Fortnite z dotykiem trafia do iOS i Android

Fortnite z dotykiem trafia do iOS i Android

Fortnite

NVIDIA poinformowała, że w przyszłym tygodniu uruchamia dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemem iOS (przez przeglądarkę Safari) oraz urządzeń z systemem Android (w aplikacji GeForce NOW) testy gry Fortnite w usłudze GeForce NOW z wykorzystaniem interfejsu dotykowego. Poinformowano również o czterech kolejnych tytułach, które dołączają do biblioteki usługi.

Test Xbox Series X – rozrywka dla całej rodziny

Gra Fortnite dostępna dzięki streamingowi na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android z wykorzystaniem dotykowego interfejsu

Do testów zapisać się mogą wszyscy użytkownicy GeForce NOW i pomogą one przetestować wydajność serwerów, jakość grafiki oraz responsywność sterowania dotykowego. Chętni uzyskają dostęp do bety w kolejnych grupach w ciągu najbliższych tygodni. Rejestracja rusza dzisiaj, a uczestnictwo w testach nie wymaga posiadania płatnej subskrypcji usługi, jednak abonament Priority lub RTX 3080 zapewnia priorytetowy dostęp do serwerów.

Wskazówki dotyczące mechaniki rozgrywki w Fortnite w wersji mobilnej oraz sterowania za pomocą elementów dotykowych dostępne są na stronie Pierwsze kroki w Fortnite.

Więcej gier sterowanych dotykiem

NVIDIA zapewnia, że to dopiero początek. Możliwość uruchamiania gier z chmury na urządzeniach mobilnych ze sterowaniem dotykowym to świetna okazja dla wydawców, aby ich tytuły trafiły do szerszej grupy graczy. Gry komputerowe i silniki gier, takie jak Unreal Engine 4, obsługują dotyk w systemie Windows i mogą też z łatwością wspierać ten interfejs w usłudze GeForce NOW.

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Epic Games i Fortnite, NVIDIA współpracuje z kolejnymi wydawcami, aby jeszcze więcej gier PC wykorzystujących dotyk było dostępnych za pośrednictwem GeForce NOW. Pozwoli to dotrzeć do milionów użytkowników urządzeń z systemem iOS oraz Android, preferujących sterowanie dotykowe ponad tradycyjne kontrolery.

Test Teufel Boomster GO – w domu i w plenerze

Czwartkowe premiery w GeForce NOW

Każdy czwartek oznacza kolejne tytuły w bibliotece gier GeForce NOW. W tym tygodniu do usługi dołączają:

  • Supraland: Six Inches Under (premiera 14 stycznia w Steam)
  • Galactic Civilizations III (za darmo do 20 stycznia w Epic Games Store)
  • Ready or Not (Steam)

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: