Co oni jeszcze wymyślą! – powinieneś obejrzeć ten film

Co oni jeszcze wymyślą! – powinieneś obejrzeć ten film – CyberRescue ostrzega!

film jest o Tobie

Internetowi przestępcy wykorzystują znane oszustwo, zmienając treść SMSa. Uważaj! Chcąc obejrzeć film, Twój telefon może zostać zainfekowany!

Test Xiaomi Redmi Smart Band Pro – opaska sportowa

Tym razem oszuści informują o tym, że odbiorca wiadomości znajduje się na filmie lub z jego urządzenia przesyłane są filmy. W SMSie znajduje się link, który prowadzi do strony, gdzie można pobrać aplikację, aby obejrzeć nagranie. Atak skierowany jest w użytkowników telefonów z systemem Android. Zainstalowanie i uruchomienie aplikacji spowoduje, że będzie ona kontrolować Twoje urządzenie. Może wysyłać i odbierać SMS-y, wykradać Twoje kontakty, dane logowania oraz śledzić aktywność.

Co oni jeszcze wymyślą!

Podobną wiadomość otrzymała Karolina, która przestraszyła się, czytając, że znajduje się na nagraniu. Od razu odezwała się do CyberRescue.

  • Na całe szczęście nie kliknęłam w link i nie pobrałam aplikacji – mówi kobieta.

Dominika Szewczyk, specjalistka z CyberRescue zauważa, że jest to bardzo popularne oszustwo, które będzie się pojawiać w zmienionej formie.- Zawsze, gdy jesteśmy nakłaniani do pobierania aplikacji z nieznanych nam źródeł, nie róbmy tego. Zaufane miejsca, z których można pobierać aplikacje to Sklep Google Play oraz App Store – dodaje specjalistka.

Test D-Link DCS-6100LH – kontrola mieszkania z drugiego końca świata

Zapamiętaj!

 Jeżeli pobierzemy aplikację i uruchomimy ją na naszym telefonie, nie logujmy się do aplikacji bankowych. Powinniśmy również poinformować bank o zaistniałej sytuacji dzwoniąc, np. z innego urządzenia, a w zainfekowanym telefonie włączmy tryb samolotowy, aby złośliwe oprogramowanie dalej nie rozsyłało SMS-ów do bazy kontaktów oraz przywrócić ustawienia fabryczne, które są skutecznym rozwiązaniem w pozbyciu się złośliwego oprogramowania.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: