Flashscore – znaczące zmiany w serwisie

Flashscore – znaczące zmiany w serwisie

To wielkie wydarzenie dla fanów sportu w Polsce i w niemal 50 innych krajach świata. Miliony z nich zauważyło na swoich telefonach nową ikonę Flashscore, czyli najpopularniejszej na świecie aplikacji, zapewniającej dostęp na żywo do błyskawicznie aktualizowanych wyników rozgrywek w ramach 40 dyscyplin sportowych. Nowoczesna identyfikacja wizualna strony i aplikacji opracowana została przez prestiżowe DesignStudio w Londonie, projektujące m.in. dla Champions League czy Premier League.

Flashscore
Rok 2021 okazał się przełowy dla Flashscore, światowego lidera w branży serwisów oferujących dostęp do wyników sportowych na żywo. “W ubiegłym roku liczba fanów sportu odwiedzających w ciągu miesiąca naszą stronę i korzystających z aplikacji osiągnęła rekordowy wynik 100 milionów. Zwieńczeniem pasma sukcesów naszego serwisu okazała się imponująca liczba 100 000 000 pobrań aplikacji” – powiedział
Jan Hortík, dyrektor działu marketingu czeskiej firmy technologicznej Livesport, właściciela Flashscore.

Jednak rosnąca liczba użytkowników nie wpłynęła na zmianę decyzji o wprowadzeniu nowej identyfikacji wizualnej Flashscore we wszystkich 47 krajach, w których serwis funkcjonuje. To największe przedsięwzięcie tego rodzaju w 15 – letniej historii firmy.

Recenzja polsat box 4K – dekoder z Polsat Box w praktyce

Decyzję o zmianie identyfikacji wizualnej Flashscore podjęliśmy ponad dwa lata temu. Istniało ku temu kilka powodów: chcieliśmy podnieść poziom naszej komunikacji marketingowej, nadać naszym stronom internetowym i aplikacjom piękny, nowoczesny styl, a także przystosować je do stałego powiększania zasobów
o nowe treści cyfrowe” – wyjaśnia Jan Hortík.

Wprowadziliśmy znaczące zmiany w serwisie, z którego regularnie korzysta ponad 100 milionów osób na całym świecie. Wierzę jednak, że fani sportu pokochają nowy wizerunek Flashscore tak samo, a może nawet bardziej niż ten, który dobrze znają.
Opinia użytkowników jest dla nas kluczowa, dlatego konsultowaliśmy z nimi wszelkie zmiany już na etapie testów. Jesienią 2021 r. uruchomiliśmy wersje beta naszych stron i aplikacji w 4 wybranych krajach. Dzięki temu uzyskaliśmy oceny od tysięcy użytkowników i w zdecydowanej większości były one pozytywne” – dodaje Jan Hortík.

„Game changing numbers“
Autorem nowej identyfikacji wizualnej Flashscore jest renomowane DesignStudio z siedzibą w Londynie.

Mieliśmy pewność, że DesignStudio zna świat sportu jak własną kieszeń, wszak w swoim portfolio ma stworzenie identyfikacji wizualnych dla Champions League i Premier League, dwóch najbardziej cenionych marek sportowych na świecie. W trakcie naszej współpracy określiliśmy nowe pozycjonowanie marki i zdefiniowaliśmy przyświecające nam wartości. Bazując na tych usprawienieniach, mogliśmy opracować projekt wizualny naszej marki, nowe logo czy też nowe spersonalizowane cyfry, inspirowane kultowymi tablicami wyników na stadionach.

Dodatkowo stworzyliśmy wspólnie nasze nowe hasło: „Game changing numbers” – podkreśla
Pavel Hacker, szef marki Livesport.

Recenzja Epson EF-11 – postaw na duży format

Zmieniliśmy również kolorystykę naszych stron internetowych i aplikacji mobilnych. Przy niemal 40 dyscyplinach sportowych rozróżnianie ich za pomocą kolorów przestało mieć sens – przekaz tracił na czytelności, a poza tym zwyczajnie zabrakło nam kolorów. Dlatego też w nowej odsłonie stron i aplikacji poszczególne sporty zyskały godną reprezentację w postaci czytelnych ikon” – dodaje Pavel Hacker.

Recenzja Play Now TV Box – dostęp do swojej telewizji i aplikacji nawet na wakacjach

Wraz ze zmianami dotyczącymi stron internetowych i aplikacji mobilnych, Flashscore udoskonalił również sposoby komunikacji.

Oferujemy wartościowe treści fanom wielu dyscyplin sportowych. Flashscore wciąż się rozwija, ale niezmienne pozostaje to, co najważniejsze: wyniki na żywo i liczby, mające moc rozbudzania w ludziach emocji: zarówno smutku, jak i radości. Pozornie niewielka zmiana wyniku z 0:0 na 1:0 może wywołać w ludziach prawdziwą burzę. Dzięki Flashscore fani sportu nigdy nie przegapią żadnego przełomowego momentu” – podkreśla Jan Hortík.

Prezentacja nowej identyfikacji wizualnej:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: