Sony Xperia PRO-I – smartfon dla twórców już w Polsce

Sony Xperia PRO-I – smartfon dla twórców już w Polsce

Firma Sony rozpoczęła dostawy do Polski nowego modelu Xperia PRO-I, zaprojektowanego specjalnie dla twórców. Xperia PRO-I została wyposażona w przetwornik obrazu typu 1,0″, obiektyw 24 mm z optyką ZEISS® Tessar, zaawansowany procesor obrazu i system AF, tryb nagrywania filmu 4K 120p i wiele innych cech i funkcji, które połączono w smukłej obudowie o grubości zaledwie 8,9 mm.

Sony Xperia PRO-I
Sony Xperia PRO-I

Produkt będzie dostępny w salonach Sony Centre, Media Markt, Media Expert, Euro RTV AGD oraz Fotoforma. Szczegółówe informacje na temat cen i dostępności będzie można znaleźć na stronach sieci handlowych.

W salonach Sony Center oraz na www.scentre.pl dodatkowo będzie można zakupić również akcesorium do vlogowania w postaci dedykowanego monitora XQZ-IV01 oraz skórzane etui XQZ-CLBE.

Test Sony Xperia 5 III – mnóstwo twórczych możliwości

Profesjonalny standard fotografii
Xperia PRO-I wykorzystuje zaawansowane technologie aparatów Sony α i jako pierwszy smartfon na świecie wyposażona jest w przetwornik obrazu typu 1,0″ z systemem AF opartym na wykrywaniu fazy. Umożliwia rejestrację 12-bitowego obrazu RAW o szerokim zakresie dynamicznym, a dzięki dwóm ustawieniom przysłony (F2.0/F4.0) pozwala zmieniać głębię ostrości. Nowy przetwornik Exmor RS o rozstawie pikseli 2,4 µm[2] uzupełniono szybkim procesorem BIONZ X for Mobile i specjalizowanym układem o dużej skali integracji.

W skład aparatu smartfona Xperia PRO-I wchodzą trzy obiektywy — wszystkie z przeciwodblaskową powłoką ZEISS® T* — i czujnik iToF 3D. Nowy, 24-milimetrowy obiektyw z optyką ZEISS Tessar zapewnia wysoką rozdzielczość, małe zniekształcenia na brzegach kadru oraz wysoki kontrast i ostrość. Użytkownik może również korzystać z obiektywów 16 mm i 50 mm. Nad szybkim i dokładnym ustawianiem ostrości czuwa czujnik iToF 3D.

Test Sony Xperia 1 III – mnóstwo twórczych możliwości

Aparat jest wyposażony także w 315-polowy czujnik AF z wykrywaniem fazy, pokrywający 90% kadru, technologię Real-time Eye-AF rozpoznającą oczy ludzi i zwierząt, technologię Real-time tracking, tryb zdjęć seryjnych z szybkością 20 kl./s z AF/AE i migawkę niwelującą zniekształcenia.

Zaawansowane możliwości nagrywania filmów
Xperia PRO-I to pierwszy na świecie smartfon umożliwiający nagrywanie obrazu 4K z szybkością 120 kl./s, a następnie odtwarzanie nagrania nawet w 5-krotnie zwolnionym tempie. Rejestrację płynnego, stabilnego obrazu ułatwia najnowszy system stabilizacji Optical SteadyShot z technologią FlawlessEye. Xperia PRO-I to również pierwszy model Xperia, w którym technologia Eye AF i śledzenie obiektów działają także w czasie filmowania.

Najlepsze warunki do oglądania filmów, słuchania muzyki i grania
Odświeżany z częstotliwością 120 Hz wyświetlacz OLED 4K HDR i procesor X1 for Mobile zwiększają kontrast, bogactwo kolorów i klarowność wyświetlanego obrazu. System Dolby Atmos pozwala uzyskać wciągający dźwięk, a gniazdo audio 3,5 mm zapewnia najwyższą jakość dźwięku podczas słuchania. Smartfon jest ponadto wyposażony w pełne głośniki stereofoniczne. Obsługuje nagrania 360 Reality Audio i dźwięk przestrzenny 360, a także nagrania High-Resolution Audio — również przesyłane bezprzewodowo z użyciem kodeka LDAC.

Test Sony Xperia 10 III – wodoodporny telefon z pojemną baterią

Xperia PRO-I usatysfakcjonuje też zapalonych graczy. Odświeżany z częstotliwością 120 Hz wyświetlacz i osłabianie rozmycia ruchu z częstotliwością 240 Hz zapewniają płynny i wyraźny obraz szybko poruszających się obiektów. Dodatkowym ułatwieniem podczas gry jest funkcja Pomocnik gracza.

Wydajność i wzornictwo
Mimo zastosowania dużego przetwornika obrazu, pochodzącego z zaawansowanego aparatu kompaktowego Sony RX100 VII, Xperia PRO-I ma wymiary około 166 × 72 × 8,9 mm. Jest odporna na pył i wodę[6] na poziomie IP65/68. Całości dopełnia najmocniejszy
z dotychczasowych rodzajów szkła Corning Gorilla Glass — Gorilla Glass Victus, jeszcze bardziej wytrzymały na upadek i porysowanie.

Bateria o pojemności 4500 mAh oferuje zapas energii na cały dzień użytkowania. Dostarczana w zestawie 30-watowa ładowarka XZQ-UC1 umożliwia naładowanie urządzenia do 50% w zaledwie 30 minut.

Xperia PRO-I jest oparta na wydajnej platformie mobilnej Qualcomm® Snapdragon™ 888 5G. Ma 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci ROM, zapewnia więc dużą pojemność na zdjęcia, filmy i inne pliki. Współpracuje też z kartami pamięci microSDXC o pojemności do 1 TB.

Urządzenie obsługuje również najnowsze standardy 5G i Wi-Fi 6.

źródło: Sony

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: