CES 2022: Dell – XPS 13 Plus oraz monitor UltraSharp

CES 2022: Dell – XPS 13 Plus oraz monitor UltraSharp

Nowoczesne i stylowe, a jednocześnie przystępne i wydajne. Dell Technologies przedstawia stworzony na nowo, wydajny laptop XPS 13 Plus oraz nowy monitor UltraSharp, który podnosi jakość współpracy i wrażenia wizualne.

XPS 13 Plus

Inspiracją do stworzenia jak dotąd najmocniejszego urządzenia Dell Technologies1 było pokolenie Z, którego przedstawiciele wiedzą kim są, dokąd zmierzają i wymagają mocy, która pozwoli im osiągnąć swoje cele. Nowy XPS 13 Plus został gruntownie zmodernizowany i oferuje dziś większą wydajność niż kiedykolwiek wcześniej.

XPS 13 Plus
XPS 13 Plus

XPS 13 Plus to pierwsze urządzenie zaprojektowane z myślą o procesorze Intel® Core™ 28 W 12. generacji (poprzednia generacja miała 15 W), któremu towarzyszą większe wentylatory zapewniające o 55% lepszy przepływ powietrza, przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu i temperatury.

Test Microsoft Surface Laptop GO – lubiane rozwiązania w przystępnej cenie

Design XPS 13 Plus to połączenie minimalizmu i nowoczesności. Stylowa klawiatura, rząd funkcyjny, touchpad i podpórka pod nadgarstki nadają mu czysty, prosty wygląd. Wykonano go z materiałów przyjemnych w dotyku, a dopełnieniem konstrukcji są zaokrąglone, wygodne krawędzie. Słynący z lekkości laptop wyposażono w najlepsze w swojej klasie wyświetlacze typu edge-to-edge oraz baterię z technologią Express Charge 2.0, dzięki której laptop można naładować do około 80% w mniej niż godzinę.

XPS 13 Plus
XPS 13 Plus

Rząd przycisków dotykowych, szklany panel haptyczny i klawiatura typu zero-lattice maksymalizują komfort użytkowania i nadają wnętrzu komputera opływowy kształt.

XPS 13 Plus jest dostępny w ponadczasowych kolorach: jasnym (platyna) i ciemnym (grafit). Nowoczesną estetykę uzupełnia klawiatura zero-latttice, dzięki czemu każde naciśnięcie jest wygodne i płynne. Górny rząd klawiatury jest teraz bardziej przejrzysty i obsługiwany dotykowo, co pozwala na łatwe przełączanie między klawiszami multimedialnymi i funkcyjnymi. Tradycyjny gładzik został zastąpiony gładkim, szklanym touchpadem haptycznym.

Ulepszona konstrukcja czterech głośników, rozdzielczość do 4K+ i żywe, realistyczne kolory na wyświetlaczu OLED z technologią Eyesafe®, która zmniejsza szkodliwe niebieskie światło.

W nowym XPS 13 Plus udoskonalono zarówno warstwę wizualną, jak i dźwiękową. Pionierski, 4-stronny wyświetlacz InfinityEdge zapewnia praktycznie nieograniczone wrażenia wizualne, a zmniejszona liczba warstw ekranu poprawiła przejrzystość i zmniejszyła wagę laptopa. Podczas tworzenia własnych treści lub oglądania ulubionych programów można cieszyć się głośniejszym dźwiękiem wraz z szerokim zakresem dynamiki. Jest to możliwe dzięki ulepszonej konstrukcji czterech głośników. Dwa górne ukryte są pod klawiaturą, podczas gdy dwa dolne znajdują się w podstawie, co przekłada się na doskonały, przestrzenny dźwięk podczas słuchania muzyki, oglądania filmów i prowadzenia konferencji.

Test Lenovo Yoga C940 – laptop z funkcjami sztucznej inteligencji

Pierwszy XPS wyprodukowany przy użyciu odnawialnej hydroenergii, co znacznie zmniejsza ślad węglowy generowany przez aluminium i w 100% nadający się do recyklingu, dzięki czemu można go ponownie wykorzystać w nowych komputerach, zgodnie z celami Dell na 2030.

Minimalistyczne i świadome podejście Dell Technologies nie ogranicza się tylko do projektowania, ale obejmuje również proces produkcji i pakowania. Prostszy, bardziej wydajny proces produkcyjny jest wyrazem wieloletniego zaangażowania firmy na rzecz ochrony środowiska. Dzięki wyeliminowaniu niektórych etapów oraz zmniejszeniu liczby potrzebnych wykończeń i materiałów – przy jednoczesnym podniesieniu jakości tych, które pozostały – firma ograniczyła ilość złomowanych części i obniżyła ogólny ślad węglowy. Wszystkie nowe opakowania są wykonane w 100% z materiałów odnawialnych lub pozyskiwanych w sposób zrównoważony.

XPS 13 Plus oraz monitor UltraSharp

Pierwszy monitor w swojej klasie z technologią IPS Black Panel, wyposażony w inteligentną kamerę internetową z czujnikiem 4K HDR Sony STARVIS™ CMOS do regulacji oświetlenia, funkcję automatycznego kadrowania AI, zintegrowane inteligentne funkcje bezpieczeństwa i zwiększoną wyrazistość obrazu.

Monitor Dell UltraSharp 32 4K

W świecie, który jest bardziej cyfrowy niż kiedykolwiek wcześniej, odpowiednie narzędzia do współpracy to podstawa. Zgodnie z tą myślą zaprojektowano nagrodzony CES Innovation Award monitor Dell UltraSharp 32 4K do wideokonferencji. Dell wyposażył go w najlepszą w swojej kategorii kamerę internetową UltraSharp, podwójny układ mikrofonów z redukcją echa oraz głośniki o mocy 14 W. Wszystko po to, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia wizualne i nieograniczone możliwości podczas pracy zdalnej.

Recenzja Philips Brillance 326P – LCD ze złączem USB-C

Konstrukcja z platynowo-srebrnym wykończeniem doskonale komponuje się z wnętrzem domowym, jak i przestrzenią biurową. Pełna funkcjonalność, rozbudowane porty i opcje łączności są w stanie przekształcić ten monitor w istne centrum wydajności. Technologia IPS Black i VESA DisplayHDR 400 pozwala wyświetlać treści z większą precyzją dzięki rozdzielczości 4K, kontrastowi i głębokim kolorom, a funkcja ComfortView Plus ogranicza emisję szkodliwego niebieskiego światła i pozwala zachować wierność kolorów.

Monitor ma także certyfikat Microsoft Teams i jest wyposażony w funkcje ochrony prywatności i zwiększania wydajności – umożliwia łatwą obsługę wyciszenia, szybkie logowanie oraz włączanie/wyłączanie kamery za pomocą funkcji SafeShutter.

źródło: Dell Technologies

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: