Zapomniałem już o tym oszustwie! – na OLX

Zapomniałem już o tym oszustwie! – na OLX – już nie WhatsApp, a SMS! – CyberRescue ostrzega!

OLX

Pojawił się nowy wariant oszustwa, wykorzystujący platformę sprzedażową OLX. Uwaga! W ten sposób można stracić oszczędności z konta oraz wrażliwe dane.

OPPO Find N – sprawdziliśmy jak działa składany smartfon

Sprzedawca wystawia produkt na OLX, następnie otrzymuję wiadomość z linkiem o treści: Zdobądź fundusze. Na stronie internetowej znajduje się wystawiony produkt oraz informacja, że został on już kupiony. Aby odebrać pieniądze, należy podać swoje dane: imię, nazwisko, a także dane logowania do bankowości internetowej. W ten sposób możemy stracić oszczędności z konta bankowego, a przy okazji internetowy przestępca jest w stanie podpiąć swoje urządzenie do konta bankowego.

na olx

Zapomniałem już o tym oszustwie!

 Bartek korzysta z platformy sprzedażowej OLX co jakiś czas. Ostatnio wystawił na sprzedaż monitor do komputera za 400 zł. Kilka minut po dodaniu ogłoszenia, otrzymał SMSa.

  • Byłem przekonany, że nie ma już oszustwa na OLX. Widząc, że muszę podać dane logowania do banku, od razu zrezygnowałem – tłumaczy mężczyzna.

Przestępcy nadal atakują!

 

  • Internetowi przestępcy nadal próbują wyłudzić pieniądze przez OLX. Szukają coraz to nowszych sposobów – mówi Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Dlatego warto zapamiętać, że jeżeli umieszczamy ogłoszenie na OLX czy Allegro Lokalnie, zawsze decydujmy się na sprzedaż bezpośrednim kontakcie z kupującym lub poprzez bezpieczną transakcję za pośrednictwem tych serwisów.

Mi Smart Band 6 NFC – krótka relacja z płatności zbliżeniowych opaską

Jeżeli sprzedajemy produkt na platformie OLX i otrzymamy wiadomość z informacją o konieczności podania danych, aby otrzymać zapłatę, możemy spodziewać się, że jest to oszustwo.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: