Komputronik – zysk za H1 roku obrotowego

Komputronik – zysk za H1 roku obrotowego

Komputronik

Komputronik S.A. opublikował skonsolidowane wyniki finansowe za pierwsze półrocze nowego roku obrachunkowego. W podanym okresie firma wygenerowała 3,804 mln zł netto.
To kolejne miesiące, w których Spółka generuje zyski. Z najnowszego raportu wynika także, że firma osiągnęła 762,511 mln zł przychodu ze sprzedaży.

Od wielu miesięcy generujemy zyski. To najlepszy dowód na to, że obrana przez nas strategia jest skuteczna. Wykorzystujemy dobrą koniunkturę rynkową do tego by wypracowywać zyski, zarówno w tradycyjnym kanale sprzedaży – salonach stacjonarnych, jak i w sieci. Obserwujemy systematyczne wzrosty zarówno w obszarze ruchu w naszym sklepie internetowym, liczby klientów salonów stacjonarnych i wartości koszyka zamówień. Ogromnie cieszę się, że odbudowujemy naszą pozycję na rynku.

Jestem przekonany, że kolejne wyniki finansowe, obejmujące najbardziej gorący okres w handlu, czyli listopad-grudzień, będą również dużo lepsze od oczekiwanych. Widzimy dużą szansę, na kontynuowanie tej passy i przygotowujemy kolejne rozwojowe projekty, które mam nadzieję, przełożą na dalsze sukcesy w przyszłości – komentuje Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Grupy Komputronik.

Komputronik w ostatnich tygodniach rozpoczęł proces remodelingu swoich salonów stacjonarnych. Nowy format wyróżnia się wyodrębnionymi strefami smart home, laptopów, smartfonów oraz dedykowaną strefą usług. Sam sklep jest bardziej nowoczesny i bardziej przyjazny dla klientów.

Recenzja Oclean Flow – szczoteczka soniczna skutecznie wyczyści zęby

Od początku grudnia Komputronik prowadzi ogólnopolską kampanię promocyjną związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. W działaniach wykorzystuje zasięgowe media oraz innowacyjne, niestandardowe narzędzia, które pozwalają dotrzeć jej do młodej grupy odbiorców. W ostatnich dniach Spółka wystartowała także z dedykowanymi działaniami dla firm.
O renomie marki mogą świadczyć wyniki badań marketingowych jakie firma przeprowadziła w tym roku. Z raportu instytutu badawczego IPC wynika, że blisko 92% respondentów zna markę Komputronik przy badaniu wspomaganym, a prawie połowa klientów Komputronik to tzw. promotorzy, czyli osoby, które poleciłyby zakupy w Komputronik swoim bliskim i znajomym.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: