Developerzy mogą testować nowe aplikacje na Samsung Galaxy

Developerzy mogą testować nowe aplikacje na Samsung Galaxy

testować

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. zaprezentowała swój udoskonalony program zdalnego laboratorium testowego, które pozwala programistom łatwo wirtualnie i zdalnie testować aplikacje na tysiącach urządzeń Samsung Galaxy, w tym także serii Galaxy S21 z One UI 4 beta oraz najnowszych Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G. Za sprawą programu developerzy mogą znacznie efektywniej testować swoje nowe aplikacje, nie muszą bowiem pokrywać żadnych kosztów sprzętowych.

Polska: porządkowanie biblioteki urządzeń testowych Galaxy
Polska: porządkowanie biblioteki urządzeń testowych Galaxy

Za sprawą globalnego dostępu do program zdalnego laboratorium testowego programiści z całego świata będą mogli zdalnie testować swoje aplikacje na urządzeniach Galaxy – bez względu na to, w jakim kraju mieszkają. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat firma Samsung zbudowała takie laboratoria w różnych państwach, w tym w Indiach, Polsce, Korei Płd. i USA. Dla zapewnienia szybszego i bardziej niezawodnego dostępu do oferowanych w ramach programu usług[1], został on ostatnio rozszerzony o laboratoria w Brazylii, Rosji, Wielkiej Brytanii i Wietnamie.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Test Samsung Galaxy Z Fold 3 – doskonały do pracy i rozrywki

– Bez naszej niesamowitej społeczności developerskiej nie moglibyśmy oferować użytkownikom tak innowacyjnych mobilnych wrażeń – mówi TM Roh, President and Head of Mobile Communications Business, Samsung Electronics. – Dlatego właśnie wykorzystujemy naszą ekspercką wiedzę i innowacyjną technologię, by wspierać programistów. Są dla nas absolutnie kluczowymi partnerami wspierającymi rozbudowę naszego otwartego ekosystemu Galaxy. 

Chcąc zaoferować im udoskonalone wrażenia z przeprowadzania testów, Samsung udostępnił nową wersję programu[2]. Developerzy uzyskają dostęp do zautomatyzowanego narzędzia testowego, które pozwoli im monitorować wykorzystanie CPU i pamięci podczas działania badanej aplikacji oraz sprawdzać, czy ma ona wpływ na zasoby systemu. Zaś za sprawą nowej usługi klienta sieciowego program oferuje usprawniony interfejs użytkownika i doskonalszą grafikę. W najbliższej przyszłości programiści zyskają też możliwość używania nowego kanału komunikacji, co da im bezpośredni dostęp do ekspertów Samsung służących radą na temat tego, jak poprawić działanie testowanej aplikacji.

Test Samsung Galaxy Z Flip 3 i Watch 4 – świetny tandem

Nowy program zdalnego laboratorium testowego Samsung stanowi wyraz zaangażowania firmy w umożliwianie partnerom i developerom wykorzystywania rewolucyjnych rozwiązań, takich jak składane urządzenia serii Galaxy Z, zabezpieczeń klasy militarnej zapewnianych przez Samsung Knox oraz płynnej łączności za sprawą One UI. Za pośrednictwem udoskonalonego programu firma będzie kontynuowała bliską współpracę z programistami na całym świecie, pomagając im przekraczać ograniczenia i zdobywać nowe szczyty innowacji.

Więcej informacji o programie zdalnego laboratorium testowego Samsung znaleźć można na stronie: developer.samsung.com/remote-test-lab.

__________________—————————

[1] Prędkość testowa programu zdalnego laboratorium może się różnić w zależności od odległości od serwera, ilości danych i natężenia ich ruchu w ramach połączenia sieciowego oraz lokalnej polityki sieci (firewall).
[2] Dostęp do nowych funkcjonalności może się różnić w zależności od modelu, wersji oprogramowania i rynku. Programiści muszą być zalogowani na stronie Samsung Developers przy użyciu konta Samsung. By uzyskać dostęp do usługi klienta sieciowego, developerzy będą musieli korzystać z przeglądarki Chrome.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl