Smart office – by zaoszczędzić

Smart office – by zaoszczędzić

Ceny mediów – zwłaszcza pądu i gazu – w nowym roku poszybowały w górę. Wzrosty rachunków o kilkadziesiąt czy nawet kilkaset procent nikogo już nie dziwią. Czy można zrobić coś, co pozwoli zaoszczędzić na kosztach prądu i gazu? Tak, wystarczy w swoim biurze zainstalować rozwiązania smart office, które nie tylko przyniosą realne oszczędności, ale też ułatwią codzienną pracę.

Smart office

Rozwiązania smart, czyli inteligentne domy i biura od wielu lat cieszy się rosnącą popularnością. Dają możliwość wszechstronnego konfigurowania i zarządzania różnymi urządzeniami. Użytkownicy doceniają to rozwiązanie za prostotę obsługi i niezawodność. Ponad 50% Polaków deklaruje, że bardziej niż jeszcze rok temu zwraca uwagę na oszczędności na rachunkach – wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research. Potrzeba oszczędności jest najczęstszą zachętą do zakupu urządzeń smart. Polacy kupują też inteligentne rozwiązania, aby ułatwić sobie życie, co ma szczególne znaczenie, teraz gdy więcej czasu spędzamy w domu. W ciągu ostatniego roku urządzenie smart kupił już co dziesiąty z nas.

Reklamy

Recenzja Netatmo Weather – Inteligentna Stacja Pogodowa

Z badań wynika, że aż dla 65% respondentów kluczowe jest zmniejszenie zużycia energii. Potrzeba oszczędności jest także najważniejszym czynnikiem zachęcającym do zakupu inteligentnych rozwiązań. Co drugi badany wskazał ten argument jako najbardziej przekonujący do zainwestowania w rozwiązania smart.

By ze swojego biura zrobić smart office wcale nie potrzeba wielkich nakładów. Korzyści z tego płynące są za to ogromne. To nie tylko łatwiejsze zarządzanie urządzeniami elektrycznymi, ale także oszczędności dla budżetu i ulga dla środowiska.

Od czego zacząć? Najlepiej od wymiany gniazd elektrycznych. Inteligentne gniazda elektryczne pozwalają na zdalną obsługę podłączonych urządzeń, monitorowanie ich zużycia energii, a nawet sterowanie głosem. Można też tworzyć harmonogramy pracy i dzielić się kontrolą z innymi osobami.

Recenzja urządzeń smart home z serii Tapo

Kolejnym elementem może być oświetlenie. Dzięki zastosowaniu inteligentnych żarówek możemy sterować barwą światła, programować własne harmonogramy działania, a także mamy możliwość włączać i wyłączać oświetlenie z poziomu aplikacji w smartfonie. Wszystko po to, by optymalizować koszty. W połączeniu z inteligentnymi czujnikami oświetlenie włączy się tylko w określonych momentach. Dodatkowo czujniki wykryją i poinformują użytkowników o zalaniu, nagłej zmianie temperatury i wilgotności powietrza, a także zaalarmują nas o niepożądanym ruchu w pomieszczeniu.

Ostatnim elementem godnym polecenia są inteligentne głowice termostatyczne, które pozwalają na efektywne zarządzanie ogrzewaniem. Dzięki nim możemy zarządzać ogrzewaniem dostosowując temperaturę w każdym pokoju oddzielnie. Inteligentna regulacja temperatury, czujnik wykrywania otwartego okna czy spersonalizowany harmonogram ogrzewania, to funkcje dzięki którym można szybko i łatwo ustawić temperaturę ogrzewania i zaoszczędzić na rachunkach.

Nawet najbardziej nowoczesne rozwiązania nie będą mogły być odpowiednio efektywne, jeśli budynek będzie tracił ciepło w wyniku kiepskiej izolacji. Inteligentne głowice termostatyczne czy termostaty mogą przyczynić się do obniżenia zużycia energii i zwiększenia komfortu, ale tylko w przypadku szczelnych domów i mieszkań – komentuje Audrey Vaudo, Product Manager w Netatmo.

Urządzenia smart pozwalają nie tylko na oszczędności, ale są także kompatybilne praktycznie z każdym systemem w naszych smartfonach. Są łatwe w montażu, a dzięki nim możemy sterować różnymi urządzeniami z każdego miejsca na świecie.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]