Zakupy – jako wydatki firmowe

Sprawdź jakie zakupy można zakwalifikować jako wydatki firmowe – do nich kwalifikują się m.in. wydatki związane z zakupem komputerów, laptopów licencji oprogramowania i szeroko rozumianego wyposażenia biura.

wydatki firmowe

Spółki i jednoosobowe działalności gospodarcze mogą do kosztów uzyskania przychodu zaliczać wydatki firmowe. Do nich kwalifikują się m.in. wydatki związane z zakupem komputerów, laptopów licencji oprogramowania i szeroko rozumianego wyposażenia biura.

Testujemy Nokian WR Snowproof – opona zimowa premium

Zgodnie z przepisami prawa podatkowego taki wydatek można wrzucić w koszty, co skutkuje obniżeniem podstawy wyliczenia podatku dochodowego. W zależności od przyjętej przez podatnika formy rozliczania z fiskusem wielkość podatku PIT wynosi 17% (skala podatkowa) lub 19% (podatek liniowy), a dla podatku CIT 9% lub 19%. Dodatkowo każdy przedsiębiorca, w tym również osoby będące na tzw. ryczałcie, od zakupu elektroniki mogą odliczyć 23% podatku VAT. Dzięki temu zakup elektroniki na firmę jest bardzo opłacalny.

Z myślą o przedsiębiorcach Komputronik przygotował dedykowany pasaż dla firm. Można w nim znaleźć sprzęt dla freelancerów, firm i ich pracowników, ofertę dla dużych przedsiębiorstw oraz propozycję kompleksowego wsparcia IT dla firm. Dodatkowo Komputronik przygotował także atrakcyjny system płatności, dzięki któremu firmy płatność za zakupy mogą odroczyć nawet o 30 dni lub skorzystać z leasingu.

Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych klientów, dlatego z myślą o przedsiębiorcach przygotowaliśmy specjalny pasaż, w którym znajdą niezbędny sprzęt do pracy oraz szeroki wachlarz usług, które są dedykowane firmom. Wiemy jak trudno wybrać odpowiedni sprzęt do pracy, dlatego klienci mogą także skorzystać z bezpłatnych porad naszych ekspertów, którzy pomogą znaleźć najlepsze rozwiązanie
komentuje Karolina Pietz-Drapińska, dyrektor marketingu i PR Grupy Komputronik

Przedsiębiorcy działający w obszarze tzw. wolnych zawodów do swojej codziennej pracy potrzebują trzech rzeczy: wydajnego laptopa, smartfona, który pozwoli im być w kontakcie z klientami oraz niezawodnego oprogramowania. MSI GS76 Stealth 11UE-287PL charakteryzuje się eleganckim designem czarnej obudowy. Notebook wyposażono w najnowszy procesor 11 generacji Intel Core i kartę graficzną z serii NVIDIA GeForce RTX30. MSI GS76 Stealth, to ultrasmukły, wyjątkowo lekki laptop, który może się pochwalić się bezprzewodowym modułem Wi-Fi 6E. Co więcej tylko teraz można go kupić aż 1 400 zł taniej!

Test Epson EcoTank L3251 – do drukowania w domu i firmie

Niezawodnym smartfonem jest np. Samsung Galaxy A52s 5G 128GB. Posiada 6,5 calowy wyświetlacz AMOLED oraz poczwórny tylny aparat fotograficzny z matrycą 64Mpx, z pomocą którego można nagrywać filmy w jakości 4K. Ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon w połączeniu z 6GB pamięci RAM pozwala na płynną obsługę gier i aplikacji. Dzięki wbudowanemu NFC można płacić telefonem zbliżeniowo, a funkcja dual sim umożliwia obsługę dwóch kart SIM jednocześnie – już nigdy więcej nie musimy martwić się noszeniem dwóch telefonów w jednej kieszeni.

Do codziennej pracy niezbędne jest też właściwe oprogramowanie. W pakiecie Microsoft 365 Apps for Business znajdziemy m.in. stały dostęp do najnowszych wersji Excela, Worda, Power Pointa, Outlooka czy OneNote. W ramach rocznej licencji otrzymujemy także usługę OneDrive i dostęp aż do 1 TB pamięci w chmurze.

Z zakupem elektronik warto spieszyć się z jeszcze innego powodu. Rosnący popyt, ograniczona podaż wywołana przerwanymi łańcuchami dostaw oraz szalejąca inflacja sprawiają, że ceny elektroniki będą rosnąć.

źródło: Komputronik

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: