realme 9 Pro – średnia półka, ze wsparciem flagowego aparatu

realme 9 Pro – kolejny poziom średniej półki

Już dziś realme wprowadza na globalny rynek flagową serię realme 9 Pro. Pierwszy smartfon realme zaprezentowany w tym roku – realme 9 Pro+ po raz pierwszy oferuje flagową kamerę Sony IMX766 OIS w segmencie średniej klasy. To jednak nie jedyny wyróżnik nowych produktów marki. Seria realme 9 Pro wykorzystuje technologię Light Shift „Kameleon”, a także jest wyposażona w niezwykle wydajny procesor Dimensity 920 5G i ultrapłynny wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 90 Hz. Realme 9 Pro + to także pierwszy smartfon realme, który zaadaptował interfejs UI 3.0 oparty na systemie Android 12 w 2022 roku.

realme 9 Pro
realme 9 Pro

Pierwszy flagowy aparat ze średniej półki – realme 9 Pro+

realme 9 Pro+, najnowsza odsłona „numerowanych” serii realme, otrzymuje najlepszy aparat w średnim segmencie cenowym. Najwyższy model serii został wyposażony w technologię ProLight Imaging zasilaną przez flagowy sensor Sony IMX766, podwójną stabilizację OIS i EIS oraz technologię AI Noise Cancellation 3.0. Zarówno wysokiej klasy parametry, jak i prezentacja produktu w realme Camera Lab wskazują na najwyższą jakość obrazu realme 9 Pro+ ze wszystkich smartfonów klasy średniej, porównywalną z droższymi flagowymi smartfonami premium.

Co więcej, seria realme 9 Pro jest jedną z pierwszych, w której zastosowano procesor MediaTek Dimensity 920 5G, gwarantujący najlepszą wydajność w segmencie z wynikiem powyżej 500 tys. punktów w rankingu Benchmark. Smartfon łączy wyświetlacz Super AMOLED z wysoką częstotliwością odświeżania 90 Hz, zapewniając wspaniałe kolory i niezwykle płynną obsługę. Posiada również wbudowany czujnik linii papilarnych, który wykrywa tętno.

realme 9 Pro

Seria 9 Pro została zaprojektowana przez realme Design Studio w trzech wariantach kolorystycznych. Jednym z nich jest Light Shift Design – unikatowy w branży smartfonów design zmieniający kolor pod wpływem światła słonecznego. Łącząc podwójne stereo z Dolby Atmos, osiowy czujnik przyspieszenia pobudzający ekran oraz 60W ładowanie SuperDart (50% naładowania baterii w około 15 minut), realme 9 Pro+ zapewnia wrażenia użytkowania na flagowym poziomie.

Test realme GT Neo 2 5G – mistrz średniej półki?

Przyszłościowy Mid-ranger 5G: realme 9 Pro

Podobnie jak w najwyższym modelu realme 9 Pro, tak również w przypadku 9 Pro mamy do czynienia z niespotykaną mocą w tym segmencie cenowym. Wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G, do 13 GB dynamicznej pamięci RAM i system chłodzenia cieczą, realme 9 Pro ma niesamowitą wydajność. Posiada również zaawansowaną konstrukcję Light Shift i potężny potrójny aparat 64 MP z autorskim trybem Street Mode 2.0. Model realme 9 Pro 5G jest również wyposażony w gniazdo słuchawkowe 3,5 mm z certyfikatem Hi-Res oraz najnowszy interfejs realme UI 3.0 oparty na systemie Android 12.

Wchodząc na kolejny poziom: realme 9i

realme 9i przynosi więcej niespodzianek niż kiedykolwiek wcześniej. Wraz z modelem 9i, realme wprowadza pierwszy w Europie procesor 6nm w cenie poniżej 1000 złotych z najnowocześniejszym procesorem Qualcomm Snapdragon 680. Z przodu realme 9i jest wyposażony w ultrapłynny wyświetlacz 90 Hz, dotychczas obecny wyłącznie w smartfonach z wyższej półki. Obsługuje on również technologię DRE (Dynamic RAM Expansion), dzięki której jest w stanie przekonwertować pamięć wewnętrzną na pamięć wirtualną, zwiększając pojemność telefonu do 11 GB pamięci RAM.

Debiut serii realme 9 Pro podczas Paryskiego Tygodnia Mody

Od dziś światy technologii i mody się łączą. To wszystko za sprawą współpracy założycieli marki modowej HELIOT EMIL z gronem projektantów realme Design Studio. Owoc wspólnych działań – Light Shift Design serii realme 9 Pro nie tylko wyznacza trendy w projektowaniu smartfonów, ale jest również pierwszym smartfonem, który zadebiutuje podczas Paryskiego Tygodnia Mody.

realme 9 Pro
realme 9 Pro

realme Design Studio to niezależny zespół projektowy realme, specjalizujący się w projektowaniu przemysłowym i wizualnym produktów realme, a także jest to pierwsze mobilne studio projektowe w branży. Obecne partnerstwo nie jest jedyny w historii marki. Wcześniej z realme Design Studio współpracowali tacy twórcy jak Naoto Fukasawa oraz Jose Levy, którzy w oparciu o swoją wiedzę projektową wraz z marką współtworzyli produkty wyznaczające trendy w branży. Celem stworzenia studia realme Design Studio jest budowanie wizerunku realme jako marki wyznaczającej trendy w technologii i wyprzedzającej oczekiwania młodych odbiorców.

Ceny realme 9 Pro+ zaczynają się od 1799 zł z wariantem pamięci 6 GB + 128 GB, a realme 9 Pro od 1499 zł z wariantem pamięci 8 GB + 128 GB.

źródło:realme

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: