aparat pod ekranem
Branża smartfonów cały czas pracuje nad nowymi formami telefonów oraz rozszerzeniem współczynnika ekranu w stosunku do całej obudowy. OPPO od 2018 roku rozwija technologię umieszczenia aparatu pod wyświetlaczem telefonu (under-screen camera – USC). Teraz marka zaprezentowała jej kolejną generację.

OPPO - USC

OPPO – USC

OPPO USC wyróżnia:
  • Autorskie algorytmy obrazu AI: OPPO pracuje cały czas nad algorytmem redukcji dyfrakcji AI przy użyciu dziesiątek tysięcy zdjęć. Pozwala to na dokładne modelowanie dyfrakcji i zastosowanie kompensacji do obrazów.
  • Innowacyjna geometria pikseli: nowe rozwiązanie zmniejsza rozmiar każdego piksela bez zmniejszania ich liczby na cal, by zapewnić wysoką jakość wyświetlania na poziomie 400 PPI, nawet w obszarze umiejscowienia aparatu.
  • Lepsza kontrola dokładności, koloru i jasności ekranuOPPO wprowadziło autorskie rozwiązanie wykorzystujące własną technologię ekranową, w której każdy obszar pikselowy obsługuje tylko jeden piksel („1-do-1”). W połączeniu z precyzyjną technologią kompensacji algorytmicznej OPPO, umożliwia to precyzyjną kontrolę jasności całego ekranu z odchyleniem około 2%.

Test OPPO Reno6 5G – wyróżnia się z tłumu

OPPO Digital Human, czyli wirtualne postacie przyszłości 
Obecnie coraz częściej zdarza się, że cyfrowe postacie otrzymują własną osobowość i w zależności od środowiska przyjmują odpowiednią postawę, np. są bardziej profesjonalne w pracy, czy łagodne w obyciu z dziećmi. Dlatego OPPO stworzyło system Digital Human.
OPPO Digital Human
OPPO Digital Human

OPPO Digital Human to opracowana przez OPPO technologia tworzenia hiperrealistycznych wirtualnych postaci, które mogą mówić, poruszać się i wchodzić w interakcje, jak prawdziwa osoba. Integrując możliwości sztucznej inteligencji, takie jak rozpoznawanie semantyczne, rozpoznawanie cech, synteza głosu, synchronizacja ułożenia ust i wrażenia dynamiczne, OPPO Digital Human może powielać do 30 różnych rodzajów wzorów twarzy i mimiki, czyniąc interakcję z użytkownikiem bardziej realistyczną.

Oprócz tego, że oprogramowanie ma możliwość komunikowania się z użytkownikiem za pomocą dźwięku i wyrażania emocji, OPPO Digital Human może również naśladować prawdziwych ludzi. Opierając się na rozpoznawaniu ludzkich zachować, może zachowywać się jak wirtualny trener fitness, a także przejmować w przyszłości różne zadania np. prowadzącego transmisję online czy pracownika działu obsługi klienta.
OPPO CybeReal 2.0
Wirtualny świat OPPO CybeReal 2.0
Technologia AR coraz częściej gości na ekranach naszych urządzeń. Doświadczamy jej np. kupując czy trenując online. Coraz częściej żyjemy na styku świata fizycznego i wirtualnego, ale żeby efektywnie wykorzystać te możliwości należy rozwijać odpowiednie aplikacje.
Oparta na autorskich technologiach przetwarzania przestrzennego i pozycjonowania, aplikacja OPPO CybeReal 2.0 może zapewnić bardzo dokładną pozycję i orientację w rzeczywistym świecie, minimalizując zakłócenia i zachowując wysoką efektywność energetyczną. Jest to możliwe dzięki zbieraniu danych z otoczenia i budowaniu wirtualnej repliki świata rzeczywistego za pomocą kamer smartfonów, czujników Bluetooth, itp. Nowa generacja OPPO CybeReal 2.0 ma duży potencjał w rozwoju technologii AR oraz systemów nawigacyjnych.
Pojazdy zdalne działające w oparciu o sieć 5G SA
Podczas INNO DAY 2021 OPPO pokazało czego można oczekiwać od sieci 5G i jak będą wyglądać gry wyścigowe w przyszłości.
5G Remote Racing
5G Remote Racing to wspólny projekt firm OPPO i Ericsson bazujący na nowych i najważniejszych możliwościach 5G. Za pomocą systemu 5G Remote Racing, gracze mogą sterować zdalnie samochodami RC (Radio Controlled) za pomocą sieci 5G SA, używając do tego smartfonów OPPO. Niezależnie od miejsca, w dowolnym momencie, będzie można rozwijać prędkość nawet do 70 km/h. System 5G Remote Racing wykorzystuje w pełni zalety sieci 5G m.in. bardzo niski poziom latencji na poziomie 10 ms oraz dużą przepustowość, dając w efekcie niesamowitą interakcję pomiędzy samochodem a kierowcą.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: