Amazon pozywa handlarzy fałszywymi recenzjami

Amazon pozywa handlarzy fałszywymi recenzjami, którzy próbują czerpać zyski z generowania mylących i fałszywych opinii o produktach.

Amazon dąży do zamknięcia stron www, które zagrażają autentyczności recenzji klientów.

Amazon
 Amazon złożył pozwy sądowe przeciwko handlarzom fałszywymi recenzjami o produktach, którzy organizują publikowanie motywowanych i wprowadzających w błąd opinii, w zamian za wynagrodzenie pieniężne lub rzeczowe.
Celem pozwów jest zamknięcie dwóch głównych brokerów fałszywych recenzji, AppSally i Rebatest, którzy pomagali wprowadzać w błąd kupujących, zlecając zamieszczanie fałszywych recenzji w sklepach takich jak Amazon, eBay, Walmart i Etsy. Działania prawne są częścią wszechstronnych i proaktywnych wysiłków Amazon, mających na celu zapewnienie klientom bezpiecznych oraz godnych zaufania zakupów oraz szerokich możliwości rozwoju dla sprzedawców.

Handlarze fałszywymi recenzjami próbują czerpać zyski, oszukując nieświadomych konsumentów i tworząc nieuczciwą przewagę konkurencyjną, która szkodzi naszym partnerom handlowym. Doskonale wiemy, jak cenne są rzetelne opinie dla naszych klientów. Dlatego pociągamy do odpowiedzialności nieuczciwych recenzentów. Chociaż zapobiegamy pojawianiu się milionów podejrzanych recenzji w naszym sklepie, te pozwy są skierowane przeciwko źródłu.  – powiedział Dharmesh Mehta, wiceprezes ds. budowania zaufania klientów i wsparcia partnerów handlowych Amazon. – powiedział Dharmesh Mehta, wiceprezes ds. budowania zaufania klientów i wsparcia partnerów handlowych Amazon.

Amazon surowo zakazuje publikowania opłaconych lub fałszywych recenzji. Do przeciwdziałania im oraz identyfikowania i usuwania wprowadzających w błąd treści, Amazon korzysta z technologii uczenia maszynowego oraz usług specjalistów. W 2020 roku, Amazon zatrzymał ponad 200 milionów podejrzanych opinii przed udostępnieniem ich klientom. W ostatnich latach pojawiła się wręcz przestępcza branża, w której oszuści organizują fałszywe lub przesadne recenzje w zamian za pieniądze lub darmowe produkty.
Działania prawne Amazon poprzedziło dogłębne dochodzenie w sprawie handlarzy fałszywymi recenzjami, którzy w sumie zgromadzili ponad 900 000 osób chętnych do pisania nieprawdziwych opinii. Handlarze ci próbują ukryć swoją aktywność i uniknąć wykrycia. Na przykład, witryna z fałszywymi recenzjami AppSally sprzedaje je za jedyne 20 USD i instruuje przestępców, aby wysyłali puste pudełka do osób gotowych pisać fałszywe recenzje, jak i do dostarczania AppSally zdjęć do wgrania wraz z recenzjami. Oszukańczy program prowadzony przez Rebatest płaci za 5-gwiazdkowe recenzje tylko, jeśli zostaną one zaakceptowane przez przestępców chcących sprzedawać te produkty.
Dzisiejsze kroki prawne Amazon świadczą o determinacji z jaką firma dąży do unieszkodliwienia handlarzy fałszywymi recenzjami. Amazon już wcześniej doprowadził do wydania przeciwko nim dziesiątek decyzji sądowych zobowiązujących do wskazania kto płaci za te oszukańcze usługi. W wyniku działań Amazon, pod koniec 2021 roku, zamknięto dwie duże strony www z fałszywymi recenzjami działające w Niemczech i Wielkiej Brytanii.
Na całym świecie ponad 10 000 pracowników chroni Amazon przed oszustwami i nadużyciami, w tym fałszywymi recenzjami. Serwis Amazon otrzymuje ponad 30 milionów recenzji tygodniowo, z których każda jest analizowana przy użyciu technologii uczenia maszynowego i wykwalifikowanych specjalistów, przed publicznym wyświetleniem. Amazon aktywnie obserwuje strony mediów społecznościowych i wykryte w nich nadużycia zgłasza prowadzącym je firmom. W 2021 r. Amazon zidentyfikował na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i Instagram, ponad 16 000 społeczności naruszających zasady, czego skutkiem było usunięcie grup liczących w sumie ponad 11 milionów członków.
Amazon jest pionierem recenzji produktów. Wprowadził je już w 1995 roku, aby pomóc klientom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji zakupowych. Amazon kontynuuje prace nad kolejnymi rozwiązaniami, współpracuje z innymi podmiotami w branży oraz organami ścigania, aby zapewnić klientom i partnerom handlowym godne zaufania zakupy.
* * *
Amazon w Polsce
Amazon działa w Polsce od 2014 roku. Serwis Amazon.pl wystartował 2 marca 2021 r. Dotychczas firma stworzyła ponad 25 000 stałych miejsc pracy w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrach Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, Krakowie i Warszawie, które dostarczają innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa. Klienci z całej Polski znajdą na stronie Amazon.pl ponad 250 mln produktów w atrakcyjnych cenach, z możliwością szybkiej i wygodnej dostawy, również w ramach Amazon Prime.
źródło: Amazon

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: