Dynabook trendy 2022 – przewidywanie przyszłości

Dynabook trendy 2022 – Czego możemy spodziewać się w świecie pracy hybrydowej  Nick Offin, Head of Sales, Marketing & Operations, Dynabook Northern Europe

Przewidywanie przyszłości jest trudne. Przewidywanie jej w dziedzinie technologii jeszcze trudniejsze i bardziej niedoskonałe ze względu na tempo rozwoju, wyzwania dla innowacji i nieprzewidywalność konsumenckich trendów. Tylko niewielka część zmian rzeczywiście zaburza status quo, pozostałe wyprzedzają swój czas. Jednak obserwując bieżącą aktywność przedsiębiorstw i zachowania konsumentów, możemy pokusić się o pewne przewidywania dotyczące kierunku rozwoju technologii w nadchodzącym roku.

  1. Rok 2022 rokiem masy krytycznej dla mobilnych obliczeń brzegowych i inteligentnych okularów

Według IBM, 91% firm planuje wdrożenie strategii Edge computing w ciągu najbliższych pięciu lat. W branżach takich jak produkcja stanie się to normą, podobnie jak inteligentne okulary z AR. Umożliwi to pracownikom terenowym wykonywanie zleconych zadań w dowolnym miejscu i bez dostępu do sieci Wi-Fi. Wdrożenie AR jest skomplikowane – by realistycznie przedstawić rozszerzony widok otoczenia użytkownika, inteligentne okulary muszą przetwarzać wiele zestawów danych i reagować w czasie rzeczywistym. Jest to trudne, jeśli każdy krok wymaga przesłania danych z urządzenia do przetworzenia. Pamiętajmy, że opóźnienia mogą zagrażać życiu, na przykład, kiedy zastosujemy inteligentne okulary w ochronie zdrowia.

Reklamy

Test Lenovo X1 Fold – efektywność laptopa, mobilnością smartfona

Edge computing ma szansę rozwinąć się: umożliwia inteligentnym urządzeniom natychmiastowe i precyzyjne reagowanie na otoczenie, co z kolei zwiększa ich użyteczność w szerokim zakresie zastosowań. Nasze badania wykazały, że 63% organizacji planuje wdrożenie inteligentnych okularów w ciągu najbliższych 24 miesięcy. Sądzimy, że w 2022 roku firmy sformalizują swoje pomysły na wdrożenie tych technologii 

  1. Zabezpieczanie hybrydowych środowisk pracy

Pandemia na zawsze zmieniła środowisko pracy, ale praca hybrydowa nie jest pozbawiona ryzyka. Zrozumiałe jest, że firmy zostały zmuszone do regularnej oceny procesów bezpieczeństwa w celu ochrony danych swoich pracowników. W 2022 roku konieczne będzie zadbanie o zabezpieczanie urządzeń.

Test Bose Noise Cancelling Headphones 700 – świetny dźwięk i redukcja szumów

Nasze badania wykazały, że dla 81% decydentów IT funkcje bezpieczeństwa są ważne przy podejmowaniu decyzji o zakupie nowych urządzeń. Pracownicy przenoszą swoje narzędzia pracy do domów. Firmy muszą więc zapewnić im bezpieczne urządzenia wyposażone w takie funkcje, jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, Windows 11 i Trusted Platform Module, aby praca w domu była równie bezpieczna, jak w biurze. W 2022 roku konieczne stanie się zaostrzenie środków bezpieczeństwa i wprowadzenie bezpieczniejszych rozwiązań dla klientów mobilnych. 

  1. Edge AI zmieni doświadczenia zakupowe konsumentów

Edge computing cieszy się dużym zainteresowaniem od czasu wprowadzenia 5G. Raport Linux Foundation przewiduje, że do 2028 roku globalna kapitalizacja rynku infrastruktury przetwarzania brzegowego będzie warta ponad 800 miliardów dolarów. Przedsiębiorstwa chcą inwestować w AI. W 2022 r. wydarzy się więcej, niż tylko cyfrowa transformacja. Dzięki połączeniu Edge computing i AI, aplikacje takie jak zdalna pomoc i monitorowanie linii montażowej staną się bardziej dostępne. W miarę jak konsumenci będą podejmować coraz więcej decyzji zakupowych w Internecie, Edge AI (dzięki analityce) zacznie odgrywać główną rolę w zrozumieniu trendów konsumenckich, wzorców decyzyjnych i zakupowych. Zapewni to natychmiastowy wgląd umożliwiający podejmowanie decyzji biznesowych w czasie rzeczywistym. AI poprawi jakość obsługi klientów

Recenzja iiyama G-Master Red Eagle GB3271QSU – rozwiń skrzydła (nie)tylko w gamingu

Być może już w drugiej połowie 2022 roku większe firmy wprowadzą pilotażowe kamery z Edge  AI, które posłużą do identyfikacji grup wiekowych konsumentów i kierowania do nich spersonalizowanych reklam. Choć niewątpliwie rozwiązania będą wymagać kwestie zabezpieczeń, nie zanosi się, aby rozwój Edge AI miał zwolnić w najbliższym czasie.

 Usługi dostaw za pomocą dronów nabiorą rozpędu w logistyce

Pandemia COVID-19 wywarła presję na łańcuchy dostaw na całym świecie. Firmy logistyczne potrzebowały technologii takich jak automatyka i robotyka, aby pomóc w kompletowaniu, pakowaniu i wysyłaniu coraz większej liczby zamówień. Obie te technologie odegrają ważną rolę w logistyce w roku 2022.

 Recenzja TP-Link Archer MR200 – stacjonarny router z LTE

Usługi dostaw za pomocą dronów wyprzedziły swoje czasy już pięć lat temu. Między innymi, dlatego Amazon Prime Air nie jest tak popularny, jak przewidywano. Ostatnie prognozy mówią o zmianie sytuacji: oczekuje się, że wielkość globalnego rynku robotyki magazynowej wzrośnie z 4,7 miliarda USD w 2021 roku do 9,1 miliarda USD do 2026 roku. Spodziewamy się, że wraz z rozwojem tej technologii, w ciągu najbliższych 12 miesięcy wzrośnie zainteresowanie usługami dostawczymi z wykorzystaniem dronów.

  1. 2022 rokiem laptopów z odzysku

Materiał ten byłby niepełny bez wzmianki o zrównoważonym rozwoju. Uważamy, że rok 2022 będzie rokiem laptopa z recyklingu. Od marca 2020 roku, wraz z częstszą aktualizacją floty urządzeń, rosną obawy o szkodliwy wpływ, jaki może to mieć na środowisko. Od firm oczekuje się zdecydowanego działania.

Recenzja Creative Sound Blaster PLAY!4 – najlepsza jakość dźwięku online

Według danych E-Waste 97% globalnych przedsiębiorstw musiało zakupić nowe laptopy, aby dostosować się do przejścia na pracę zdalną w czasie pandemii. W przyszłym roku firmy będą starały się dokonywać mądrych i zrównoważonych wyborów na wiele sposobów – zwłaszcza, jeśli chcą wypełnić zobowiązania podjęte na konferencji COP26. Jednym z „łatwych zwycięstw” będzie rozpoczęcie etycznego pozbywania się starych urządzeń poprzez inicjatywy takie jak odsprzedaż i recykling. Mamy nadzieję, że więcej firm przyjmie te inicjatywy, a w miarę upływu dekady jesteśmy przekonani, że przedsiębiorstwa znajdą najlepszy i najbardziej zrównoważony sposób na zmniejszenie swojego śladu węglowego i zapewnienie wszystkim możliwości pracy hybrydowej.

źródło: Dynabook

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]