FoodSaver – nowe zgrzewarki próżniowe

FoodSaver VS2190X i FoodSaver VS3190X – nowe zgrzewarki próżniowe

Lista korzyści związanych z próżniowym pakowaniem żywności jest długa. Po pierwsze nie marnujemy jedzenia, a co za tym idzie, żyjemy oszczędniej. Przechowywane w ten sposób półprodukty pozwalają nam zaoszczędzić czas przy kolejnym przygotowywaniu posiłku. Zapakuj próżniowo mięso wraz z przyprawami, a zyska ono wyjątkowy aromat. Dodatkowo, co nie bez znaczenia, możemy mieć zawsze pod ręką sezonowe warzywa i owoce, które utrzymują świeżość do 5x dłużej w porównaniu ze zwykłymi metodami przechowywania.

Najnowsza zgrzewarka próżniowa FoodSaverVS2190X daje nam kolejne powody, by wprowadzić system pakowania próżniowego do naszej kuchni. Ten model posiada dodatkowy tryb pakowania dedykowany dla produktów wilgotnych i suchych, co oznacza, że możemy zapakować nie tylko mięso w marynacie, ale też porcję czekoladowego musli. Zatrzask easy-lock umożliwia obsługę zgrzewarki jedną ręką.

Marka FoodSaver pomyślała też o ochronie środowiska i ograniczeniu odpadów foliowych, dlatego wprowadziła w tym modelu funkcję wyrównywania worków, dzięki czemu unikniemy marnowania folii. Wybierając zgrzewarkę próżniową, należy zwrócić uwagę także na jej moc. Im jest większa, tym lepiej. W przypadku modelu FoodSaverVS2190X wynosi ona 220-240W, co w połączeniu z przepływem powietrza 6,5L/min znacznie przyspiesza tempo pracy tego urządzenia.

Recenzja Oclean Flow – szczoteczka soniczna skutecznie wyczyści zęby

Nowy wielofunkcyjny system pakowania próżniowego FoodSaver VS3190X łączy w sobie funkcje zgrzewarki próżniowej i ręcznego urządzenia do pakowania próżniowego. Do długotrwałego przechowywania w zamrażarce używamy zgrzewarki, natomiast ręczne urządzenie świetnie sprawdzi się z akcesoriami (pojemnikami do przechowywania i zapinanymi woreczkami) przeznaczonymi do przechowywania żywności w lodówce czy spiżarni. Funkcja pulsacyjna pozwoli zapakować produkty takie jak pieczywo, które mogłyby się pognieść podczas odsysania powietrza. Nowy model FoodSaver VS3190X posiada specjalną funkcję do pakowania żywności w sposób pozwalający na gotowanie jej metodą sous-vide.

Test Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L – styl życia zaczyna się w kuchni

Technika ta polega na gotowaniu zamkniętych próżniowo składników w wodzie o ustalonej temperaturze, nieprzekraczającej 100 °Celsjusza. Dzięki tej metodzie aromat i smak, pozostaje w całości w potrawie, a nie w wodzie, w kuchni nie roznoszą się zapachy np. cebuli czy ryby, a próżniowy worek zatrzymuje wartości odżywcze warzyw i mięsa oraz kolor i strukturę składników. Zgrzewarka posiada wbudowany schowek na rolki oraz gilotynę.

źródło: FoodSaver

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: