realme 9 Pro – „Kameleon” pełen wdzięku

realme 9 Pro – „Kameleon” z obudową Light Shift już w Europie 

realme zaprezentowała wygląd swojej najbardziej oczekiwanej serii – realme 9 Pro. Zaprojektowany przez Light Shift Design, realme zachwycił pierwszym w Europie smartfonem typu „kameleon”.

realme 9 Pro
realme 9 Pro

Kolor pełen wdzięku – Sunrise Blue w obu produktach z serii 9 Pro – będzie wyposażony w Light Shift Design, w którym tylna obudowa zmienia kolor z niebieskiego na czerwony w ciągu pięciu sekund, pod wpływem światła słonecznego lub ultrafioletowego, i z powrotem do niebieskiego – gdy zostanie osłonięta przed światłem słonecznym. Zasługę trzeba przypisać fotochromizmowi i organicznym materiałom fotochromowym OCA, dzięki którym tylna obudowa może zmieniać kolor po oświetleniu promieniami ultrafioletowymi.

Test realme GT Neo 2 5G – mistrz średniej półki?

Uzyskanie efektu kameleona na obudowie smartfonów wymagało zastosowania całej serii rozwiązań produktowych: od doboru grubości warstwy zmieniającej kolor i sposobu, w jaki kolory się zmieniają, po mocowanie szkła na obudowie i długość konwersji.

realme 9 Pro

Aby osiągnąć efekt końcowy, przeprowadzono ponad 200 prób, takich jak „zmiana” struktury molekularnej, dzięki której materiał zmienia kolory i szybko blednie. Firma realme najpierw stworzyła pionierski proces oparty na dwóch warstwach fotochromowych, a następnie dodała organiczną warstwę kompozytową do warstwy fotochromowej i szkła, co nie tylko gwarantuje przyczepność, ale także zwiększa współczynnik oddawania barw o 40 procent.

Test realme GT Master Edition – przygotowany do podróży

Poza olśniewającym designem, realme 9 Pro wyróżnia się również lekkością i wagą, ponieważ ma zaledwie 7,99 mm grubości i waży 182 g, co sprawia, że jest to najcieńszy spośród wszystkich produktów realme dostępnych na rynku.

realme 9 Pro
realme 9 Pro

Według najnowszego raportu Strategy Analytics, „numerowane” serie realme odnotowały wolumen przesyłek na poziomie 40 milionów, a w 2021 roku w Europie osiągnęły wzrost o 570 procent w porównaniu do roku 2020. Europa będzie również PIERWSZYM rynkiem, na którym w najbliższych tygodniach ukaże się nowa seria realme 9 Pro.

Więcej informacji wkrótce!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: