Hulajnogi Dott już dostępne w aplikacji FREE NOW

Hulajnogi Dott już dostępne w aplikacji FREE NOW

FREE NOW, europejska platforma multimobilności, dokonała integracji hulajnóg marki Dott w swojej aplikacji dla polskich i zagranicznych użytkowniczek i użytkowników. Ponad 7 tysięcy hulajnóg Dott można od dziś wypożyczyć i opłacić przez FREE NOW w Warszawie i Trójmieście.

Hulajnogi Dott

To już drugi zewnętrzny partner mikromobilności, będący znaczącym graczem na europejskim rynku, z którym FREE NOW w Polsce dokonało głębokiej integracji – od wynajmu po płatność. Tym samym FREE NOW staje się platformą oferującą z poziomu jednej aplikacji najszerszy wybór współdzielonych hulajnóg różnych operatorów i największą liczbę dostępnych na polskim rynku urządzeń tego typu – łącznie stanowiących w szczytowym sezonie nawet 36%[1].

Recenzja iiyama G-Master Red Eagle GB3271QSU – rozwiń skrzydła (nie)tylko w gamingu

W kolejnych tygodniach Dott zostanie udostępniony we FREE NOW także we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech. W Polsce, Dott dostępny jest również w Poznaniu, gdzie FREE NOW planuje integrację w przyszłości.

Wypożyczenie hulajnóg i zamówienie kierowcy przez aplikację FREE NOW odbywa się z poziomu tego samego konta i wybranej opcji płatności przez aplikację, dlatego użytkowniczki i użytkownicy nie muszą zakładać nowego profilu, aby wypróbować ekologicznych przejazdów jednośladem.

Stephan Croix, Dyrektor Marketingu (CMO) Dott, powiedział: Partnerstwo z FREE NOW pozwala nam zaprezentować naszą flotę hulajnóg elektrycznych jeszcze szerszej grupie odbiorców, którzy teraz z łatwością mogą wybrać rodzaj pojazdu, który najbardziej odpowiada ich potrzebom w danym czasie. Mamy nadzieję dalej przekonywać coraz więcej osób do wybierania współdzielonej mikromobilności jako najbardziej zrównoważonej opcji do poruszania się po mieście.

Recenzja Archer T9UH – karta sieciowa USB na pomoc

Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce, powiedział: Jesteśmy dumni, że FREE NOW w Polsce jest mocnym konkurentem nie tylko na rynku taxi, ale także współdzielonej mikromobilności. Jedną trzecią wszystkich urządzeń dostępnych na rynku polskim można wynająć przez FREE NOW. To zasługa naszych partnerów, czyli Dott i TIER, którzy są niewątpliwie liderami tej branży, szczególnie w Polsce. Dla naszych partnerów, FREE NOW to 54 miliony użytkowników gotowych do wypróbowania nowych opcji transportowych. Dzięki tym integracjom, jesteśmy prawdziwą Super-App dla mobilności w Europie, która skutecznie pomaga miastom w przekonywaniu mieszkańców do korzystania z innych niż własne auto, ekologicznych form transportu.

Zrównoważony rozwój i oferowanie ekomobilności jest wpisane w strategie obu firm. FREE NOW realizuje swój plan “Move to Net-Zero”, w ramach którego ma za cel być w 100% zeroemisyjne do 2030 roku. Wpływ na środowisko i społeczność jest także częścią każdej decyzji biznesowej w Dott, który w 2021 roku zredukował swój ślad węglowy o 40% i pracuje nad dalszym ograniczaniem emisji w tym roku.

[1] Łączny udział Dott i TIER. Dane z 3. kwartału 2021 r. zebrane przez Stowarzyszenie Mobile Miasto; dostęp: https://mobilne-miasto.org/en/strefa-danych/

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: