RFBenchmark styczeń 2022: Internet mobilny – T-Mobile i Play

RFBenchmark styczeń 2022: Internet mobilny – T-Mobile i Play

Portal RFBenchmark.pl opublikował styczniowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Zgodnie z przyjętą metodologią, przyjętym przedmiotem badań była jakość i szybkości Internetu mobilnego w Polsce. T-Mobile nadal jest liderem pod względem średniej szybkości pobierania danych i najniższej wartości ping. Play obronił pierwsze miejsce w kategorii wysyłania danych.

RFBenchmark styczeń 2022

W styczniu 2022 roku ranking jakości i szybkości Internetu mobilnego RFBENCHMARK opiera się na 219 823 pomiarach.

Średnia szybkość pobierania danych

T-Mobile i Orange to główni rywale do tytułu lidera średniej szybkości pobierania danych. T-Mobile po raz kolejny nie dał za wygraną i zwyciężył w styczniu. T-Mobile wyprzedził z wynikiem 43,2 Mb/s drugiego najlepszego gracza na rynku. Orange straciło do lidera 0,6 Mb/s.

Średnia szybkość wysyłania danych

Play (19,6 Mb/s) zajął pierwsze miejsce w styczniowym rankingu, a Orange musi pogodzić się  drugim miejscem w zestawieniu średniej szybkości wysyłania danych (18,7 Mb/s). Na trzecim stopniu podium T-Mobile (17,7 Mb/s), a zaraz za nim Plus (17,3 Mb/s).

Najniższa wartość ping

T-Mobile szybko odzyskał fotel lidera w kategorii najniższej średniej wartości ping (31 ms). Ma jednak za sobą wyrównanych konkurentów – Orange (31,3 ms) oraz Play (32,2 ms). Czwarte miejsce przypadło w udziale Plusowi (37,2 ms).

Pełny raport za styczeń 2022

RFBenchmark grudzień 2021 – ciekawe przetasowania

źródło: Notel

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]