Zadbajmy o bezpieczeństwo seniorów w sieci

Zadbajmy o bezpieczeństwo seniorów w sieci

seniorów w sieci

W najbliższy wtorek przypada – obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej – Dzień Bezpiecznego Internetu (8 lutego). Mimo że nasza świadomość niebezpieczeństw się zwiększa, to zagrożeń przybywa i w kwestii ich minimalizacji jest jeszcze sporo do zrobienia.  

Z badań przeprowadzonych przez firmę Atlas VPN wynika, że w 2020 z powodu cyberprzestępczości światowa gospodarka straciła 945 miliardów dolarów. Szacuje się więc, że aktywność cyberprzestępców pochłania 1% światowego PKB rocznie. Stale rozwijające się technologie sprawiają, że skala oraz różnorodność oszustw i przestępstw dokonywanych za pomocą internetu stale rośnie.

Testujemy Nokian WR Snowproof – opona zimowa premium

Zminimalizowanie strat i negatywnych skutków tego zjawiska zależy tak naprawdę od wysiłków każdego z nas.

Aby zabezpieczyć swoje urządzenia i chronić tym samym swój majątek, wcale nie trzeba wywracać codziennego życia do góry nogami. Proste i powszechnie stosowane rozwiązania mają ogromne znaczenie! Można np. zacząć konsekwentnie stosować się do zaleceń związanych z bezpiecznym korzystaniem z bankowości mobilnej i używać oprogramowania antywirusowego. Warto też dowiedzieć się czym jest phishing, by nie paść ofiarą internetowych oszustów.

Mi Smart Band 6 NFC – krótka relacja z płatności zbliżeniowych opaską

Choć kwestie te wydają się być powszechnie znane, należy ciągle przypominać o ich znaczeniu. Zwłaszcza osoby starsze narażone są na wiele zagrożeń płynących z nowych technologii. Dlatego stworzono poradnik, w którym omawiane są zagadnienia z zakresu „Bezpieczeństwa w sieci dla seniorów”.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: