RFBenchmark grudzień 2021 – ciekawe przetasowania

Portal RFBenchmark.pl – jak wyglądał rynek Internetu mobilnego w Polsce w grudniu 2021 roku. Drobne przetasowania, czyli T-Mobile i Play na czele.

RFBenchmark grudzień 2021

Portal RFBenchmark.pl opublikował grudniowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Obiektem badań była jakość i szybkości Internetu mobilnego w Polsce. T-Mobile nadal jest liderem pod względem średniej szybkości pobierania danych i najniższej wartości ping. W grudniu w  kategorii średniej szybkości wysyłania danych na pierwsze miejsce powrócił Play.

 RFBenchmark listopad 2021 – (prawie) bez zmian

W ostatnim miesiącu 2021 roku RFBENCHMARK przygotował tradycyjny ranking na bazie 266766 pomiarów dokonanych poprzez aplikację mobilną. To kolejny miesiąc z rzędu ze spadkiem liczby wykonanych testów.

Średnia szybkość pobierania danych

W grudniu T-Mobile nie miał sobie równych w zestawieniu dotyczącym średniej szybkości pobierania danych. Zwycięstwo operatorowi przyniósł rezultat 46,1 Mb/s. Pozostali rywale zanotowali wyraźnie słabsze wyniki. Na drugim miejscu znalazło się Orange (42 Mb/s), a na trzecim uplasował się Play (34,4 Mb/s). Klasyfikacje zamknął Plus (27,7 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych

Wynik 19,8 Mb/s pozwolił Play o włos wyprzedzić Orange (19,5 Mb/s). Najniższy stopień podium w tej tabeli przypadł w udziale T-Mobile (18,5 Mb/s), a na ostatnim miejscu zanotowano rezultat należący do Plusa (17,1 Mb/s).

OPPO Find N – sprawdziliśmy jak działa składany smartfon

Najniższa wartość ping

T-Mobile stracił w grudniu prowadzenie w kategorii najniższej wartości ping. Orange objęło prowadzenie w tabeli po uzyskaniu 30,9 ms. To wynik lepszy zaledwie o 0,1 ms od T-Mobile (31,0 ms). Na trzecim miejscu sklasyfikowano Play (31,8 ms), a na czwartym miejscu – Plus (39,0 ms).

https://www.rfbenchmark.eu/drobne-przetasowania-internet-mobilny-w-polsce-grudzien-2021/

Zachęcamy także do zapoznania się z raportem pomiarów 5G metodą Drive Test w Szczecinie i Poznaniu: https://www.rfbenchmark.eu/stan-wdrozenia-5g-w-szczecinie-i-poznaniu-raport-stationary-test-rfbenchmark-styczen-2022/

źródło: Notel.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: