CES 2022: TCL – telewizory 144 Hz Mini LED, smartfony, tablety oraz nowa wizja marki

TCL ogłasza nową wizję marki, prezentuje telewizory 144 Hz Mini LED oraz nowe urządzenia mobilne podczas targów CES 2022.

Podczas serii wirtualnych wydarzeń, TCL zaprezentował strategię AI x IoT oraz zupełnie nowe inteligentne urządzenia, w tym planowane na 2022 rok telewizory Mini LED, a także urządzenia mobilne.

TCL Electronics, wiodący producent elektroniki użytkowej, zorganizował dziś serię wirtualnych wydarzeń prasowych, podczas których prezes i kierownictwo firmy podzielili się najnowszymi osiągnięciami marki i informacjami na temat rozwoju TCL. Publiczność mogła zobaczyć działanie produktów  TCL smart home, obejrzeć prapremierę telewizorów Mini LED zaplanowanych na 2022 r, a także zapoznać się z najnowszymi urządzeniami mobilnymi.

Test TCL 20 Pro 5G – ciągle mnie zaskakiwał na plus

Odwiedź TCL na targach CES 2022 i zobacz podsumowanie transmisji przeprowadzonych na żywo.

Wiadomość od prezes TCL 

Pani Juan Du, prezes firmy TCL Electronics, przemawiając na globalnej wirtualnej konferencji prasowej odniosła się do podstawowych założeń filozofii  TCL.

W TCL, zawsze na pierwszym miejscu stawiamy naszych klientów. Wszystko to, co robimy, koncentruje się na tworzeniu wartości dla ludzi poprzez poprawę ich życia i doświadczeń dzięki korzystaniu z naszych produktów i usług. Ale nie możemy tego robić sami”, powiedziała pani Du. „Polegamy na naszych kreatywnych pracownikach, na długoterminowym wsparciu naszych zaufanych partnerów, z którymi niestrudzenie współpracujemy, a co najważniejsze, na naszej etyce biznesowej opartej na prawości i uczciwości.”

Juan Du podzieliła się również najważniejszymi informacjami na temat globalnych wyników finansowych marki za 2021 rok oraz zaprezentowała innowacje, które budują sukces firmy TCL.

Przesuwając granice tego, co jest możliwe do osiągnięcia w technologii wyświetlania, TCL założyło w 2009 roku firmę TCL CSOT i zainwestowało prawie 31 miliardów dolarów, aby oferować konsumentom najwyższej jakości ekrany. W trosce o środowisko, TCL wkroczyło również do sektora fotowoltaicznego, by produkować czystszą i bardziej ekologiczną energię.

Test TCL 20 SE – niedrogie narzędzie mobilnej rozrywki

Przez lata TCL tworzyło ekosystem połączonego, inteligentnego domu, kierując się w jego rozwoju swoją strategią AI x IoT. Zdaniem firmy telewizory z dużymi ekranami powinny być punktem wejścia do „inteligentnego życia”, i aby to osiągnąć, TCL stale wprowadza innowacje i opracowuje nowe urządzenia gospodarstwa domowego i mobilne, aby uczynić życie bardziej wygodnym poprzez inspirowanie do rzeczy wielkich – Inspire Greatness.

Mamy nadzieję, że nasza technologia stworzy rozwiązania, dzięki którym na co dzień ludzie będą mniej się martwić, ale także pozwoli im spędzać więcej czasu na zabawie z rodziną i przyjaciółmi”, dodała Du. „W TCL, dzięki naszym produktom i usługom, chcemy uczynić życie ludzi bezpieczniejszym i zdrowszym. Chcemy inspirować ludzi aby dążyli do wielkich rzeczy w życiu.”

Mini LED

Telewizory TCL Mini LED TV na 2022 rok

Od 2018 roku TCL inwestuje w rozwój technologii Mini LED TV i dąży do tego, aby w ciągu pięciu lat stać się czołowym graczem na rynku telewizorów Mini LED.
W 2022 roku TCL robi kolejny krok naprzód, wprowadzając do swoich modeli premium Mini LED, 144 Hz częstotliwość odświeżania ekranu, dostarczając swoim klientom lepszy czas reakcji, ostrzejszy obraz i płynniejszą rozgrywkę.

Zarówno aspirujący gracze, którzy chcą doświadczyć najwyższej szybkości wyświetlania obrazu (FPS) w najbardziej wymagających grach, jak i zwykli użytkownicy, którzy chcą cieszyć się stojąca na najwyższym poziomie responsywnością docenią tę zmianę. Nowe wyświetlacze TCL 144 Hz Mini LED dzięki wysokiej szybkości odświeżania i lepszej płynności gier, zapewnią graczom liczącą się przewagę, szczególnie w grach wieloosobowych, w których liczony w ułamkach sekundy czas reakcji ma kluczowe znaczenie dla zwycięstwa.

Dzięki nowatorskiej technologii Mini LED, nowa generacja telewizorów firmy TCL zwiększy przyjemność z oglądania efektów wizualnych w grach i innych treściach pełnych akcji. Ponad 1000 lokalnych stref przyciemniania w telewizorach TCL Mini LED oferuje niesamowitą jasność, niezwykle wysoki kontrast i umożliwia wyświetlanie jeszcze większej ilości szczegółów, zapewniając niezapomniane wrażenia wizualne.

Przenośne i inteligentne urządzenia TCL na rok 2022

W ramach swojego zobowiązania by zapewnić wszystkim dostęp do łączności 5G, TCL wprowadzi pod koniec tego miesiąca w Stanach Zjednoczonych telefony TCL 30 XE 5G i 30 V 5G.

Nowe smartfony są wyposażone w ulepszoną technologię NXTVISION, dzięki czemu ich użytkownicy mogą cieszyć się wyświetlanymi na ich ekranach wspaniałymi efektami wizualnymi i fantastyczną jakością obrazu.

Na targach CES 2022 zostanie również zaprezentowanych kilka nowych tabletów. Jednym z nich będzie, wyposażony w wyświetlacz wyglądający jak papier, model TCL NXTPAPER 10s, którego jedną z wyróżniających cech jest ochrona wzroku.

Kolejnym urządzeniem będzie idealny do nauki i zabawy, lekki TCL TAB 8 4G oraz TCL TAB 10L –tablet przeznaczony do rozrywki i realizacji różnorodnych zadań biznesowych.

Dodatkowo na stoisku TCL zostaną zaprezentowane trzy tablety, zaprojektowane z myślą o dzieciach wchodzące w skład odświeżonej serii TCL TKEE: TCL TKEE MINI, MID i MAX. TCL cieszy się z możliwości rozszerzenia po raz pierwszy swojej gamy produktów o laptopy. Debiutujący na rynku, premierowy notebook TCL BOOK 14 Go jest smukły, lekki, oraz ma doskonały czas pracy na baterii, a dzięki obsłudze połączeń LTE będzie świetnym wyborem dla każdego, kto pozostaje w ciągłym ruchu i dużo podróżuje.

TCL NXTPAPER 10s
TCL NXTPAPER 10s

Na targach CES TCL zaprezentuje również nową generację swoich okularów TCL NXTWEAR AIR. Są to przenośne, lekkie i smukłe okulary z wyświetlaczami stworzone z naciskiem na wygodę i design. Dzięki wymiennej przedniej soczewce i niższej wadze, NXTWEAR AIR oferują lepsze wrażenia podczas użytkowania niż ich poprzednia generacja.

Aby zrealizować swoją wizję połączonych urządzeń, TCL wkrótce wprowadzi na rynek router LINKHUB 5G.

Jednocześnie będzie kontynuował dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań 4G takich jak urządzenie LINKZONE LTE Cat4 Mobile Wi-Fi, będące kompaktowym mobilnym hotspotem osobistym.

TCL AI x IoT

TCL AI x IoT Smart Home

Dla TCL, telewizory z dużymi ekranami są punktem wejścia do „inteligentnego życia”. Użytkownicy, naciskając tylko jeden przycisk na pilocie, mogą aktywować w telewizorze TCL Home, by uzyskać w niezwykle łatwy dostęp do rozrywki, jak również zarządzania inteligentnymi urządzeniami oraz sprzętem.

Z kolei mobilna aplikacja TCL Home App umożliwia użytkownikom sterowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi TCL, takimi jak oczyszczacz powietrza, czy robot odkurzający, co pozwoli cieszyć się świeżym, czystym domem kiedy wygodnie usiądziemy przed telewizorem.

źródło: TCL Electronics

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: