NaviExpert 30% taniej – zwolniliśmy. Ale czy na długo?

NaviExpert 30% taniej – zwolniliśmy. Ale czy na długo?

NaviExpert

Wyższe mandaty za przekroczenia prędkości stały się rzeczywistością. Podróż na ferie zimowe może teraz kosztować znacznie więcej tych kierowców, którzy przegapią obowiązujące ograniczenie prędkości. Alternatywą są podróże z NaviExpert. Aplikacja na bieżąco informuje o ograniczeniach prędkości, przypomina o zdjęciu nogi z gazu i ostrzega o kontrolach oraz fotoradarach. Do końca stycznia roczne abonamenty kupicie taniej.

Test Nextbase 422GW – wideorejestrator z „Emergency SOS”

Zmiany przepisów oraz ferie zimowe, to dobry moment na promocję w NaviExpert, dlatego teraz, w przeciwieństwie do galopującej inflacji – NaviExpert obniża ceny na abonamenty roczne o 30% 😊 W efekcie roczne licencje na Polskę kupicie teraz za 69 zł, na Europę za 99 zł.

2022 – rok kosztownych podróży

Tzw. ustawa mandatowa, o której NaviExpert pisał tutaj, i wprowadzenie nowych taryfikatorów mogą skutecznie przyczynić się do zwolnienia lub… nadwyrężenia domowego budżetu. Poniżej, dla przypomnienia, stawki mandatów obowiązujące od 1 stycznia.

Już zwolniliśmy. Ale czy na długo?

Zmiany przepisów już przyniosły wyraźny efekt. Jeździmy wolniej, co widać także w danych drogowych o średnich prędkościach i średnich czasach przejazdów po poszczególnych odcinkach dróg. Efekt spowolnienia widać m.in.  w miastach, przez co wydłużył się czas, który spędzamy w aucie. Porównaliśmy dane z pierwszych 12 dni tego roku, do tożsamego okresu w roku ubiegłym dla Poznania, Warszawy i Wrocławia. W Poznaniu średnie czasy przejazdów w godzinach popołudniowego szczytu wydłużyły się średnio o jedną czwartą! O 18% w godzinach szczytu porannego. Bardzo podobnie sytuacja wygląda we Wrocławiu. Nieco mniej zwolnili kierowcy podróżujący po Warszawie. Czasy przejazdów w szczycie popołudniowym wydłużyły się o 17%, a porannym zaledwie o 12%.

– Oczywiście będziemy tę sytuację obserwować. Na pewno w utrzymaniu dyscypliny pomaga to, że o zmianach przepisów jest wciąż głośno. Bardzo często jest jednak tak, że po pewnym czasie kierowcy wracają do starych przyzwyczajeń. Aby tego uniknąć zachęcamy do podróżowania z naszą nawigacją, która na bieżąco przypomina o tym, by zdjąć nogę z gazu. Pamiętajmy, że w przypadku nadmiernej prędkości to nie mandat może być najbardziej odczuwalną karą, a przede wszystkim zwiększone ryzyko wypadku. Dlatego po prostu opłaca się zwolnić  – mówi Katarzyna Przybylska z Telematics Technologies, dostawcy nawigacji NaviExpert.

Zamiast więc nerwowo spoglądać na prędkościomierz, warto postawić na bezpieczne podróże bez mandatów z NaviExpert. Aplikacja, w oparciu o aktualną bazę ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach, przypomina o zdjęciu nogi z gazu (głosem Geralta z Rivii lub bliskiej osoby). Dzięki zaangażowanej społeczności kierowców i naszych moderatorów, na bieżąco aktualizujemy też informacje o tym, co nas czeka na trasie. Zbliżając się do niebezpiecznego miejsca, fotoradaru czy kontroli otrzymamy ostrzeżenie.

Test Navitel R450 NV – główny asystent w podróży

Roczne abonamenty dostępne są w promocyjnych cenach od 20.01.2022  godz. 12.00 do 31.01.2022 godz. 20.00, a regulamin promocji znajdziecie tutaj.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: