CES 2022: HP – najnowsze produkty dla graczy

W czasie targów CES 2022, firma HP zaprezentowała najnowsze produkty dla graczy: komputery stacjonarne (jak rewolucyjny OMEN 45L, udoskonalony OMEN 25L czy Victus by HP 15L) oraz pierwszy monitor gotowy do pracy z konsolami nowej generacji – HP OMEN 27u 4K. Firma zaktualizowała również laptopy OMEN 16 i 17.

2,7 miliarda osób, czyli prawie 35% światowej populacji, jest zaangażowanych w gaming. Co niezwykle istotne, kobiety odgrywają kluczową rolę w rozwoju i postępie tej dziedziny, stanowiąc 60% wszystkich nowych gracz.

Tymczasem 30% nowych graczy ma mniej niż 25 lat2, co świadczy o tym, że gry stały się pokoleniową formą rozrywki i elementem budowania więzi społecznych.

Aspekt społeczny gamingu jest głównym powodem do grania – 84% graczy twierdzi, że grają, aby połączyć się z innymi o podobnych zainteresowaniach, 80% gra, aby poznać nowych ludzi, natomiast 77% graczy gra, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi. 

W czasach, gdy gra więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej, gracze jeszcze nigdy nie byli tak zróżnicowani, jednocześnie głośno domagając się produktów, które zaspokoją ich potrzeby w zakresie personalizacji – tłumaczy Josephine Tan, dyrektor generalny działu Consumer PCs w HP Inc. – Od naszych wydajnych komputerów stacjonarnych, przez monitory 4K przystosowane do konsol nowej generacji, aż po kompleksowy plan ochrony ekosystemu – nasza oferta na targi CES została przygotowana tak, aby zapewnić graczom wszystko co najlepsze dzięki niesamowitemu portfolio produktów oraz oprogramowaniu, które odpowiada na ich indywidualne potrzeby.

OMEN 45L to rozwiązanie, dzięki rewolucyjnemu, opatentowanemu rozwiązaniu chłodzenia procesora, o nazwie OMEN Cryo Chamber™1. Jest to komora umieszczona nad głównym wnętrzem i mieści układ AiO chłodzenie cieczą o wielkości do 360 mm (3 wentylatory średnicy 120mm), dzięki czemu temperatura procesora jest o 6°C niższa przy pełnym obciążeniu w porównaniu z identycznym modelem bez tej funkcji. Jego działanie polega na zasysaniu chłodniejszego powietrza z zewnątrz w celu obniżania temperatury układu chłodzenia, zamiast wykorzystywania powietrza z wnętrza obudowy komputera, które jest aktywnie ogrzewane przez CPU, GPU i inne komponenty. Dla tych, którzy wybiorą bardziej tradycyjną konstrukcję, niedawno wydany OMEN 40L ma te same możliwości konfiguracji, co jego większy brat, ale bez OMEN Cryo Chamber™1 i z dwoma wentylatorami o wielkości 120 mm, przez co obudowa jest mniejsza.

Recenzja Platinet USB 3.0 – szyfrowanego pendrive w metalowej obudowie

OMEN 25L, zaprezentowany minionej wiosny, zaoferował graczom nową konstrukcję typu tower z udoskonalonymi układami chłodzenia i beznarzędziową obsługą w prostej i smukłej obudowie. Dziś debiutuje w wyczekiwanym kolorze Ceramic White – wraz z opcjonalnym panelem bocznym z hartowanego szkła, który eksponuje wnętrze urządzenia, wyposażone w oświetlenie RGB z OMEN Gaming Hub. Układ chłodzenia został udoskonalony poprzez dodanie 120 mm wentylatora frontowego. OMEN 25L jest tak samo wydajny jak przedtem, gracze mogą cieszyć się najnowszymi hitami ze świata gier dzięki grafice opartej na kartach NVIDIA GeForce RTX 3080 lub AMD Radeon RX 6700 XT. W połączeniu z mocą obliczeniową najnowszych procesorów: Intel Core i7 12. generacji lub AMD Ryzen, ten komputer stacjonarny jest gotowy do obsługi każdej gry, jaka zostanie na nim uruchomiona.

Latem 2021 roku, wraz z premierą Victus by HP, gracze poznali markę, która skupia się na pomaganiu każdemu, kto chce się wybić ponad przeciętność w swojej gamingowej przygodzie. Victus by HP 15L jest pierwszym komputerem z tej linii i wyróżnia się kompaktową konstrukcją w dwóch wersjach kolorystycznych – srebrnej (Mica Silver) i białej (Ceramic White) oraz przyciągającym wzrok, konfigurowalnym logo „infinity mirror” z podświetleniem RGB. Victus by HP 15L to gwarancja wysokiej mocy obliczeniowej, którą zapewnia m.in. karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti lub AMD Radeon RX 6600 XT. Tymczasem nowe procesory: Intel Core i7 12. generacji, lub najnowsze procesory AMD Ryzen 7 z serii 5000G oraz do 32 GB pamięci RAM DDR4 gwarantują, że gracze nie przegapią żadnego momentu w czasie rozgrywki.

Test HTC True Wireless Earbuds Plus – świetne na długie wycieczki

Odświeżone laptopy OMEN 16 i OMEN 17 wyposażone są teraz w najnowsze procesory graficzne GeForce RTX z serii 30 i najnowsze procesory Intel Core 12. generacji.

Gracze zainteresowani powiększeniem swojej biblioteki, mogą dołączyć do usługi Xbox Game Pass (PC), aby uzyskać dostęp do ponad 100 wysokiej jakości gier PC na system Windows jedynie za 4 zł miesięcznie przez pierwsze trzy miesiące.

WSZYSCY JESTEŚMY GRACZAMI

Partner HP – HyperX, również ogłosił kilka spektakularnych, nowych produktów do gier w trakcie CES, w tym bezprzewodowy zestaw słuchawkowy HyperX™ Cloud Alpha z baterią o żywotności do 300 godzin.[1] Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod linkiem.

Więcej informacji na temat ekosystemu komputerów do gier, monitorów i akcesoriów OMEN można znaleźć na stronie: omen.com

 CENY I DOSTĘPNOŚĆ 

  • Komputer stacjonarny OMEN by HP 45L ma być dostępny od marca br. w cenie od 11399 zł.
  • Komputer stacjonarny OMEN by HP 25L ma być dostępny od marca br. w cenie od 7199 zł.
  • Komputer stacjonarny Victus by HP 15L ma być dostępny od marca br. w cenie od 3799 zł.
  • OMEN by HP 27u 4K Gaming Monitor ma być dostępny od kwietnia br. w cenie od 3299 zł.
  • OMEN by HP 16 Gaming Laptop ma być dostępny od marca br. w cenie od 6699 zł.
  • OMEN by HP 17 Gaming Laptop ma być dostępny od marca br. w cenie od 7399 zł.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: