Inteligentny Czujnik Bezpieczeństwa z Matter

Inteligentny Czujnik Bezpieczeństwa z Matter

Inteligentny Czujnik Bezpieczeństwa z Matter

Netatmo zapowiada premierę swojego pierwszego urządzenia kompatybilnego ze standardem MatterInteligentnego Czujnika Bezpieczeństwa. Nowość od francuskiego producenta będzie poszerzeniem gamy produktów zaprojektowanych z myślą o poprawie bezpieczeństwa i komfortu w domu.

Test Netatmo – inteligentny dom w zasięgu Twojej ręki

Czym jest Matter?

Matter to nowy standard komunikacji urządzeń podłączonych do Internetu. Pozwala on na łączenie urządzeń od różnych producentów w ramach jednego ekosystemu i ich wzajemną współpracę na bazie np. scenariuszy działań. Matter opiera się na technologiach takich jak IP, Wi-Fi czy Thread. Dzięki temu ostatniemu protokołowi stworzona sieć powiązanych produktów pozostaje wydajna i energooszczędna, nawet w przypadku większych odległości między urządzeniami czy przeszkód np. w postaci ścian.

Standard Matter powstał z inicjatywy organizacji Connectivity Standard Alliance, której Netatmo jest członkiem od początku jej działalności. Zrzesza ona blisko 220 firm, w tym gigantów z branży technologicznej. Dzięki temu idea inteligentnego domu staje się jeszcze prostsza i dostępna dla większej liczby użytkowników.

Inteligentny Czujnik Bezpieczeństwa z Matter

Inteligentny Czujnik Bezpieczeństwa od Netatmo

Inteligentny Czujnik Bezpieczeństwa to sensor kontaktu i ruchu wykorzystujący podczerwień. Urządzenie należy umieścić na drzwiach i oknach, dzięki czemu użytkownik za pośrednictwem aplikacji na smartfon, będzie mógł sprawdzić, czy są one otwarte lub zamknięte. Otrzyma również natychmiastowe powiadomienie, kiedy czujnik wykryje niepożądany ruch.

Recenzja Netatmo Weather – Inteligentna Stacja Pogodowa

Dzięki kompatybilności ze standardem Matter, Inteligentny Czujnik Bezpieczeństwa można połączyć z innymi urządzeniami w tym samym ekosystemie inteligentnego domu. Umożliwia to zaprojektowanie scenariuszy działań poprawiających komfort i bezpieczeństwo domowników. Przykładowo, kiedy sensor wykryje obecność ludzi w pomieszczeniu, może automatycznie uruchomić ogrzewanie lub klimatyzację.

Więcej informacji o standardzie Matter, protokole Thread i Inteligentnym Czujniku Bezpieczeństwa dostępne jest w wideo.

źródło: Netatmo

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: