Scaleway Elastic Metal – czym jest nowa hybryda chmury i Bare Metal?

Scaleway Elastic Metal – czym jest nowa hybryda chmury i Bare Metal?

 • Francuska firma Scaleway opracowała połączenie serwerów dedykowanych Bare Metal oraz chmury publicznej. Nowa unikalna oferta nosi nazwę Elastic Metal
 • Scaleway łączy zalety obu systemów i daje klientom wybór, z którego  nich chcieliby skorzystać w większym stopniu
 • Oferta dostępna jest w trzech opcjach nazwanych od trzech metali: Aluminium, Beryllium i Lithium
 • Elastic Metal to przyszłość serwerów dedykowanych, dostępny już dziś – mówi Yann Lechelle, CEO, Scaleway

Scaleway Elastic Metal

Wraz z wprowadzeniem rozwiązania Elastic Metal, Scaleway po raz kolejny wyznacza kierunek rozwoju dla serwerów bare metal. Po raz pierwszy technologia ta będzie w stanie połączyć stabilną wydajność serwerów dedykowanych z elastycznością infrastruktury na żądanie i zaletami posiadania kompletnego ekosystemu chmurowego.

Test Navitel RS2 Duo – zabezpieczy kierowcę i pasażerów

Scaleway, europejski pionier technologii bare metal i dostawca usług multi-cloud, kontynuuje rewolucję na rynku chmurowym i w świecie bare metal. Dziś łączy to, co najlepsze z obu tych obszarów wprowadzając na rynek rozwiązanie Elastic Metal.
To unikalne połączenie między tradycyjnymi serwerami dedykowanymi a ekosystemem chmury jest brakującym dotąd ogniwem na rynku. Elastic Metal łączy to co najlepsze z obu światów oferując:
 • zwiększona wydajność – dzięki nowym gamom w pełni dedykowanych serwerów
 • elastyczność – dzięki opcjom rozliczeń godzinowych i miesięcznych
 • brak okresu wypowiedzenia i pełna kompatybilność z całym ekosystemem chmury Scaleway

Źródło: Scaleway

Źródło: Scaleway

Ostatnia dekada wymusiła przyjęcie nowego paradygmatu elastycznego przetwarzania danych jako jedynego możliwego kierunku rozwoju chmur obliczeniowych. „Na miejscu lub w chmurze” ewoluowało w „serverless lub kontenery”, „PaaS lub IaaS”, „Bare Metal lub chmura publiczna”. Podczas gdy większość dostawców usług w chmurze zmusza klientów do postawienia na jeden rodzaj architektury, Scaleway daje klientom wybór. Dzięki Elastic Metal, klienci Scaleway mogą zrobić pierwszy krok do prawdziwej strategii multi-cloud poprzez wdrożenie chmury hybrydowej, która miesza serwery dedykowane i zwirtualizowaną chmurę publiczną.

Przyszłość Bare Metal

– Przez lata tradycyjne serwery bare metal i nowoczesny ekosystem chmury publicznej współistniały oddzielnie. Scaleway, podwójny innowator w tych obszarach technologii, wymyśla je na nowo. Elastic Metal to przyszłość serwerów dedykowanych, dostępna już dziś – mówi Yann Lechelle, CEO, Scaleway.
Oferta Elastic Metal to w pełni dedykowane serwery ze wszystkimi kojarzonymi z nimi zaletami: mocną i stabilną wydajnością. Dostępny będzie szeroki wybór systemów operacyjnych, w tym różne dystrybucje Linuksa, Windows Server i rozwiązania wirtualizacyjne. Zlokalizowane w innowacyjnych i wydajnych centrach danych firmy Scaleway, rozwiązania Elastic Metal czerpią z ponad 20-letniego doświadczenia firmy, oferując klientom wsparcie w postaci całodobowej pomocy technicznej.
Wszystkie serwery Elastic Metal są oferowane w elastycznym rozliczeniu godzinowym lub w korzystnym miesięcznym planie abonamentowym. Umożliwia to firmom płynne dostosowanie i skalowanie obciążenia infrastruktury – zarówno w przypadku długoterminowych serwerów głównych jak i krótkoterminowego zarządzania w okresie wzmożonego zapotrzebowania.
Serwery Elastic Metal zostały zaprojektowane tak, by wygodnie współdziałały z ekosystemem produktów i usług Scaleway. Elastic Metal może łączyć się z instancjami, bazami danych i Load Balancerami, Kubernetes Kapsule oraz Kubernetes Kosmos, z tej samej sieci prywatnej (VPC), aby budować i skalować bezpieczną i zróżnicowaną infrastrukturę.
Scaleway udostępnia również narzędzia na portalu dla deweloperów, takie jak Scaleway CLI, Python SDK lub Go, aby ułatwić tworzenie i automatyzację infrastruktury, w tym wsparcie dla cloud-init i Terraform.
Oferta Elastic Metal jest obecnie dostępna w trzech opcjach:
 • ALUMINIUM: W pełni dedykowane serwery bare metal z elastycznością chmury i bezkonkurencyjnymi cenami rynkowymi
 • Zastosowanie: Środowiska testowe, hosting www, serwery gier
 • Specyfikacje: AMD Ryzen lub Intel® Xeon, od 8GB do 64GB RAM, 1TB SATA lub 2x1TB SSD
Zakres cenowy: €29.99/miesiąc (€0.083/godzinę) do €49.99/miesiąc (€0.139/godzinę) w zależności od konfiguracji serwera
BERYLLIUM: Wydajne i niezawodne serwery dedykowane dla aplikacji produkcyjnych
 • Zastosowanie: Infrastruktura webowa (Apache, Nginx, LB), wirtualizacja, aplikacje produkcyjne
 • Specyfikacja: Intel® Xeon (dual socket), od 192GB do 256GB RAM, z dyskiem SSD (2x1TB) lub SATA (2x8TB do 2x10TB).
 • Zakres cenowy: €89.99/miesiąc (€0.250/godzinę) do €129.99/miesiąc (€0.361/godzinę)
LITHIUM: Serwery typu bare metal z ponadprzeciętną lokalną pamięcią masową do przechowywania, tworzenia kopii zapasowych i ochrony danych
 • Zastosowanie: Klaster pamięci masowej, tworzenie kopii zapasowych (i archiwizacja), serwer plików
 • Specyfikacja: Intel® Xeon, 96GB RAM, 4x12TB SATA
 • Cena: €119.99/miesiąc (€0.333/godzinę)

Źródło: Scaleway

Źródło: Scaleway

Serwery będą wdrażane stopniowo we wszystkich regionach, począwszy od francuskiej strefy dostępności Scaleway fr-par-2. Dodatkowe referencje są już przygotowywane i zostaną dodane jeszcze w tym roku.
Elastic Metal to dodatkowa opcja – obok dotychczasowej oferty Dedibox – z której klienci będą mogli nadal korzystać. Celem nowej oferty jest wsparcie klientów, którzy chcą dokonać płynnego przejścia z serwerów dedykowanych do chmury. Oferta ta jest skierowana do architektów chmurowych, którzy chcieliby połączyć zasoby dedykowane z architekturą natywną chmury, co pomaga w utrzymaniu kosztów na niskim poziomie i poprawia marże operacyjne. Dzięki Elastic Metal architekci chmury i osoby decyzyjne nie są już skazane na jeden model operacyjny.

Więcej o Elastic Metal: https://www.scaleway.com/en/elastic-metal

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: