Philips 243S1 – monitor jako stacja dokująca

Philips 243S1 – monitor jako stacja dokująca

MMD − producent monitorów marki Philips − prezentuje nowy model o nazwie 243S1. Urządzenie wyposażono w 24-calowy panel IPS, dokowanie USB-C z technologią Power Delivery i funkcję DaisyChain.

Philips 243S1
Philips 243S1

Nowe urządzenie można podłączyć do komputera nie tylko za pomocą standardowych złączy obrazu. Poza HDMI czy DisplayPort istnieje możliwość użycia portu USB-C, pozwalającego na wykorzystanie jego dodatkowych funkcjonalności. Za pomocą jednego przewodu prześlemy dane z wbudowanego koncentratora USB i gniazda Ethernet, dźwięk, obraz oraz zasilanie Power Delivery do 65 W. Monitor wyposażono w cztery porty USB-A działające w standardzie 3.2, w tym jeden wspierający funkcję Fast Charge.

Recenzja Philips Brillance 326P – 32″ LCD ze złączem USB-C

Zaimplementowana funkcja DaisyChain umożliwia bezpośrednie podłączenie drugiego wyświetlacza do 243S1 za pomocą złącza Display Port. Ogranicza to liczbę kabli podłączonych do komputera, zachowując pełną funkcjonalność konfiguracji wielomonitorowej.

Ekran IPS

Zastosowana w Philipsie 243S1 matryca o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px) i częstotliwości odświeżania 75 Hz cechuje się szerokimi kątami widzenia (178/178 stopni) oraz dobrym odwzorowaniem kolorów. Pokrycie palety sRGB jest na poziomie 107%. Z kolei zastosowana w nim technologia SmartContrast dopasuje jasność podświetlenia i poziom kontrastu w zależności od typu wyświetlanych treści.

Uniwersalna stylistyka i wygoda użytkowania

Minimalistyczny wygląd Philipsa 243S1 sprawdzi się zarówno we wnętrzach biurowych, jak i w domu. Smukłe ramki, oprócz walorów stylistycznych, pozwolą pracować wygodniej po podłączeniu kolejnego ekranu. Zaprojektowana z myślą o ergonomii stanowiska pracy, funkcjonalna stopa SmartErgo Base pozwoli na obrót monitora w poziomie, pochylenie ekranu do przodu i do tyłu oraz funkcję pivot.

Recenzja Philips 346P1CRH – zakrzywiony monitor z USB-C

Funkcje ochrony oczu

Philips 243S1 został wyposażony w rozwiązania mające na uwadze ochronę oczu użytkowników, dzięki czemu otrzymał certyfikat TUV Rheinland Eye Comfort. Rozwiązanie LowBlue Mode ogranicza ilość emitowanego niebieskiego światła. Z kolei technologia FlickerFree ogranicza efekt migotania obrazu, zwiększając tym samym komfort użytkowania. Dodatkową opcją jest tryb EasyRead, który poprzez m.in. zmniejszenie jasności i zmianę poziomu kontrastu pozwoli na czytanie wyświetlanych treści w komfortowy sposób.

Dostępność i cena

Monitor Philips 243S1 pojawi się w sklepach w lutym w sugerowanej cenie 1490 zł.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: