V.Offices wita Vasco Electronics

V.Offices wita Vasco Electronics

Vasco Electronics

Jeden z najbardziej ekologicznych biurowców w Krakowie, V.Offices, wita nowego najemcę. Firma Vasco Electronics, specjalizująca się w tworzeniu i produkcji elektronicznych tłumaczy głosowych, podpisała umowę najmu na prawie 300 mkw. powierzchni biurowej. AFI Europe, właścicielowi budynku i czołowemu deweloperowi w Europe Środkowo-Wschodniej, doradzała firma Knight Frank.

Test Garmin Dash Cam Mini 2 – kamerka z dużym potencjałem

Funkcjonująca od 2008 roku firma Vasco Electronics to wiodący na świecie producent elektronicznych translatorów. Firma działa na całym świecie. Produkuje i stale rozwija tłumacze mowy obsługujące ponad 70 języków. Obok intuicyjnej obsługi oraz precyzyjnego działania, translatory Vasco Electronics wyróżnia na zawsze bezpłatny i nielimitowany dostęp do internetu w 200 krajach. Urządzenia wykorzystywane są m.in. w turystyce, handlu, służbach medycznych oraz mundurowych.

– Ostatnie miesiące to czas nieustannego zwiększania skali naszej działalności, podyktowanego rozwojem produktu, ale i ekspansją na nowe rynki. Nasza dotychczasowa siedziba zwyczajnie zaczęła więc być zbyt mała. Ponadto, sam dział projektowania i wytwarzania produktu był rozlokowany w dwóch lokalizacjach. Nowa siedziba, która skondensuje deweloperów Vasco w jednym, przestrzennym miejscu to pożądany krok w kierunku jeszcze lepszego funkcjonowania tak innowacyjnej i rozbudowanej firmy jak nasza. Usprawni to również przepływ informacji, co zwiększy efektywność pracy.

Wybór naturalnie padł na V.Offices  — jeden z najbardziej ekologicznych biurowców w Polsce, gdyż filozofia ESG to droga, którą kierujemy się w wielu aspektach naszej działalności – mówi Maciej Góralski, prezes firmy Vasco Electronics.

Vasco Electronics wynajęło w V.Offices prawie 300 mkw. powierzchni biurowej. W nowej przestrzeni zostanie rozlokowany 35-osobowy dział deweloperski firmy, który dotychczas był rozdzielony pomiędzy dwie lokalizacje  — Kraków i Krzeszowice. Umowę zawarto do końca stycznia 2023 r.

Test Vasco Mini 2 – polski tłumacz elektroniczny rodem ze Star Treka

Najemcy kierują się lokalizacją, ale i ekologią

– Poszukiwanie nowego biura i decyzja o wyborze tego finalnego nie należą do łatwych procesów. Doceniamy, że firma Vasco Electronics zaufała nam i wybrała V.Offices. Jestem przekonana, że podobnie, jak innowacyjne rozwiązania posiada sam biurowiec, tak innowacyjnie i kreatywnie również będzie rozwijać się strategia nowego najemcy  — dodaje Klaudia Rydz, Negocjator w Knight Frank.

V.Offices jest atrakcyjnym miejscem pracy, oferującym ponad 21 400 mkw. powierzchni biurowej. To świetnie zlokalizowany punkt na mapie Krakowa pod względem dostępu do komunikacji miejskiej. Biurowiec zorientowany jest na ekologię, oferując możliwość ładowania samochodów elektrycznych oraz stacje rowerowe, będące odpowiedzią na potrzeby pracowników wybierających transport nieszkodliwy dla środowiska. V.Offices na etapie projektowania został wyróżniony certyfikatem „International New Construction”.

– Zakończona sukcesem transakcja, zwłaszcza w trakcie pandemii COVID-19, dowodzi, że kluczowymi aspektami dla firm poszukujących obecnie biura są bezpieczeństwo i lokalizacja. Cieszę się, że rozwiązania wykorzystywane w naszym biurowcu zapewniają takie wsparcie, a jednocześnie liczę, że nowa przestrzeń i otoczenie wpłyną na dalszy rozwój Vasco Electronics — komentuje Sebastian Kiec, CEO AFI Europe Poland.

Krakowski budynek biurowy V.Offices jest obecnie drugim najbardziej proekologicznym budynkiem biurowym na świecie. Jako pierwszy w Polsce otrzymał najwyższą ocenę certyfikatu BREEAM, stosowanego przy ocenie budynków pod kątem ich ekologiczności.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl