CES 2022: LG S95QR – soudbar i nowy poziom dźwięku

CES 2022: LG S95QR – soudbar i nowy poziom dźwięku

Na targach CES 2022 firma LG Electronics zaprezentuje nową linię produktów audio z modelami oferującymi najwyższą wydajność, unikalne i stylowe wzornictwo oraz ekscytujące wrażenia dźwiękowe, zapewniając jednocześnie dokładny, wciągający dźwięk w kinie domowym, muzyce i grach.

LG S95QR
LG S95QR
Flagowym modelem imponującej linii produktów audio firmy LG jest soudbar LG S95QR, o mocy wyjściowej 810 W i konfiguracji kanałów 9.1.5, gwarantujący czysty dźwięk przestrzenny jako całościowe rozwiązanie audio klasy high-end. Pięć kanałów, (skierowanych do góry) w tym pierwszy na świecie głośnik centralny (skierowany do góry) – trzy usytuowane na soundbarze i dwa  osobne tylne głośniki – dbają o nieskazitelną czystość dźwięku i powiększają scenę dźwiękową, zapewniając najwyższy realizm.
Soundbar firmy LG to doskonały wybór dla miłośników kina, którzy pragną wzbogacić swoje wrażenia z domowych seansów. Centralny, skierowany ku górze, głośnik sprawia, że dialogi słychać wyraźniej, a treści w formatach Dolby Atmos i DTS:X są jeszcze bardziej wciągające. Dzięki funkcji IMAX Enhanced użytkownicy mogą cieszyć się trójwymiarowym dźwiękiem podczas oglądania kompatybilnych treści.
Soundbar LG S95QR posiada kilka kluczowych udoskonaleń, z których najważniejsze to poprawa wydajności nowych przetworników i komór głośnikowych oraz subwoofera. Większe głośniki niskotonowe zapewniają lepszą jakość dźwięku z głębokimi, rezonującymi basami naśladującymi wciągający system dźwiękowy kina. W 2022 roku firma LG zmodernizowała tylne głośniki bezprzewodowe w swoich zestawach klasy premium, zwiększając liczbę kanałów z czterech do sześciu, z czterema przednimi/bocznymi przetwornikami, które będą towarzyszyć dwóm skierowanym w górę. W porównaniu z innymi głośnikami tej klasy tylne głośniki zestawu LG zostały zaprojektowane tak, aby równomiernie rozprowadzać dźwięk w szerokiej, 135-stopniowej przestrzeni, umożliwiając użytkownikom swobodne rozmieszczanie głośników i ustawiania  ich kąta, co jest szczególnie korzystne w przypadku mniejszych pomieszczeń.
Soundbar wyposażony jest w czuły układ, który pozwala na zwiększenie odległości od subwoofera i głośników tylnych bez ryzyka utraty jakości dźwięku. Dzięki stabilniejszemu połączeniu bezprzewodowemu LG S95QR eliminuje zakłócenia i opóźnienia, co pozwala na utrzymanie pełnego skupienia podczas oglądania i słuchania. Zastosowanie technologii Meridian Audio Horizon w trybie muzycznym umożliwia zmiksowanie dźwięku dwukanałowego do 7.1-kanałowego, poprawiając realizm dźwięku przestrzennego.
Soundbar LG to doskonałe rozwiązaniem dla graczy i miłośników muzyki, wyposażone w funkcję zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR) oraz tryb automatycznego obniżania opóźnień (ALLM), czyniąc ten produkt niezbędnym dla graczy korzystających z konsoli, którzy oczekują idealnej synchronizacji dźwięku i obrazu.1 Obsługiwana wysoka jakość usług strumieniowego przesyłania muzyki sprawia, że soundbar firmy LG umila słuchanie autorskich list przebojów i ulubionych wykonawców.
Co więcej, LG S95QR oferuje użytkownikom intuicyjną pracę z Asystentem Google, Amazon Alexa i innymi asystentami AI. Przy pomocy inteligentnych urządzeń użytkownicy mogą bez wysiłku za pomocą głosu sterować strumieniowym przesyłaniem muzyki, regulować głośność i zmieniać tryby dźwięku. Dzięki LG WOWCAST Wi-Fi audio dongle słuchacze mogą cieszyć się wielokanałowym odbiorem dźwięku bez konieczności używania kabla do telewizora.2
Po podłączeniu do kompatybilnego telewizora LG soundbar korzysta z zaawansowanej funkcji AI Sound Pro, sprawiając, że wszystkie materiały brzmią wyraźniej i bardziej realistycznie. Wzajemna kompatybilność umożliwia posiadaczom telewizorów LG korzystanie z jednego pilota do sterowania zarówno telewizorem, jak i głośnikami. Dzięki ulepszonej funkcji AI Room Calibration model S95QR może dostosować swoje brzmienie do wymogów każdej przestrzeni, analizując wymiary pomieszczenia, aby zapewnić bardziej precyzyjny dźwięk o niskich częstotliwościach, który jest skalibrowany w sposób gwarantujący maksymalną głębię.
W roku 2022 linia soundbarów firmy LG została zaprojektowana z myślą o ochronie środowiska. Oznacza to, że w całym cyklu życia produktu emitowana jest mniejsza ilość dwutlenku węgla. Oprócz wysyłki w opakowaniach wykonanych w 100% z papieru i wykorzystania plastikowej żywicy pochodzącej z recyklingu do produkcji obudowy zewnętrznej najnowsze modele zestawów wykorzystują innowacyjny materiał z włókien kompozytowych zmniejszający emisję dwutlenku węgla podczas transportu ze względu na mniejszą wagę. Dodatkowo stosunkowo niewielki poborów mocy pomaga oszczędzać energię podczas korzystania z zestawów firmy LG.
Począwszy od 4 stycznia (PST), odwiedzający wirtualne stoisko LG na targach CES mogą zapoznać się z najnowszymi innowacjami audio ułatwiającymi współczesny styl życia. Na interaktywnej wystawie będzie można zobaczyć pełną linię głośników 2022 firmy LG, XBOOM 360, UltraGear Gaming Speaker oraz linię bezprzewodowych słuchawek bluetooth TONE Free, w tym nagrodzony na CES 2022 za innowacje FP9 z opcją UVnano, Plug & Wireless, 3D Sound Stage oraz jedyny w swoim rodzaju tryb Whispering Mode. Miłośnicy produktów LG mogą również śledzić najnowsze zapowiedzi w mediach społecznościowych, wyszukując hasztag #LGCES2022.

1 4K 120Hz HDR passthrough dla gier nie jest obsługiwany.
2  LG WOWCAST sprzedawany oddzielnie.

One thought on “CES 2022: LG S95QR – soudbar i nowy poziom dźwięku

  • 9 stycznia 2022 o 16:14
    Permalink

    Fajny brzmi niezle, ale jednak wybrałem z tophifi603 S2 Anniversary Edition na dobrej okazji

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: