CES 2022: Razer X Fossil Gen 6 – 1337 smartwatchy dla graczy

CES 2022: Razer X Fossil Gen 6 – smartwatch dla graczy

Razer X Fossil Gen 6
Razer X Fossil Gen 6

Firma Razer, wiodąca globalna marka lifestylowa dla graczy (kod akcji w Hongkongu: 1337), ogłosiła dzisiaj rozpoczęcie współpracy z wiodącym producentem zegarków, firmą Fossil. Jej celem ma być wprowadzenie na rynek limitowanej edycji smartwatcha: Razer X Fossil Gen 6. Nowa wspólna marka będzie korzystać z najbardziej innowacyjnej platformy Fossila – długo wyczekiwanej Fossil Gen 6.  Smartwatch wyposażono również w trzy ekskluzywne tarcze zegarowe Razera – analogową, tekstową i Chroma, a także w dwa stylowe wymienne paski. Razer X Fossil Gen 6 będzie dostępny na całym świecie już w tym miesiącu w cenie 329 USD w ograniczonej ilości zaledwie 1337 sztuk.

Test realme Watch S – smartwatch z okrągłym ekranem

Gen 6 to pierwszy smartwatch oparty na platformie Snapdragon Wear 4100+, która zapewnia użytkownikom większą szybkość i wydajność, w tym krótszy czas ładowania aplikacji, responsywność działania i mniejsze zużycie energii. Dzięki ogólnej wydajności większej o 30%* i systemowi Wear OS by Google, smartwatch może robić o wiele więcej, o wiele szybciej – dając graczom tylko najnowocześniejsze rozwiązania. Smartwatch Razer X Fossil Gen 6 to również najlepsze funkcje związane z dbałością o kondycję psychofizyczną, co jest ukłonem w stronę zaangażowania obu firm w troskę o zdrowie jego użytkowników. Urządzenie pojawia się na rynku zaledwie kilka miesięcy po uruchomieniu skierowanej do graczy inicjatywy Razer, Champions Start From Within.

Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z firmą Fossil podczas projektowania limitowanej edycji smartwatcha i zaprezentować Razer X Fossil Gen 6 społeczności graczy na całym świecie” – powiedział Addie Tan, Associate Director, Business Development w Razerze. „Zawsze szukamy okazji, aby docenić styl życia graczy i oferować im produkty, które nie tylko dobrze wyglądają, ale także wnoszą dodatkową wartość do ich życia. Właśnie dlatego troska o dobre samopoczucie  psychofizyczne graczy jest sercem Razer X Fossil Gen 6. Ten smartwatch, wykorzystujący innowacyjną technologię Fossil i kultową estetykę Razera, będzie idealnym dodatkiem, który pozwoli im wyprzedzić konkurencję”.

W firmie Fossil, wraz z Wear OS by Google i Qualcomm Technologies,  nasze zespoły zawsze dążą do wprowadzenia nowych innowacji, które możemy potem zaoferować użytkownikom. Cieszymy się, że możemy współpracować z najlepszym w swojej klasie partnerem — firmą Razer. Dzięki wielkiej światowej społeczności, Razer zaprojektował i zbudował największy ekosystem sprzętu, oprogramowania i usług skoncentrowany na graczach.

Branża gier ogromnie się rozwinęła w ciągu ostatnich lat i jesteśmy podekscytowani współpracą nad smartwatchem dostosowanym do stylu życia graczy – mówi Steve Evans, dyrektor ds. marki Fossil Group EVP. „Dbałość o dobrą kondycje psychofizyczną jest również niezwykle ważna dla naszych klientów, a Gen 6 został zaprojektowany z myślą o codziennych celach zdrowotnych użytkownika — niezależnie od tego, czy potrzeba mu chwili na zresetowanie za pomocą sesji oddechowej z przewodnikiem, śledzenie snu czy monitorowanie tętna podczas dnia wypełnionego graniem”.

Smartwatch Razer X Fossil Gen 6 ma czarną obudowę o średnicy 44 mm, trzy cyfrowe tarcze zegarka z elementami pochodzącymi z interfejsu użytkownika znanego z oprogramowania Razera. W opakowaniu znajdą się również dwa specjalnie zaprojektowane, wymienne 22-milimetrowe silikonowe paski w kultowej czerni i zieleni Razera.

Nasza współpraca z firmą Fossil w ciągu ostatnich kilku lat zaowocowała połączeniem mody i technologii”, mówi Pankaj Kedia, starszy dyrektor ds. marketingu produktów, Qualcomm Technologies, Inc. „Fossil Gen 6 Smartwatch przenosi tę połączenie na wyższy poziom dzięki zwiększonemu naciskowi na kondycję, zdrowie i dobre samopoczucie. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z firmą Razer i podzielić się z jedną z najbardziej lojalnych społeczności graczy na świecie wydajnością i superszybkim czasem reakcji naszej platformy Snapdragon Wear 4100+”.

 

O SMARTWATCHU RAZER X FOSSIL GEN 6

Śledzenie snu i zwiększona prędkość ładowania baterii

Użytkownicy mogą się teraz cieszyć krótszym czasem ładowania i dłuższym czasem pracy baterii, aby wydobyć z ich dnia – i nocy, maksimum możliwości. Śledź historię snu, monitoruj stan odpoczynku i wyznaczaj cele dotyczące snu za pomocą kafelka snu, a następnie szybko naładuj smartwatch przed rozpoczęciem dnia.

Smartwatch Razer X Fossil Gen 6 osiąga 80% naładowania w zaledwie nieco ponad 30 minut. To, w połączeniu ze zmniejszonym zużyciem energii dzięki platformie Snapdragon Wear 4100+ i opracowanymi przez Fossil Group trybami inteligentnej baterii, umożliwia użytkownikom szybkie osiągnięcie pełnego naładowania od razu rano po nocnym śledzeniu snu.

Test Samsung Galaxy Watch 3 – smartwatch niemalże kompletny

Ulepszone czujniki monitorujące zdrowie i kondycję

Gen 6 może się pochwalić ulepszonym czujnikiem tętna, który umożliwia jego ciągłe śledzenie i większą precyzję sygnału. Użytkownicy skorzystają również z nowego czujnika SpO2, który śledzi szacunkowe pomiary ilości tlenu we krwi użytkownika, aby zobaczyć, jak dobrze ich ciało zajmuje się dystrybucją tlenu podczas całego dnia.

Ponadto użytkownicy będą mogli korzystać z wcześniejszych aktualizacji udostępnionych przez Fossil Group, w tym śledzenia poziomu wydolności cardio, które pokazuje oszacowany pułap tlenowy na podstawie tętna spoczynkowego i danych biometrycznych użytkownika. Wskazuje to ogólny stan układu sercowo-oddechowego na przestrzeni czasu.

Monitorowanie kondycji bez użycia rąk

Użytkownicy, którzy chcą świadomie śledzić swoje cele zdrowotne mogą monitorować przez cały dzień tętno, otrzymywać przypomnienia o poświęceniu chwili na zresetowanie się za pomocą sesji treningu oddechowego, a nawet zaplanować codzienny spacer. Ponadto powiadomienia w trybie głośnomówiącym i połączenia przez tethering, dzięki wbudowanemu mikrofonowi, zapewnią łączność bez konieczności wciskania pauzy np. podczas grania.

Test Maxcom FW42 Gold – smartwatch stworzony z myślą o kobietach

Kompatybilność z Wear OS 3

Smartwatch Razer X Fossil Gen 6 będzie również kompatybilny z nową wersją systemu Google, Wear OS 3, udostępnioną w 2021 roku. Smartwatch będzie można zaktualizować do Wear OS 3 w 2022 roku, wraz z innymi aktualizacjami, poprawią ogólne doświadczenie z użytkowania.

Dodatkowe funkcje

 • Obudowa, górny pierścień i boczne przyciski wykonane ze stali nierdzewnej
 • Koperta o średnicy 44 mm
 • Doskonały cyfrowy wyświetlacz dotykowy 1,28” (326 ppi)
 • Wodoodporność (do 3 ATM, 30 metrów)
 • Konfigurowalne funkcji pokręteł i przycisków
 • Wymienne paski
 • Zwiększona wydajność i niższe zużycie energii dzięki Snapdragon Wear™ 4100+
 • Łączność: Bluetooth® 5.0 LE, Wi-Fi, GPS, NFC SE
 • Czujniki: akcelerometr, żyroskop, kompas, wysokościomierz, tętno PPG, SpO2, Off-body IR, światło otoczenia
 • Wear OS by Google
 • 8 GB pamięci wewnętrznej i 1 GB pamięci RAM
 • 4-pinowe szybkie ładowanie USB z krążkiem magnetycznym

Smartwatch Razer X Fossil Gen 6 będzie dostępny w tym miesiącu w cenie 329 USD na http://www.fossil.com, http://www.razer.com oraz u wybranych sprzedawców detalicznych, w ograniczonej ilości zaledwie 1337 sztuk.

Aby dowiedzieć się więcej prosimy odwiedzić tę stronę.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: