CES 2022: Lenovo – całkowicie nowe ThinkPad Z13 i Z16

CES 2022: Lenovo – całkowicie nowe ThinkPad Z13 i Z16

ThinkPad Z13
ThinkPad Z13

Lenovo ogłasza nową serię laptopów ThinkPad o oszałamiającej, wyznaczającej trendy konstrukcji, która przełamuje schematy i  wprowadza nowe kolory oraz materiały do ​oferty laptopów biznesowych klasy premium.

Całkowicie nowe ThinkPad Z13 i  Z16 są zgodne z nową filozofią projektowania użytkowego, skierowaną do różnych odbiorców biznesowych. Nowy, efektowny design odzwierciedla zmieniające się podejście do technologii, jej wpływu na środowisko i  pochodzenia podstawowych komponentów.

O bardziej indywidualnym, nowym podejściu świadczy nie tylko stylistyka z nowymi kolorami jak brąz i  arktyczna szarość, ale też zastosowane materiały, o bardziej zrównoważonym wpływie środowiskowym. Wśród nich znajdują się m.in. aluminium z recyklingu czy wegańska skóra.² Zrównoważony rozwój przy projektowaniu ThinkPadów serii Z jest widoczny także w innych elementach, jak opakowanie wykonane w 100% z nadających się do recyklingu i  kompostowania bambusa i  trzciny cukrowej oraz w zawierającym 75% materiałów pokonsumenckich (PCC) zasilaczu sieciowym.

Test Lenovo Tab P11 pro – centrum pracy i rozrywki

ThinkPad Z13 i  ThinkPad Z16 będą jednymi z pierwszych laptopów wyposażonych w najnowsze procesory AMD Ryzen™ PRO 6000 do urządzeń mobilnych wraz z układem bezpieczeństwa Microsoft Pluton. Funkcje wydajności i  zabezpieczeń idą w parze, a metodologia Lenovo Secure-by-Design została udoskonalona dzięki współpracy z firmami AMD i  Microsoft.

Opierając się na warstwowym podejściu do zabezpieczeń AMD PRO, seria AMD Ryzen 6000 to pierwsze procesory x86, które integrują układ zabezpieczeń Microsoft Pluton, zapewniając potężne możliwości w zakresie zabezpieczenia w szerokim obszarze od chipa do chmury na komputerach z systemem Windows 11. Procesor zabezpieczeń Microsoft Pluton został zaprojektowany i  zaktualizowany przez firmę Microsoft i  wzmacnia nowe komputery z systemem Windows 11, zapewniając ochronę tożsamości użytkowników, danych i  aplikacji.

Ekskluzywna współpraca Lenovo i  AMD

Lenovo i  AMD działają wspólnie, aby dostarczyć najnowocześniejsze projekty, usprawniając wszystkie aspekty systemu od krzemu po sprzęt aż po oprogramowanie. ThinkPad Z13 w połączeniu z ekskluzywnym procesorem AMD Ryzen™ 7 PRO 6860Z3 zapewnia doskonałe wrażenia podczas pracy zdalnej. Procesor jest tak zoptymalizowany, aby zapewnić płynną wydajność audio i  wideo, zmaksymalizować responsywność i  zapewnić niesamowitą żywotność baterii w aplikacjach takich jak Teams i  Zoom.

ThinkPad Z16 może zostać skonfigurowany z nową kartą graficzną AMD Radeon™ RX 6500M z inteligentnymi technologiami AMD, które zwiększają produktywność, umożliwiają tworzenie zaawansowanych treści i  cyfrową rozrywkę, np. granie w gry. W połączeniu z procesorami Ryzen, AMD Smart Shift Max zapewnia natychmiastowy wzrost mocy zarówno dla CPU, jak i  GPU, a Smart Shift Eco pozwala na maksymalizację wydajności baterii.

Test Lenovo X1 Fold – efektywność laptopa, mobilnością smartfona

Forma spotyka funkcję

Rozpoczynając obchody 30-lecia marki ThinkPad, marka Lenovo pokazuje jak bardzo korzysta ze spuścizny i  dziedzictwa, będących wynikiem kolejnych generacji ThinkPadów. Pokazuje również swoje zaangażowanie w tworzenie innowacji przynoszących korzyści dla użytkowników końcowych, które będzie trwało przez dziesięciolecia. ThinkPad Z13 i  Z16 nadal odzwierciedlają podstawowe założenia projektowe i  inżynieryjne, których marka ThinkPad stała się synonimem.

W serii ThinkPad Z połączono kluczowe technologie i  design, aby jeszcze bardziej ulepszyć indywidualne wrażenia użytkownika. Cechujący te konstrukcje minimalizm jest widoczny i  celowy, a przez to wyrafinowany. Ekrany nowych laptopów zostały ulepszone dzięki ultrawąskim ramkom i  skutecznym w codziennym użytkowaniu współczynnikom proporcji 16:10. Konferencje audio i  wideo są jeszcze lepsze dzięki nowemu panelowi komunikacyjnemu, w którym znajduje się ulepszona kamera internetowa FHD z większym sensorem 1,4 µm i  dwoma mikrofonami kierunkowymi.

Wprowadzono większy szklany panel dotykowy ForcePad o średnicy 120 mm, który płynnie łączy się z całkowicie szklaną podpórką pod nadgarstki, co zapewnia szybkie i  łatwe wprowadzanie danych. Osoby zaznajomione z kultowym czerwonym przyciskiem TrackPoint z pewnością docenią nową funkcję: dwukrotnie dotknięcie  TrackPoint-a, uruchamia Communication QuickMenu, pozwalające uzyskać szybki dostęp do ustawień kamery i  mikrofonu.

Test Lenovo ThinkBook Plus – laptop z dodatkowym ekranem e-link

Celem firmy Lenovo jest zachwycenie użytkowników końcowych charakterystycznym wyglądem i  niezwykłym odczuciem towarzyszącym użytkowaniu tego komputera. Inżynierowie osiągnęli ten efekt poprzez użycie materiałów pochodzących z recyklingu oraz dotrzymanie obietnicy wyjątkowych wrażeń; w tym zapewnienie działom IT wydajności, bezpieczeństwa, niezawodności i  łatwości zarządzania klasy korporacyjnej.

Pomimo smuklejszego designu i  nowych materiałów Z13 i  Z16 to w końcu laptopy ThinkPad i  jako takie są testowane zgodnie ze standardami MIL-Spec 810H i  przechodzą te same rygorystyczne kontrole jakości, co wszystkie laptopy ThinkPad, co stanowi fundamentalny krok w rozwoju produktów ThinkPad, a zwłaszcza w przypadku wykorzystania w konstrukcji obu modeli nowych tworzyw.

Wiodące technologie

Lenovo swoje produkty buduje wokół potrzeb klientów. Każdy szczegół znajduje się tam z jakiegoś powodu, a ThinkPad Z13 i  Z16 wyróżniają się zapewnianiem lepszych wyników dla użytkowników końcowych.

Najważniejsze to:

 • Pochodzące z recyklingu materiały: czarna wegańska skóra i  aluminium oraz nadające się do recyklingu opakowania z bambusa i  trzciny cukrowej
 • Communications Bar integrujący kamerę FHD z większym sensorem, elektroniczną zasłonę chroniąca prywatność i  podwójne mikrofony
 • Najwyższy stosunek powierzchni ekranu do obudowy (STB) w portfolio ThinkPad – 91,6% (Z13) i  92,3% (Z16)
 • Większy dotykowy ForcePad o szerokości 120 mm
 • Nowe ekrany o żywych barwach, w tym dotykowy OLED 2,8K w Z13 i  4K OLED w Z16, oba z obsługą Dolby Vision® i  słabszą emisją światła niebieskiego
 • System głośników zgodny z Dolby Atmos® i  technologia redukcji szumów Dolby Voice® AI
 • Nowa funkcja podwójnego dotknięcia w przycisku TrackPoint uruchamia Communication QuickMenu, zapewniające szybki dostęp do ustawień kamery i  mikrofonu
 • Z13 jest napędzany przez procesory AMD Ryzen PRO z serii U ze zintegrowaną grafiką AMD Radeon i  z układem bezpieczeństwa Microsoft Pluton. Z13 jest również dostępny z ekskluzywnym procesorem AMD Ryzen PRO 6860Z
 • Z16 jest napędzany przez procesory AMD Ryzen PRO serii H z układem bezpieczeństwa Microsoft Pluton oraz ze zintegrowaną grafiką AMD Radeon lub opcjonalną samodzielna kartą graficzną AMD Radeon RX 6500M
 • Procesory AMD Ryzen PRO 6000 z technologią Qualcomm® FastConnect 6900 oferują zaawansowane możliwości zarządzania i  wiodącą w branży łączność Wi-Fi w modelach Z13 i  Z16. Dodatkowo, 4-strumieniowy Qualcomm® Dual Band Simultaneous (DBS) w procesorach AMD Ryzen™ PRO z serii 6000 zapewnia utrzymanie potencjału niskich opóźnień w przypadku Wi-Fi Dual Station, natywnie obsługiwanej w systemie Windows 11.
 • Fabrycznie zainstalowany system Windows 11
 • Czytnik linii papilarnych Match-on-chip zintegrowany z klawiaturą dla wygody użytkownika

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: