CES 2022: Alienware – graj, będąc nawet w biegu

CES 2022: Alienware – graj, będąc nawet w biegu – przenośność, wydajność i nowe urządzenia

Od najcieńszego na świecie 14-calowego laptopa gamingowego i najpotężniejszego w swoim segmencie, 17-calowego laptopa gamingowego z AMD Advantage, przez pierwszy na świecie monitor gamingowy z wyświetlaczem Quantum Dot OLED, aż po nowe, komfortowe peryferia dla graczy. Tak zaprezentował się Alienware na targach CES.

Graj, będąc nawet w biegu

Alienware zaprojektował i zoptymalizował komputery serii M i X z myślą o dwóch typach graczy: tych, którzy cenią sobie przede wszystkim najwyższą moc (seria M) oraz tych, którzy stawiają na mobilność, ale chcą jednocześnie korzystać z najnowszych technologii gamingowych (seria X).

Alienware x14
Alienware x14

Seria X

Nowy Alienware x14 to rozwiązanie dla osób, które często się przemieszczają i poszukują wygody w przenoszeniu urządzenia. To najcieńszy laptop w ofercie Alienware, którego zaprojektowano z wykorzystaniem oczekującej na opatentowanie inteligentnej konstrukcji zawiasów. To dzięki niej komputer kryje w sobie prawdziwe bogactwo rozwiązań, począwszy od pakietu technologii chłodzenia Alienware Cryo-Tech, która optymalizuje wydajność termiczną, aż po pojemną baterię, która pozwala np. na 11 godzin odtwarzania wideo w jakości HD.

Test Microsoft Surface Laptop 4 – nadal wygląda świeżo i modnie

Alienware x14 to pierwszy 14-calowy laptop z technologiami NVIDIA Advanced Optimus oraz G-SYNC. Dzięki nim czas pracy na baterii jest wydłużony nawet podczas najbardziej wciągających rozgrywek. Jest też jednocześnie pierwszym laptopem od Alienware, wykorzystującym porty typu C wyłącznie do ładowania. Pod obudową można znaleźć najnowsze procesory Intel® Core™ serii H 12. generacji i wyjątkowe rozwiązanie zapobiegające przegrzewaniu: Element 31, a także układ graficzny Intel® Arc™ Graphics lub NVIDIA GeForce RTX 3060 z 7-fazową regulacją napięcia. To prawdziwy kompan dla gracza, który sprawdzi się w każdym środowisku.

Alienware x15 R2, Alienware x17 R2
Alienware x15 R2 oraz Alienware x17 R2

Dla graczy, którzy poszukują większych wyświetlaczy, Alienware proponuje unowocześnione modele: Alienware x15 R2 oraz Alienware x17 R2. Dodano do nich zupełnie nowy zestaw opcji graficznych z serii NVIDIA GeForce RTX™ 30, procesory Intel Core 12. generacji, szybszą pamięć (teraz działającą z prędkością do DDR5 6400Mhz) oraz oświetlenie AlienFX.

Alienware m17 R5
Alienware m17 R5

Seria M

Alienware m17 R5 to najpotężniejszy 17-calowy laptop gamingowy z procesorem AMD – zapewni ekstremalną wydajność w grach, która pozwoli zyskać przewagę nad rywalami. Alienware proponuje paletę rozwiązań AMD: procesory AMD Ryzen™ serii 6000, grafika AMD Radeon™ RX, technologię AMD FreeSync™ Premium2, AMD SmartShift MAX, AMD Smart Access Memory3, a także po raz pierwszy w laptopie – AMD SmartAccess Graphics.

Dzięki nim najnowsza wersja m17 zapewnia doskonałe połączenie technologii łączących sprzęt i oprogramowanie, które wspólnie zadbają o najlepsze wrażenia gamingowe. O wysoką wydajność podczas długich maratonów zadba technologia chłodzenia Alienware Cryo-Tech umożliwiająca m.in. chłodzenie komory parowej układu. Alienware zaprezentował również model 15-calowy m15 R7, dostępny z procesorami AMD Ryzen lub Intel Core serii H 12 generacji, obsługującymi najnowsze karty graficzne NVIDIA GeForce RTX serii 30.

 

Lepsze wrażenia wizualne i dźwiękowe

Cała rodzina laptopów Alienware została wyposażona w systemy Dolby Vision oraz Dolby Atmos, które zapewniają pełne spektrum wizualne i wciągający dźwięk przestrzenny. Niesamowita jasność, żywsze kolory, ostrzejszy kontrast, bogatsze detale oraz dźwięki, które otaczają z trójwymiarową precyzją – sprawią, że za każdym razem będziesz mieć nieodparte wrażenie rzeczywistej obecności w grze.

Alienware 34 Curved QD-OLED
Alienware 34 Curved QD-OLED

Monitor

Z myślą o tych, którzy kochają gry wyścigowe, symulacyjne lub przygodowe, a także streamerach na Twitchu i twórcach treści, Alienware wprowadza pierwszy na świecie monitor do gier z Quantum Dot OLED. Alienware 34 Curved QD-OLED (AW3423DW) zdobył nagrodę CES Innovation Award i oferuje oszałamiającą wydajność kolorów, wysoką luminancję z krystalicznie czystym obrazem, zapewniając wciągające wrażenia gamingowe.

Recenzja iiyama G-Master Red Eagle GB3271QSU – rozwiń skrzydła (nie)tylko w gamingu

Monitor zaprojektowano zgodnie z nowym designem Legend 2.0 i posiada zakrzywiony panel 1800R. AW3423DW stworzono z myślą o graniu bez opóźnień. Monitor oferuje: płynną grafikę z szybkim czasem reakcji: 0,1 ms Gray to Gray; 175 Hz (natywnej) częstotliwości odświeżania i certyfikację NVIDIA G-SYNC® ULTIMATE.

Twórcy treści i gier, którzy wymagają precyzyjnego odwzorowania kolorów, mogą skorzystać z trybu Creator Mode, który pozwala na wybór przestrzeni barw DCI-P3 (natywnej) i sRGB oraz umożliwia dostosowanie poziomów gamma. Nowy monitor sprawdzi się idealnie podczas maratonów gamingowych – redukuje szkodliwe emisje niebieskiego światła (certyfikat TUV system ComfortView Plus) i oferuje podświetlenie AlienFX, które można w pełni dostosować do własnych upodobań.

Alienware Tri-Mode AW920H
Alienware Tri-Mode AW920H

Słuchawki gamingowe

Bezprzewodowe słuchawki Alienware Tri-Mode AW920H również zdobyły tytuł CES Innovation Award. Zapewniają świetny komfort podczas grania – pokryte są skórą, a nauszniki wykonane zostały z miękkiej pianki memory.

Recenzja Creative Sound Blaster PLAY!4 – najlepsza jakość dźwięku online

Aktywna redukcja szumów, wciągający, wielowymiarowy dźwięk (system Dolby Atmos), zintegrowane przyciski dotykowe i wszechstronne możliwości podłączania urządzeń sprawiają, że ten zestaw słuchawkowy doskonale nadaje się do gier komputerowych i mobilnych, a także do słuchania muzyki oraz wielu innych zastosowań. Zaledwie 15 minut szybkiego ładowania zapewnia 6 godzin użytkowania, a pełne naładowanie umożliwia nawet do 55 godzin nieprzerwanych rozgrywek4.

Alienware Tri-Mode AW720M
Alienware Tri-Mode AW720M

Mysz

Alienware zaprezentował także bezprzewodową mysz gamingową Alienware Tri-Mode AW720M o nowej smuklejszej konstrukcji, trójwymiarowych, oburęcznych uchwytach i oczywiście – kultowym podświetleniu AlienFX RGB. Mysz ważny jedynie 89 g i została wyposażona w czujnik optyczny nowej generacji o rozdzielczości 26 000 DPI wraz z magnetycznymi płytkami przycisków zapewniającymi wysoką wydajność, której można oczekiwać od myszy stworzonej dla graczy.

Test Patriot Viper V551 – ergonomiczna mysz z podświetleniem RGB

Nowa myszka wyposażona jest również w technologię pomiaru opóźnień systemowych NVIDIA Reflex. W praktyce oznacza to, że gdy komputer połączony jest z monitorem NVIDIA G-SYNC, działa ona z najniższymi możliwymi opóźnieniami systemowymi. Dodatkowo, posiada wiele trybów łączności oraz zgłoszoną do opatentowania, magnetyczną, zatrzaskową ładowarkę, która zapewnia do 15 godzin gry po 5-minutowym ładowaniu lub do 140 godzin gry po pełnym naładowaniu4.

źródło: Dell Technologies

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: