TP-Link TL-SG2210P – łatwy w użytkowaniu i zarządzaniu przełącznik

TP-Link TL-SG2210P – łatwy w użytkowaniu i zarządzaniu przełącznik

Przełącznik TL-SG2210P jest urządzeniem łatwym w użytkowaniu i zarządzaniu. Oferuje wiele przydatnych funkcji zarządzania, zapewniając dostęp do intuicyjnego interfejsu graficznego (GUI) obsługiwanego poprzez przeglądarkę internetową oraz do interfejsu wiersza poleceń (CLI).

TP-Link TL-SG2210P
TP-Link TL-SG2210P

Rosnąca popularność urządzeń mobilnych, IoT i Wi-Fi 6 podniosła poprzeczkę w zakresie wymagań sieci lokalnych. Switche PoE, inaczej nazywane przełącznikami, to bardzo ważne urządzenia w systemie monitoringu IP. Co możemy zyskać ?

Łączą ze sobą kamery oraz rejestratory, a także zapewniają płynny przepływ danych. Zaletą technologii PoE, czyli Power over Ethernet, jest wykorzystanie przewodu sieciowego do zasilania urządzeń. Przełącznik PoE będzie idealnym wyborem dla osób, które planują rozbudowę sieci domowej lub biurowej.

Testowany switch można wykorzystać do rozbudowy infrastruktury sieciowej w małych i średnich przedsiębiorstwach, do podłączenia kamer CCTV, punktów dostępowych Wi-Fi czy też telefonów IP.

Gigabitowy przełącznik Smart TL-SG2210P TP-Link wyposażony jest w 8 gigabitowych portów RJ45 oraz 2 sloty SFP, a jego całkowita moc zasilania PoE wynosi 58 W*. Wszystkie porty RJ45 obsługują standardy 802.3af/at. Urządzenie zapewnia dużą wydajność przesyłania danych, zaawansowane funkcje zabezpieczeń, QoS oraz rozbudowane funkcje zarządzania ruchem w warstwie drugiej.

Przełącznik Smart, 8 gigabitowych portów PoE+, 2 sloty SFP:

 • 8 portów PoE+, całkowita moc zasilania PoE do 58 W, użyteczne funkcje zarządzania PoE.
 • Gigabitowe porty zapewniają dużą prędkość transmisji danych.
 • Rozbudowane funkcje zabezpieczające ruch sieciowy, w tym obsługa VLAN 802.1Q, ACL, Port Security oraz Storm Control umożliwiają skuteczne zabezpieczenie sieci lokalnej.
 • Możliwość zoptymalizowania transmisji głosu oraz wideo dzięki funkcjom QoS (L2/L3/L4) oraz IGMP snooping.
 • Zarządzanie z wiersza poleceń oraz poprzez przeglądarkę internetową, obsługa SNMP oraz RMON umożlwiają wygodne zarządzanie urządzeniem.
 • Innowacyjna technologia oszczędzania energii pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o 50%.

Czym jest technologia, która kryje się pod skrótem PoE, czyli Power over Ethernet. Pomimo że ponad dekadę temu pojawiła się wraz ze standardem IEEE 802.3af, można śmiało stwierdzić, że to wciąż nowa era w zasilaniu urządzeń sieciowych. Warto też dodać, że zastosowanie technologii PoE nie powoduje zmniejszenia zasięgu oraz jakości przesyłanych danych.

Aby korzystać z dobrodziejstw PoE niezbędne jest zaopatrzenie się w zasilacz, czyli urządzenie tzw. PSE (Power Sourcing Equipment) i odbiornik tzw. PD (Powered Device), w których dzięki PoE nie ma już konieczności korzystania z dodatkowego przewodu zasilającego. W naszym przypadku sieć składała się z 2 kamer PoE.

Zawartość opakowania:

 • TL-SG2210P
 • Zasilacz
 • Instrukcja szybkiej instalacji
 • Płyta CD
 • Gumowe nóżki

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: