ESL Impact – szczegóły cyklu kobiecych turniejów CS:GO

ESL Impact – szczegóły cyklu kobiecych turniejów CS:GO

ESL Gaming, wiodąca firma esportowa na świecie, ujawniła dziś dodatkowe szczegóły dotyczące ESL Impact – kobiecego turnieju CS:GO z pulą nagród wynoszącą 500 000 dolarów, który został ogłoszony jako część inicjatywy #GGFORALL w grudniu zeszłego roku. W ramach ESL Impact odbędą się dwa sezony ligowe z finałami na żywo, samodzielne wydarzenie oraz turnieje z nagrodami pieniężnymi (ESL Impact Cash Cups) dla wszystkich kobiecych drużyn. Jest to pierwszy ważny krok w kierunku bardziej zróżnicowanego ekosystemu CS:GO, ponieważ chcemy przyciągnąć więcej kobiet do gry poprzez bezpieczne środowisko, w którym będą mogły rywalizować.

ESL Impact

Liga ESL Impact Sezon 1 (pula nagród 150 000 USD)

Sezon ligowy będzie składał się z 24 drużyn podzielonych po równo z trzech regionów (EU, NA, SA). Do inauguracyjnego sezonu dwie drużyny zostaną zaproszone bezpośrednio, podczas gdy 6 zespołów zostanie wyłonionych z dwóch sesji otwartych kwalifikacji.

Test Sony WF-C500 – małe, lekkie, pierwszorzędny dźwięk

Począwszy od 17 marca, liga ESL Impact League będzie rozgrywana i transmitowana w każdy czwartek i piątek przez sześć kolejnych tygodni. Osiem drużyn z każdego regionu zostanie podzielonych na dwie grupy po cztery i rozegrają mecze w formacie round-robin do 2 wygranych, w którym każda z drużyn zmierzy się ze sobą dwa razy, aby stworzyć więcej dni meczowych dla kobiecych drużyn.

Zwycięzca grupy A zmierzy się następnie z drużyną, która zajęła drugie miejsce w grupie B i vice versa w walce o dwa miejsca w globalnych finałach. W tym samym czasie drużyny z ostatnich miejsc w każdej z grup rozegrają mecze o uniknięcie spadku z najlepszymi drużynami z otwartych kwalifikacji.

Globalne finały pierwszego sezonu ligowego odbędą się podczas DreamHack Dallas, 3-5 czerwca, a weźmie w nich udział osiem najlepszych drużyn ze wszystkich uczestniczących regionów. Sześć drużyn zakwalifikuje się z sezonu ESL Impact League (po dwie najlepsze z Europy, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej). Pozostałe dwie drużyny otrzymają dzikie karty z otwartych kwalifikacji w Południowej Afryce i Azji/Oceanii*.

*Dla pierwszego sezonu ESL Impact, dzika karta trafi do region Oceanii. Dla sezonu drugiego do Azji

Format ligi będzie zweryfikowany razem z radą zawodniczek po zakończeniu inauguracyjnego sezonu w celu dokonaniu zmian na podstawie ich spostrzeżeń.

Recenzja polsat box 4K – dekoder z Polsat Box w praktyce

Kwalifikacje do Sezonu 1

Kwalifikacje do pierwszego sezonu ESL Impact League zaczynają się już za niecały miesiąc, począwszy od początku marca. Rozpocznij swoją przygodę i sprawdź czy Twoja drużyna jest wystarczająco dobra, aby wystąpić na DreamHack Dallas i zagrać w globalnych finałach.

Kwalifikacje

  • Otwarte kwalifikacje #1: 8-9 marca (3 drużyny zakwalifikują się do sezonu ligowego)
  • Otwarte kwalifikacje #2: 11-12 marca (3 drużyny zakwalifikują się do sezonu ligowego)
  • Nieograniczona tabela bezpośredniej eliminacji w meczach do jednej wygranej
  • Połfinały i mecz o mecze o 3. miejsce zostaną rozegrane w formacie BO3
  • Każdy mecz kwalifikacyjny decyduje o 3 drużynach

Kwalifikacje z dziką kartą

  • Otwarte kwalifikacje regionu Australii i Nowej Zelandii: 23-24 kwietnia (zwycięzca kwalifikuje się do globalnych finałów)
  • Otwarte kwalifkacje dla region Oceanii: 23-24 kwietnia zwycięzca kwalifikuje się do globalnych finałów)
  • Nieograniczona tabela bezpośredniej eliminacji w meczach do jednej wygranej
  • Połfinały i mecz o mecze o 3. miejsce zostaną rozegrane w formacie BO3

Zapisy na kwalifikacje dostępne są pod adresem: ggforall.gg.

Ujednolicając zasady ESL Impact z ubiegłymi turniejami DreamHack Showdown, wszystkie kobiety mogą brać udział w rozgrywkach (osoby cis i transpłciowe). Szczegóły dostępne są w oficjalnym regulaminie.

OPPO Find N – sprawdziliśmy jak działa składany smartfon

ESL Impact Cash Cups

Rozgrywki odbywające się dwa razy w każdym miesiącu zostały skierowane na większą liczbę rynków. Od teraz, wszystkie turnieje Cash Cups odbywające się w regionie ESEA będą nosiły miano ESL Impact Cash Cups i otrzymają dedykowane rozgrywki dla Południowej Afryki i Oceanii.

Więcej szczegółów wkrótce 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: