„Chess by Lenovo” – rusza turniej szachowy

„Chess by Lenovo” – rusza turniej szachowy pod patronatem jednego z najlepszych szachistów świata.

Lenovo oraz Chess24 zapraszają do udziału w turnieju szachowym „Chess by Lenovo”. Zawody organizowane są pod patronatem zdobywcy Pucharu Świata, arcymistrza Jana‑Krzysztofa Dudy.

Chess by Lenovo

Cykl turniejów będzie składać się z czterech rund eliminacyjnych zaplanowanych na 2022 rok. Czterech najlepszych zawodników każdego etapu uzyska awans do Turnieju Finałowego „Chess by Lenovo”. Zwycięzcy zawodów eliminacyjnych otrzymają tablety Lenovo, a w finale rywalizować będą o nagrodę główną – laptopa z serii Lenovo ThinkPad, serii z jakiej na co dzień korzysta arcymistrz Duda. Zawody zostaną zorganizowane na platformie Chess24.com. Pierwszy turniej odbędzie się w dniach 5-6 lutego i mogą wziąć w nim udział wszyscy szachiści, niezależnie od rankingu. Dyrektorem turniejowym jest Mistrz FIDE Kacper Polok, a za prawidłowy przebieg odpowiadać będzie arbiter klasy międzynarodowej – Tania Karali. Zmagania zawodników będzie można śledzić podczas transmisji na żywo na kanałach Chess24pl w serwisach YouTube, Twitch oraz Facebook.

Test Lenovo X1 Fold – efektywność laptopa, mobilnością smartfona

Tym samym firma Lenovo jeszcze bardziej wzmacnia swoje zaangażowanie w świat szachów. W ubiegłym roku rozpoczęła współpracę z arcymistrzem Janem-Krzysztofem Dudą wraz z pracującym z nim zespołem. Lenovo zapewnia najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym na przykład ultrawydajne, mobilne stacje robocze ThinkPad P1, które pozwalają przenieść codzienny trening na nowy, wyższy poziom.

Jak podkreśla arc. Jan-Krzysztof Duda: – „O wyborze sprzętu decydował superprocesor Intel, możliwość pewnego i stabilnego korzystania z urządzenia bez zmartwień o nagłe spadki wydajności oraz aspekt związany z szerokim wsparciem technicznym w każdym zakątku świata”. Wcześniej arcymistrz już wcześniej używał laptopów Lenovo: ThinkPad X1 Carbon oraz Yoga. Dziś, dzięki współpracy z Lenovo, ma dostęp do jeszcze potężniejszych komputerów.

Test Lenovo Tab P11 pro – centrum pracy i rozrywki

„Współczesna gra w szachy na najwyższym poziomie wymaga ciągłej analizy przy użyciu niezwykle zaawansowanych programów szachowych, które wymagają bardzo dużej mocy obliczeniowej. Ultrawydajny sprzęt, taki jak mobilna stacja robocza ThinkPad P1, gwarantuje szybsze przeliczanie wariantów, co bezpośrednio przekłada się na bardziej intensywny i skuteczny trening. Cieszymy się, że możemy wspierać najlepszego, polskiego szachistę oraz dbać o promocję tej dyscypliny”mówi Wojciech Zaskórski, General Manager w Lenovo Polska.

Aby wziąć udział w turnieju, jeżeli szachista nie jest jeszcze członkiem społeczności Chess24 należy w pierwszej kolejności zarejestrować się na portalu chess24.com/pl. Następnie wyrazić chęć wzięcia udziału w turnieju na stronie: https://bit.ly/chess-by-lenovo-pod-patronatem-jana-krzysztofa-dudy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: