mOrganizer finansów z dedykowaną ofertą obsługi ryczałtu

mOrganizer finansów z dedykowaną ofertą obsługi ryczałtu

Do 20 lutego 2022 r. przedsiębiorcy muszą wybrać formę opodatkowania i zdecydować, czy wybierają ryczałt, podatek liniowy czy rozliczenie na zasadach ogólnych. Dla niektórych zmiany mogą być sposobem na ucieczkę przed ewentualnymi negatywnymi skutkami Polskiego Ładu. Eksperci przewidują spadek atrakcyjności podatku liniowego, szczególnie wśród osób zarabiających poniżej 10 tys. zł miesięcznie. Prognozują natomiast zwiększenie liczby podmiotów rozliczających się na zasadach ryczałtu, zwłaszcza tych, które mają niskie koszty prowadzenia działalności. Firmy świadczące usługi księgowe dostrzegły ten trend przygotowując dedykowane przedsiębiorcom oferty na obsługę ryczałtu.

mOrganizer finansów

mOrganizer finansów to aplikacja mobilna pozwalająca m.in. wykonywać smartfonem zdjęcia dokumentów czy faktur kosztowych i przesyłać je do Inboxa (narzędzia umożliwiającego elektroniczne przekazywanie faktur księgowym) oraz wystawiać faktury sprzedaży z dowolnego miejsca. Najnowsza wersja mOrganizera udostępnia możliwość uzupełnienia danych firmy z poziomu smartfona przy pierwszym wystawieniu faktury.

Test Sony WF-C500 – małe, lekkie, pierwszorzędny dźwięk

W ramach oferty dedykowanej dla przedsiębiorców aplikacja pozwala na obsługę księgową ryczałtu na preferencyjnych warunkach:
mKsięgowość Komfort to preferencyjna propozycja dla osób prowadzących działalność gospodarczą, rozliczających się zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów, nie będących podatnikiem VAT, korzystających z jednej stawki ryczałtu i niemających obowiązku zapłaty składek ZUS ze względu na posiadanie innego tytułu do ubezpieczenia społecznego. Pakiet oferuje im podstawowe funkcje aplikacji mOrganizer finansów oraz opiekę księgową obejmującą zaksięgowanie do 5 dokumentów sprzedażowych w promocyjnej cenie 99 zł miesięcznie.

Z kolei osoby prowadzące działalność gospodarczą, rozliczające się zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów, ale będące czynnym podatnikiem VAT, korzystające z jednej stawki ryczałtu i mające obowiązek zapłaty składek na ubezpieczenie społeczne w ramach działalności gospodarczej, w ramach pakietu mKsięgowość Komfort otrzymują nie tylko opiekę księgową, ale także księgowanie do 10 dokumentów kosztowych w PLN miesięcznie, sporządzenie i wysyłkę pliku JPK_V7, rozliczenie składki ZUS właściciela oraz podstawowe funkcje mOrganizera finansów, takie jak fakturowanie, Inbox, Moja księgowość czy e-Segregator. Koszt pakietu w ramach promocji to 159 zł miesięcznie. Istnieje też możliwość skorzystania z pakietu w ujęciu rocznym, w którym miesiąc obsługi klient otrzymuje gratis.

Ryczałt jest jedną z czterech form opodatkowania, na które może się zdecydować krajowy przedsiębiorca. Nawet jeśli nie wydają się one skomplikowane, stanowią nie lada wyzwanie  przy tak szybko zmieniających się w ostatnim czasie przepisach. Dlatego chcieliśmy wyjść naprzeciw przedsiębiorcom i zaoferować im obsługę ryczałtu na najatrakcyjniejszych rynkowych warunkach – mówi Patrycja Strzelecka, CCO i współzałożycielka CashDirector S.A.

Test POCO M4 Pro 5G – wydajność za rozsądne pieniądze

Promocja skierowana jest do osób, które nie mają aktywnego Pakietu mKsięgowość Komfort lub mKsięgowośc Premium. Wnioski o promocyjny pakiet można składać na stronie https://lp.morganizerfinansow.pl/ryczalt99 do 20 lutego 2022 roku.

Według CashDirector wszystkie biura rachunkowe, które korzystają dziś z mOrganizera, będą w pełni przygotowane na powszechne wdrożenie w Polsce elektronicznych faktur. Te już za dwa lata będą obowiązkowe dla rozliczeń między firmami. W 2018 roku – jak wskazują dane Eurostatu – korzystało z nich zaledwie 13 proc. polskich firm i 18 proc. podmiotów  europejskich.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: