WealthSeed – do łatwego zarządzania finansami

WealthSeed – do łatwego zarządzania finansami

WealthSeed
WealthSeed

„Oszczędności milionów Polaków topnieją na kontach bankowych, podczas gdy efektywne pomnażanie własnego majątku jest coraz ważniejsze do zabezpieczenia przyszłości i osiągnięcia wolności finansowej.” – mówi Filip Lachowski, współtwórca i CEO innowacyjnego fintechu WealthSeed, którego celem jest ułatwienie inwestowania i zarządzania finansami osobistymi.

Najwyższa od ponad 20 lat i wciąż przyspieszająca inflacja, obecnie na poziomie ok. 8%, jest palącym problemem wielu Polaków, którzy w ogromnej większości przechowują oszczędności w gotówce. Utrudnia to kolejne wyzwanie, jakim dla wielu osób jest zabezpieczenie poziomu życia w przyszłości, szczególnie w sytuacji, gdy średnia nowa emerytura stanowi obecnie mniej niż 50% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. W tym kontekście oszczędzanie i inwestowanie części przychodów jest kluczowe, aby osiągnąć wolność finansową – rozumianą jako bezpieczeństwo finansowe i możliwość zaspokajania podstawowych potrzeb.

Większość banków nadal promuje tradycyjny sposób oszczędzania: rachunki oszczędnościowe i lokaty terminowe oprocentowane najwyżej nieco ponad 2%, co przy obecnej inflacji przekłada się na realną utratę wartości na poziomie 6% rocznie lub 50% w ciągu 12 lat. Oferty tradycyjnych domów maklerskich i towarzystw funduszy inwestycyjnych są relatywnie drogie i oferują ograniczony dostęp do globalnych rynków kapitałowych.

Reklamy

„Polski rynek inwestycyjny jest zdominowany przez tradycyjne oferty nie spełniające oczekiwań klientów, a fintechy koncentrują się tylko na wybranych niszach. Klient nowej generacji oczekuje łatwego i taniego dostępu do szerokiego zakresu produktów finansowych w jednym miejscu, co zapewnia wygodę i kontrolę finansów osobistych” – tłumaczy Filip Lachowski.

WealthSeed oferuje klientom możliwość łatwego inwestowania na całym świecie
i efektywnego zarządzania swoimi finansami w jednej aplikacji. Na ofertę inwestycyjną składa się możliwość zakupu akcji i ETF-ów z najważniejszych globalnych rynków za darmo oraz market funduszy, umożliwiający zakup najważniejszych polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych ze zwrotem części opłaty za zarządzanie. Wkrótce w aplikacji zostaną również uruchomione portfele zarządzane budowane z funduszy BlackRock – największej na świecie firmy zarządzającej aktywami.

Mi Smart Band 6 NFC – krótka relacja z płatności zbliżeniowych opaską

Wielowalutowe darmowe konta, korzystna wymiana walut, przelewy i docelowo karta płatnicza uzupełniają zintegrowany ekosystem, który pozwala klientom na efektywne zarządzanie finansami w czasie rzeczywistym. Ten zestaw usług czyni aplikację WealthSeed unikatowym narzędziem dla klienta indywidualnego w Polsce i na skalę europejską.

Stworzenie zintegrowanego rozwiązania zajęło ponad 2 lata pracy zespołu najlepszych ekspertów z zakresu technologii cyfrowych i finansów. W listopadzie 2020 roku KNF udzieliła Spółce zezwolenia na świadczenie usług inwestycyjnych, a w marcu 2021 także na świadczenie usług płatniczych. Przełomowy model biznesowy i operacyjny WealthSeed jest wspierany przez współpracę z szeregiem uznanych instytucji finansowych, takich jak BlackRock.

Wśród założycieli i udziałowców przedsięwzięcia są twórcy mBanku: Sławomir Lachowski
i Piotr Gawron
, posiadający niekwestionowane sukcesy we wdrażaniu innowacji w usługach finansowych.

Sławomir Lachowski podkreśla, że: „WealthSeed tworzy nową kategorię na rynku, oferując innowacyjny ekosystem z łatwym dostępem do globalnych inwestycji, wsparty najważniejszymi funkcjami zarządzania finansami osobistymi w czasie rzeczywistym. W jednej aplikacji łączy wygodę, najlepsze ceny, najwyższą jakość i bezpieczeństwo.”

Środki pieniężne klientów są przechowywane w Banku Gospodarstwa Krajowego S.A., który posiada gwarancje Skarbu Państwa, a inwestycje klientów są objęte systemem rekompensat Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Systemy informatyczne zbudowane zostały przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi informatycznych i mają wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa.

Test Fitbit Charge 5 – ćwicz mądrzej i płać zbliżeniowo

Celem twórców w krótkim okresie jest rozwój biznesu na rynku polskim, stopniowe rozszerzanie produktów i usług dostępnych na platformie oraz budowa reputacji WealthSeed jako najlepszej platformy inwestycyjnej w kraju. Firma planuje pozyskanie 30 tysięcy klientów indywidualnych w 2022 roku. Plany na kolejne lata zakładają ekspansję na rynki Europy Środkowej i Wschodniej, a następnie do innych wybranych krajów UE.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]