The Prize of Silence – Nagroda Nobla otoczona skandalem

The Prize of Silence – Nagroda Nobla otoczona skandalem

The Prize of Silence

‘The Prize of Silence’ to dokument opowiadający o skandalu związanym z wykorzystywaniem seksualnym, który przed laty wstrząsnął Akademią Szwedzką. Doprowadził on do przesunięcia przyznania Literackiej Nagrody Nobla w 2018 roku. To kolejny serial dokumentalny z kategorii Viaplay Originals wyprodukowany przez Nordic Entertainment Group (NENT Group). Nowe dzieło Joela Karsberga, twórcy ‘Surviving R. Kelly’, jest już dostępne na platformie streamingowej Viaplay.

Recenzja polsat box 4K – dekoder z Polsat Box w praktyce

W listopadzie 2017 roku Jean-Claude Arnault, osoba związana ze szwedzką sceną kulturalną oraz mąż jednej z członkiń Akademii Szwedzkiej, został oskarżony o napaść seksualną, a następnie dwukrotnie skazany za gwałt. Skandal, który był opisywany w czołowych mediach na całym świecie, spowodował falę rezygnacji w Akademii, stawiając pod znakiem zapytania dalsze losy jednej z najbardziej prestiżowych instytucji kulturalnych.

Nowy serial dokumentalny Viaplay zawiera pogłębione wywiady z kobietami, które padły ofiarą Arnaulta oraz z członkami Akademii Szwedzkiej i międzynarodowymi ekspertami. ‘The Prize of Silence’ porusza ważne tematy, takie jak uprzedmiotowienie i wykorzystywanie kobiet w szanowanych środowiskach oraz to jak strach potrafi powstrzymać ofiary przed zabraniem głosu.

Recenzja Epson EF-11 – postaw na duży format

Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer: „Konsekwencje tych tragicznych wydarzeń są widoczne do dziś i odegrały dużą rolę w kształtowaniu wizerunku Akademii Szwedzkiej na całym świecie. To bardzo ważne, by poruszać trudne tematy i słuchać ludzi, którzy tak wiele wycierpieli. Najnowszy serial Viaplay Originals po raz kolejny pokazuje naszą misję, jaką jest opowiadanie o najważniejszych wydarzeniach, które odbiły się szerokim echem na całym świecie„.

Joel Karsberg:Pamiętam wszystko, jakby to było wczoraj. Byliśmy w trakcie kręcenia filmu 'Surviving R. Kelly’, kiedy usłyszeliśmy o tej przerażającej historii. Już wtedy wiedzieliśmy, że przesunięcie terminu wręczenia Literackiej Nagrody Nobla to coś więcej, niż mogłoby się na początku wydawać. Jestem dumny, że mogłem współpracować z NENT Group i Viaplay, dając ofiarom możliwość podzielenia się swoimi opowieściami i rzucić światło na historię wykorzystywania seksualnego oraz nadużycia władzy w elitarnych kręgach’’.

 Czteroodcinkowy serial został wyprodukowany przez Meter Film & Television we współpracy z Bunim Murray, Creative Society, Kreativ Inc i NENT Group. Producentami wykonawczymi są Joel Karsberg, Kristoffer Graci i Magnus Coinberg, a producentami Martina Iacobaeus i Sara Newihl.

Recenzja Optoma HZ40 – projekcja nawet przy zapalonym świetle

O oryginalnych produkcjach NENT Group

W ciągu ostatnich miesięcy odbyły się premiery takich produkcji jak ‘Kin’; ‘Home Invasion’; ‘Dystopia’; ‘Max Anger’; ‘Thunder in My Heart’; ‘Threesome’; ‘Suedi’; ‘Close to Me’; ’Sort Of’; ‘Red Election’. Viaplay poinformował również o planowanych polskich produkcjach Viaplay Originals, takich jak: ‘Polskie Morderczynie’, ‘Czarny Pies’ i ‘Wolność Jaskółki’.

Zapowiedziane zostały również kolejne produkcje takie jak, ‘The Uninhabitable Earth’, drugi sezon serialu ‘Partisan’, trzeci sezon produkcji ‘Honor’; czwarty sezon ‘Hammarvik’, ‘The Holiday’, drugi i trzeci sezon ‘Pernille, ‘Hilma’, ‘Billy the Kid’, ‘Sisterhood’, ‘Kto Zabił Otto Muellera?’. Biografie Börje Salming, ‘Fadime’, seriale ‘Taylor’s Island’ ; ‘What about Monica’, ‘Trom’, ‘THE KINGDOM EXODUS’, ‘Made in Oslo’, ‘Estonia: The Last Wave’, ‘A Class Apart’, Drugi sezon ‘Stella Blómkvist’; drugi sezon seriali ‘Wisting’, ‘The Box’, ‘Two Sisters’, ‘Furia’, ‘The Swarm’, drugi sezon ‘The Truth Will Out’, ‘Harmonica’, ‘Perfect People’, kolejny sezon serialu ‘Face to Face’ oraz ‘Margeaux’.

NENT Group planuje także produkować dwa anglojęzyczne filmy rocznie. Firma utworzyła też brytyjską spółkę Joint Venture razem z FilmNation Entertainment oraz zainwestowała w amerykańskie studio Picturestart.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: