Inteligentne kamery – do czego można je wykorzystać

Inteligentne kamery – do czego można je wykorzystać

Inteligentne kamery

Jeszcze kilkanaście lat temu inwestowały w nie głównie mniejsze i większe firmy. Obecnie możemy je spotkać w coraz większej liczbie mieszkań. Mowa oczywiście o inteligentnych kamerach, które dziś są już nie tylko doskonałą ochroną przed złodziejami, ale spełniają coraz więcej funkcji. Sprawdźmy, do czego jeszcze można je wykorzystać.

Test Creative Live! Cam Sync 1080p – do komunikacji firmowej i zdalnej nauki

Monitorowanie zdrowia starszych członków rodziny

 Już od jakiegoś czasu całościowa funkcjonalność inteligentnych kamer wykracza poza aspekty bezpieczeństwa. Dzięki wprowadzeniu nowych funkcji takich jak komunikacja dwukierunkowa, a także zaprojektowaniu aplikacji umożliwiających stały dostęp do smart urządzeń, możemy za pomocą kamer wewnętrznych, z dowolnego miejsca, monitorować stan starszych członków rodziny. W ten sposób możemy szybko reagować w sytuacjach, które tego wymagają, co w przypadku seniorów jest szczególnie ważne.

Elektroniczna niania

 Smart kamery mogą stanowić także ogromne wsparcie dla świeżo upieczonych rodziców. Standardowe elektroniczne nianie pozwalają jedynie nasłuchiwać dźwięk dobiegający z pokoju dziecka, natomiast inteligentne kamery wewnętrzne umożliwiają dodatkowo podgląd, również w ciemności za sprawą trybu nocnego, a także możliwość dwustronnej komunikacji. Co więcej, dzięki specjalnej aplikacji, rodzice natychmiast dostaną powiadomienie, kiedy tylko urządzenie wykryje jakikolwiek ruch lub dźwięk. Opiekunowie mogą być więc spokojni i nie martwić się, czy dziecko przypadkiem się nie dławi lub, czy coś nie przerwało jego snu.

Test Poly Studio P5 – kamera wideokonferencyjna

Petsitter

 Posiadanie psa lub kota w mieszkaniu wiąże się z dużą odpowiedzialnością, zwłaszcza za jego zachowanie. O ile, będąc w domu, jesteśmy w stanie zapanować nad pupilem, to podczas naszej nieobecności często nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak zachowuje się nasz zwierzak. Na szczęście również w tym przypadku możemy posłużyć się smart kamerami, aby to ustalić. Późniejsze wnioski wyciągnięte z poczynań czworonoga pozwolą uniknąć w przyszłości nieprzyjemnych sytuacji. Dodatkowo niektóre modele są wyposażone w detektory ruchu, które mogą informować właściciela o tym, że jego pies lub kot wszedł tam, gdzie nie powinien. Najważniejsze jest jednak to, że w każdej chwili możemy sprawdzić, czy z naszym zwierzakiem jest wszystko w porządku.

Upamiętnianie ważnych momentów

 Oprócz standardowych funkcjonalności tj.podgląd wideo w czasie rzeczywistym, natychmiastowe powiadomienia po wykryciu ruchu, programowanie strefy detekcji  oraz dostęp do historii nagrań, aplikacja Ezviz, jednego z wiodących producentów smart urządzeń, umożliwia również nietypową funkcję. Wspomniana aplikacja pozwala swoim użytkownikom na udostępnianie wybranych nagrań i zdjęć w mediach społecznościowych. Posiadając już kamerę zapewniającą bezpieczeństwo, możemy wykorzystać ją również do rejestracji tych najważniejszych chwil. Na przykład uwiecznić przyjęcie urodzinowe i umieścić materiał w social mediach lub przesłać znajomym przez komunikator.

Test Blue Mic Snowball iCE – świetny mikrofon dla video-rozmów

Dostępne na rynku inteligentne kamery wewnętrzne oferują dziś o wiele więcej niż tylko doskonałą ochronę przed włamywaczami. Wybierając takie urządzenie, warto więc nie tylko przyjrzeć się parametrom sprzętu, ale również aplikacji producenta, aby poznać szereg dodatkowych możliwości.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: