Logitech Sync 3.0 – aktualizacja, co nowego?

Logitech Sync 3.0 – aktualizacja, co nowego?

Logitech Sync 3.0

We wtorek, 18 stycznia, firma Logitech poinformowała o znaczącej aktualizacji platformy Sync do zarządzania urządzeniami, stworzonej z myślą o pracujących w trybie hybrydowym. Platforma Sync obsługuje teraz osobiste urządzenia do współpracy, takie jak kamery internetowe, zestawy słuchawkowe i stacje dokujące, ułatwiając informatykom zarządzanie salami konferencyjnymi i stacjami roboczymi za pomocą jednego interfejsu opartego na chmurze.
Logitech Sync

Logitech Sync

Ponad połowa wszystkich pracowników know-how (pracowników wiedzy) na świecie pracuje zdalnie, a większość z nich (83%) preferuje hybrydowy system pracy w najbliższej przyszłości [1;2].
Chociaż praca hybrydowa jest korzystna ze względu na dużą satysfakcję i produktywności pracowników, niesie ze sobą szereg wyzwań dla specjalistów IT. I tak na przykład widoczny jest wzrost liczby zgłoszeń o pomoc do działów help desk. Dodatkową trudnością jest konieczność odpowiedniego wyposażenia pracowników do współpracy zdalnej czy rozbieżności pomiędzy zarządzaniem i utrzymaniem sprawności działania urządzeń w biurze i tych wykorzystywanych w domu w celach służbowych.

Praca zdalna i narzędzia współpracy na wiele sposobów uratowały globalną gospodarkę i pozwoliły nam wszystkim zachować produktywność w czasie pandemii. Stworzyły również ogromny problem zwłaszcza teraz, gdy setki milionów ludzi pracują z domu, a zespoły IT mają ograniczony lub żaden wgląd w problemy techniczne i sposoby ich rozwiązywania.

To jest potencjalny kryzys wydajności, a Logitech Sync rozwiązuje ten krytyczny problem, rozszerzając możliwości wglądu działu IT w to, co dzieje się w urządzeniach biurowych i tych używanych w domowym biurze lub w dowolnym miejscu, gdzie pracujemy. To zupełnie nowa szansa w rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez pracowników i analiz, dzięki którym nasze organizacje będą prężniej działać i rozwijać się – – mówi Scott Wharton, dyrektor generalny i wiceprezes firmy Logitech Video Collaboration.

Dział IT może w prosty sposób masowo zarejestrować całą flotę stacji roboczych za pomocą oprogramowania Logi Tune, przy jednoczesnym wglądzie w stan urządzeń. Dzięki temu umożliwia użytkownikom końcowym personalizację kamer internetowych, zestawów słuchawkowych i stacji Logi Dock.
Za pomocą pojedynczej platformy internetowej menedżerowie IT mogą przesyłać aktualizacje oprogramowania sprzętowego i włączać nowe funkcje do tysięcy sal konferencyjnych i milionów osobistych urządzeń. Redukuje to tym samym potencjalne problemy, zanim staną się one zgłoszeniami usterek i spowodują zatrzymanie produktywności. Aplikacja Sync działa na najpopularniejszych platformach współpracy w chmurze, takich jak Microsoft Teams, Zoom i Google Meet. Co jest bardzo istotne, ponieważ zespoły IT zyskują wgląd we wszystkie urządzenia organizacji, niezależnie od tego, z jakiej platformy korzystają.
Logitech Sync

Logitech Sync

Sync dostarcza również cennych informacji, takich jak dostępność sal konferencyjnych. Analiza informacji ma pomóc menedżerom IT w podejmowaniu krytycznych decyzji opartych na danych. W miarę jak firmy zmieniają swoje przestrzenie biurowe, dane analityczne dostarczają niecodzienną szansę na określenie potrzeb organizacji i pracowników. Za ich pomocą można sprawdzić, czy pomieszczenia powinny być przeprojektowane tak, żeby bardziej sprzyjały współpracy – zmniejszyć dużą przestrzeń do kilkuosobowych huddle-roomów, czy też – w przypadku niektórych sal konferencyjnych – całkowicie zrezygnować takiej przestrzeni w biurze.
Cena i dostępność
Nowe funkcje zarządzania urządzeniami do współpracy osobistej w Sync są dostępne jako publiczna wersja beta na całym świecie i są bezpłatne dla klientów. Poproś o wcześniejszy dostęp do stopniowego wdrażania za pośrednictwem portalu Sync.

źródło: Logitech

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: