Fujifilm mini Evo Hybrid – Evo-lucja i 100 sposobów ekspresji

Fujifilm instax mini Evo Hybrid – Evo-lucja i 100 sposobów ekspresji – 10 zintegrowanych trybów obiektywu x 10 opcji filtrów = 100 sposobów ekspresji. 

Fujifilm (Prezes: Teiichi Goto) zapowiada wprowadzenie na rynek nowego aparatu natychmiastowego instax mini Evo Hybrid (zwanego dalej: mini Evo), który dostępny będzie od 1 lutego 2022 r. Wyrafinowany, a przy tym klasyczny wygląd nowego aparatu to idealny przykład kultowego już podejścia firmy Fujifilm do kwestii wzornictwa aparatów fotograficznych. Z kolei unikalna hybrydowa konstrukcja mini Evo łączy w sobie radość i emocje płynące z korzystania z funkcji analogowych dostępnych w aparatach natychmiastowych oraz możliwości, jakie oferują cyfrowe technologie fotograficzne pozwalające na zachowywanie, udostępnianie i drukowanie zdjęć.

Fujifilm instax mini Evo Hybrid
Fujifilm instax mini Evo Hybrid

Prawdziwie unikalną cechą mini Evo jest dziesięć zintegrowanych trybów działania obiektywu oraz dziesięć opcji wyboru filtrów z efektem filmu, co przekłada się łącznie na 100 możliwych kombinacji zapewniających fotografom niespotykane możliwości wyrażania siebie i tworzenia jedynych w swoim rodzaju, niepowtarzalnych ujęć. W połączeniu zaś z filmem natychmiastowym instax mini, aparat mini Evo tworzy odbitki najwyższej jakości w historii linii instax, o rozdzielczości 600 dpi przy wydruku bezpośrednio z aparatu.

Dzięki instax mini Evo rodzina produktów instax wzbogaciła się o wyjątkowy dodatek klasy high-end,” – powiedział Toshi Iida, Prezes FUJIFILM Europe. „Ta hybryda aparatu i drukarki została zaprojektowana z myślą zaoferowania fotografom wolności wyboru w kwestii, czy zdać się na doświadczenie w pełni analogowe, czy też skorzystać z możliwości technologii cyfrowych, pozwalających dowolnie decydować, które obrazy wybrać do natychmiastowego wydrukowania jako odbitki, które udostępnić, które zaś zachować, by mieć do nich dostęp później.

Możliwość robienia zdjęć na 100 sposobów oraz najwyższa w historii jakość wydruku odbitek natychmiastowych, a do tego ponadczasowe klasyczne wzornictwo, czynią z aparatu mini Evo jedynego w swoim rodzaju towarzysza do kronikowania i błyskawicznego dzielenia się przełomowymi momentami życia”.

Nowa aplikacja na smartfony pod nazwą mini Evo Smartphone App*1 – dostępna wraz z aparatem mini Evo, wykorzystuje technologię Bluetooth*² i oferuje szereg zaawansowanych funkcji. Przede wszystkim, funkcja „Transferred Images” („przesłane zdjęcia”), umożliwiająca przesłanie do pamięci smartfona wszystkich zdjęć wykonanych aparatem mini Evo. mini Evo może być też wykorzystywany jako drukarka fotograficzna – dzięki funkcji „Direct Print” („bezpośredni wydruk”) istnieje możliwość wydrukowania dowolnego zdjęcia z galerii w smartfonie w postaci fizycznej odbitki. Ale to jeszcze nie wszystko – dla zapewnienia maksymalnej wszechstronności dodano też możliwość zdalnego sterowania aparatem za pomocą smartfona, a także opcję zapisywania i przechowywania zdjęć.

Test Canon Zoemini S – aparat natychmiastowy i mini drukarka

Podstawowe cechy mini Evo:

10 zintegrowanych trybów obiektywu x 10 opcji filtra = 100 sposobów ekspresji

mini Evo łączy klasyczną formę i nowoczesną funkcjonalność, oferując szeroki wachlarz możliwości oczekiwanych zwykle przez użytkowników aparatów instax, a także kilka dodatkowych niespodzianek. Aparat ten dysponuje dziesięcioma zintegrowanymi trybami obiektywu i dziesięcioma opcjami filtrów do wyboru, co oznacza aż 100 różnych kombinacji, dzięki którym fotografowie zyskują okazję do kreatywnego wyrażania swojej wrażliwości za pomocą jedynych w swoim rodzaju, niepowtarzalnych zdjęć.

Selfie, pamięć i jeszcze więcej

mini Evo wyposażony jest w 3-calowy panel LCD umieszczony na tylnej ściance, dzięki któremu użytkownicy mogą wybierać zdjęcia, dodawać ramki, edytować, dostosowywać ustawienia zdjęć i wydruku. Aparat zasila wbudowany akumulator litowo-jonowy, pozwalający na wykonanie do 100 ekspozycji. Gniazdo na kartę micro SD zapewnia wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie zrobionych zdjęć, a lusterko przy obiektywie pomaga użytkownikom wykonać idealne selfie za każdym razem.

Dostępny nowy rodzaj filmu

Wraz z premierą aparatu mini Evo na rynku pojawi się również nowy film natychmiastowy instax mini Stone Gray, stanowiący odejście od tradycyjnego wyglądu odbitek z białymi ramkami. Stylowe szare obramowanie zapewnia efektowny, przyciągający wzrok kontrast dla żywych kolorów wydrukowanych odbitek. Film natychmiastowy instax mini Stone Gray dostępny będzie w postaci pojedynczych pakietów zawierających 10 ekspozycji.

Ceny i dostępność

Aparat mini Evo oferowany będzie w klasycznym czarno-srebrnym wykończeniu i trafi do sprzedaży 1 lutego 2022 r. w sugerowanej cenie detalicznej 199,99 euro. Nowy film natychmiastowy instax mini Stone Gray będzie również dostępny od 1 lutego 2022 r. w sugerowanej cenie detalicznej 9,99 euro za pakiet.

*1: Bezpłatna aplikacja na smartfony z systemem Android i iPhone. Można ją będzie pobrać ze sklepu Google Play w przypadku telefonów z systemem Android oraz ze sklepu App Store w przypadku iPhone’ów. Android i Google Play są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi Google Inc. iPhone i App Store są znakami towarowymi Apple Inc.

*2: Ikona aktywności i logotyp Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi Bluetooth SIG, Inc. i używane są na podstawie licencji.

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: