Sezon smogowy – zdrowy oddech w domu

Sezon smogowy, czyli fatalna jakość powietrza w Polsce

Trwa sezon smogowy, a media obiegają informacje o fatalnej jakości powietrza w Polsce. Zgodnie z globalnie używanym indeksem poziomu zanieczyszczenia powietrza Air Quality Index (AQI)*, takie polskie miasta jak Kraków, Warszawa, Wrocław czy Poznań należą do światowej czołówki miejsc z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Jak się przed nim uchronić?

Sezon smogowy

Sezon zimowy to czas, kiedy w Polsce zwiększa się ilość smogu. Wskaźniki jakości powietrza pokazują tragiczne dane. Polskie miasta plasują się w rankingu globalnego rankingu smogowego Air Quality Index, który porównuje dane z 95 głównych miast świata, w tym 4 polskich. Zgodnie z danymi AQI z dnia 12 stycznia 2022 r. Wrocław zajął w nim czwarte miejsce, a Poznań – szóste. Z kolei w grudniu ubiegłego roku rekordy rankingu pobił Kraków. 14 grudnia 2021 r. uplasował się on na pierwszym miejscu, a ósme przypadło Wrocławowi. Z kolei dwa dni wcześniej, 12 grudnia 2021 r., niechlubny tytuł miasta z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem na świecie przypadł Warszawie. Stolica Małopolski znalazła się wówczas na piątym miejscu.

Test Samsung AIR Purifier AX47 – stylowy oczyszczacz powietrza

Reklamy

Zdrowy oddech w domu

Jak możemy obronić się przed tak toksycznym powietrzem? Warto zacząć od własnego domu i zatroszczyć się o stan powietrza w pomieszczeniach, w których zarówno my, jak i nasi bliscy spędzamy najwięcej czasu. Pamiętajmy, że cząsteczki smogu przedostają się do wnętrz razem z powietrzem, stanowiąc zagrożenie dla zdrowia domowników. Dlatego też wysokiej jakości oczyszczacze powietrza stały się urządzeniami niezbędnymi w naszych domach.

Oczyszczacze powietrza marki Samsung skutecznie zniwelują przedostawanie się zanieczyszczeń do wnętrz, ponieważ usuwają aż do 99,97%** mikroskopijnych cząsteczek. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu w nich trzech filtrów. Zaawansowany filtr HEPA wyłapuje cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10. Filtr wstępny zatrzymuje m.in. kurz, a węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy.

Domowy monitoring powietrza

Dzięki laserowemu czujnikowi pyłu, oczyszczacze Samsung pozwalają kontrolować jakość powietrza w domu***. Na bieżąco monitorują one jego stan, wykrywają cząsteczki już od wielkości 1,0 ㎛ (!) oraz zanieczyszczenia w postaci gazów. Dzięki temu oczyszczacz za pomocą 4-kolorowego wyświetlacza będzie informował nas o aktualnej jakości powietrza w domu. Jego stan sprawdzimy także zdalnie przy pomocy aplikacji SmartThings na smarfonie****. Co więcej, aplikacja umożliwia również zdalne sterowanie urządzeniem.

Testujemy Nokian WR Snowproof – opona zimowa premium

Zadbaj o rodzinę i skorzystaj z promocji

Marka Samsung oferuje szeroką gamę oczyszczaczy powietrza. Spośród dostępnych modeli na pewno wybierzemy taki, który będzie dopasowany pod kątem wielkości powierzchni, jaką chcemy oczyszczać. Zakup oczyszczacza powietrza Samsung sprawi, że powietrze w domu stanie się wyraźnie czystsze, a przestrzeń mieszkalna i zdrowie domowników – bezpieczniejsze.

Teraz, kupując dowolny oczyszczacz powietrza Samsung, otrzymasz prezent – zapas filtrów nawet na 2 lata*****. 

  • Przy zakupie oczyszczacza powietrza Samsung (AX60, AX47, AX40, AX34) otrzymasz dodatkowy filtr gratis.
  • Decydując się na zakup oczyszczacza powietrza Samsung AX90, otrzymasz 2 filtry gratis.

 Warunkiem przystąpienia do promocji jest zakup i rejestracja produktu w terminie objętym promocją z załączeniem dowodu zakupu, zdjęcia opakowania i numeru seryjnego oraz zdjęcia wyciętego kodu (tabliczki znamionowej) z opakowania, a także pozostawienie opinii o produkcie.

 Test Samsung Galaxy Z Fold 3 – doskonały do pracy i rozrywki

Promocja obowiązuje do 28 lutego 2022 r. lub do wyczerpania puli nagród.

Szczegółowe informacje na temat promocji dostępne są w Regulaminie na stronie: tlendobry.pl

_____________________——————————–

* Źródło: https://waqi.info/pl/
** Filtr zapewnia do 99,97% wydajności wyłapywania cząsteczek o wielkości 0,26 ㎛ zgodnie z wymogami określonymi w 42 CFR cz. 84 Na podstawie badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Testów w Korei.
*** W niektórych oczyszczaczach powietrza zastosowano czujnik na podczerwień, np. w AX34.
**** Dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi oraz konto Samsung Account.
***** Cykl życia filtrów (węglowych i HEPA) to okres 6-12 miesięcy przy 24-godzinnym cyklu pracy oczyszczacza. Dokładna długość zależy od stopnia zanieczyszczenia powietrza.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]