MWC 2022: Dell Technologies – nowe usługi telekomunikacyjne

MWC 2022: Dell Technologies – nowe usługi telekomunikacyjne

 • Dell Telecom Multi-Cloud Foundation to nowoczesna infrastruktura sieciowa z integracją oprogramowania chmury telekomunikacyjnej, która pozwala przyspieszyć wdrażanie sieci typu cloud-native.
 • Dell Open RAN Accelerator zapewnia otwartą architekturę do skalowania wysokowydajnych sieci 5G Open RAN.
 • Dell Validated Designs dedykowana dla brzegowych i rdzeniowych sieci telekomunikacyjnych daje więcej możliwości i umożliwia szybszą modernizację sieci.
 • Rozszerzone usługi telekomunikacyjne i zasoby laboratoryjne Dell dają dostawcom usług telekomunikacyjnych (CSP) możliwość szybkiego uruchomienia infrastruktury sieciowej, co przekłada się na nowe możliwości biznesowe.

Dell Technologies

Dell Technologies wprowadza do oferty nowe rozwiązania i usługi telekomunikacyjne, które wzmocnią otwarty ekosystem telekomunikacyjny i pomogą dostawcom usług telekomunikacyjnych (CSP) przyspieszyć transformację w kierunku otwartych sieci opartych na chmurze, bez konieczności ponoszenia nadmiernych kosztów.

OPPO Find N – sprawdziliśmy jak działa składany smartfon

Rozwijający się otwarty ekosystem w branży telekomunikacyjnej daje podmiotom CSP dostęp do większego wyboru technologii i partnerów celem modernizacji w kierunku sieci opartych na chmurze. I właśnie tego potrzebują CSP – zróżnicowanych technologii otwartego ekosystemu, aby płynnie współpracować i dzięki temu udostępniać różnorodne usługi brzegowe oraz obniżać koszty. Dell stawia sobie za cel upraszczanie i przyspieszanie wdrożeń nowoczesnych sieci – mają w tym pomóc rozwiązania Dell Telecom Cloud Foundation, Dell Open RAN Accelerator oraz nowa oferta telekomunikacyjna i zasoby firmowych laboratoriów.

 – Dostawcy usług telekomunikacyjnych budują i wdrażają dziś otwarte sieci inaczej niż kiedyś. Dzięki temu mogą tworzyć innowacyjne usługi, wykorzystujące możliwości brzegowe. Nasze rozszerzone portfolio rozwiązań telekomunikacyjnych zapewnia operatorom sieci niezawodność i prostotę, których potrzebują, aby zmodernizować swoje sieci i zarabiać na nowych usługach – mówi Dennis Hoffman, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Telecom Systems Business w Dell Technologies.

 Dell Telecom Multi-Cloud Foundation przyspiesza modernizację sieci i rozwój biznesu

Dell Telecom Multi-Cloud Foundation to gotowe, kompleksowe i nowoczesne rozwiązanie infrastruktury sieciowej, które pomaga operatorom CSP szybciej budować i uruchamiać otwarte, natywne sieci w chmurze przy niższych kosztach i mniejszej złożoności. Telecom Multi-Cloud Foundation obejmuje sprzęt Dell, oprogramowanie do administracji Dell Bare Metal Orchestrator oraz wybierane przez CSP zintegrowane platformy oprogramowania chmury telekomunikacyjnej, w tym od Red Hat, VMware i Wind River.

Test Garmin Dash Cam Mini 2 – kamerka z dużym potencjałem

Dell dodaje nowe moduły Dell Bare Metal Orchestrator do swojego oprogramowania, dając CSP możliwość wdrażania i zarządzania cyklem życia całego stosu fundamentów chmury. Oznacza to, że po wdrożeniu operatorzy będą dysponować skalowalnym fundamentem chmury dla swojego otwartego środowiska sprzętowo-programowego, obejmującym sieć rdzeniową, brzegową i radiową. Dzięki temu będą w stanie elastycznie projektować i wdrażać otwarte funkcje sieciowe oraz zróżnicowane usługi brzegowe. ACG Research szacuje, że CSP, wprowadzając Telecom Multi-Cloud Foundation do swoich sieci, zaoszczędzą do 39% kosztów operacyjnych. Badania ACG Research wykazały ponadto, że CSP oszczędzą również czas związany z dostarczaniem serwerów, testowaniem, certyfikacją oraz aktualizacją oprogramowania oraz integracją i testowaniem stosu chmurowego.

Dell i Marvell pracują nad nowym sprzętem, który przyspieszy Open RAN

Wraz z wprowadzeniem architektur zwirtualizowanych i Open RAN, sieci 5G ulegają transformacji, dzięki której również sieć RAN zyskuje skalowalność w chmurze. Dostępne dziś alternatywy w postaci zwirtualizowanych i otwartych sieci RAN nie mają jednak wydajności tradycyjnych sieci, co utrudnia CSP wdrażanie natywnych sieci 5G w chmurze.

Opracowane wspólnie z Marvell rozwiązanie Dell Open RAN Accelerator Card to nowa karta do przetwarzania typu inline 5G warstwy 1 dla rozwiązań vRAN i Open RAN. Została ona zaprojektowana z myślą o serwerach Dell PowerEdge i innych serwerach opartych na architekturze x86. Pojawienie się karty PCIe oznacza, że w ekosystemie Open RAN dostępna będzie technologia Marvell OCTEON® Fusion oraz wydajność dzisiejszych wiodących sieci radiowych 5G. CSP mogą dzięki niej uzyskać lepiej działające systemy przy niższych kosztach i zużyciu energii, co pozwoli im na przystępne skalowanie wysokowydajnych, nowoczesnych radiowych sieci dostępowych w oparciu o otwartą architekturę.

W Marvell z przyjemnością zaangażowaliśmy się we współpracę z Dell Technologies, aby dać naszym odbiorcom otwartą, zwirtualizowaną architekturę 5G RAN, która zapewnia zaawansowane funkcje i wydajność zbudowaną na naszej sprawdzonej i zoptymalizowanej platformie OCTEON® Fusion. Nowa karta Dell Open RAN Accelerator Card to innowacyjne, bezkompromisowe, natywne dla chmury rozwiązanie do akceleracji typu inline przeznaczone dla sieci Open RAN Layer 1 – mówi Raj Singh, wiceprezes wykonawczy działu Processors Business Unit w Marvell.

Cieszymy się, że Dell Technologies i Marvell łączą siły, aby wprowadzać innowacje i tworzyć technologie, które zwiększą możliwości platformy Open RAN i różnorodność dostawców dla operatorów. Dzięki karcie Dell Open RAN Accelerator jesteśmy coraz bliżej spełnienia obietnicy zwirtualizowanych platform Open RAN. Rozwiązanie to ma zaoferować operatorom sieci, takim jak Vodafone, tańszą i skuteczniejszą drogę do Open RAN – stwierdził Andy Dunkin, Open RAN RF and digital platform development manager w Vodafone.

Dell w dalszym ciągu wzbogaca swój otwarty ekosystem partnerski, wprowadzając nowe rozwiązania telekomunikacyjne dla sieci brzegowych i rdzeniowych:

 • Dell Validated Design for Services Edge 1.2 łączy brzegowe zasoby obliczeniowe z prywatną łącznością bezprzewodową, oferując łatwość wdrażania, skalowalność operacji i funkcje bezpieczeństwa wymagane dla dużej liczby lokalizacji brzegowych. Firmy mogą umieszczać czujniki i urządzenia na brzegu sieci mobilnych, aby zbierać i przetwarzać dane w czasie zbliżonym do rzeczywistego, a także wykorzystywać te dane do generowania wniosków, optymalizacji działań i zwiększania wydajności. Oparta na otwartych standardach architektura obsługuje teraz Airspan 5G RAN, umożliwiając szybkie wdrażanie prywatnych sieci 5G klasy enterprise.
 • Dell Validated Design for the 5G Core z Oracle i VMware daje CSP możliwość budowania solidnego, skalowalnego rdzenia 5G na standardowej infrastrukturze przemysłowej w bardziej bezpieczny i niezawodny sposób. Rozwiązanie to może skrócić czas potrzebny na zaprojektowanie, przetestowanie i zintegrowanie komponentów sieciowych pochodzących od wielu partnerów.

 Dell wzbogaca paletę usług telekomunikacyjnych i zasoby laboratoriów, aby przyspieszać innowacje w ekosystemie

Dell nadal rozbudowuje swoje usługi telekomunikacyjne, aby być liderem w zakresie integracji z partnerami i przyspieszyć wdrażanie oraz stosowanie rozwiązań telekomunikacyjnych przez CSP. Operatorzy mogą szybko uruchomić infrastrukturę sieciową dzięki usłudze Dell ProDeploy dla NFVI, która łączy fabryczną integrację Dell z opcjami wdrażania w terenie w celu elastycznego budowania optymalnej infrastruktury NFV specyficznej dla sieci indywidualnego klienta. Usługa integruje platformy oprogramowania obliczeniowego, sieciowego i chmury telekomunikacyjnej, pomagając CSP szybciej przetwarzać obciążenia robocze, zwiększając ich skalę, a oszczędzając czas i koszty. Sprawdzone procesy Dell umożliwiają skrócenie czasu wdrożenia infrastruktury o 68% dzięki usłudze ProDeploy.1

Mi Smart Band 6 NFC – krótka relacja z płatności zbliżeniowych opaską

Dell Open Telecom Ecosystem Lab Solution Integration Platform pomaga dostawcom i partnerom bezpiecznie połączyć swoje zasoby z laboratorium i infrastrukturą Dell, aby szybciej opracowywać i wprowadzać na rynek usługi 5G i brzegowe usługi telekomunikacyjne. Połączenie laboratoriów pozwala stworzyć otwarty mini-ekosystem, dzięki któremu przy pomocy Solution Integration Platform oraz najnowszym technikom DevOps można przeprowadzać testy szybciej niż w przypadku testów ręcznych. Oznacza to, że usługi mogą być wprowadzane na rynek w krótszym czasie, generując mniejsze ryzyko i koszty. Z nowej platformy do przeprowadzania zintegrowanych testów i bieżącego zarządzania cyklem życia usług i aplikacji Open RAN, 5G i sieci brzegowej korzystać mogą CSP i partnerzy.

 Dostępność:

 • Moduł Dell Bare Metal Orchestrator dla VMware Telco Cloud Platform będzie dostępny globalnie w kwietniu 2022 r.
 • Moduły Dell Bare Metal Orchestrator dla Red Hat OpenShift oraz Wind River Studio będą dostępne globalnie w lipcu 2022 r.
 • Planowane globalne wprowadzenie Dell Open RAN Accelerator Card ma odbyć się pod koniec roku 2022.
 • Dell Validated Design dla Services Edge 1.2 zostanie udostępniony globalnie w marcu 2022 r.
 • Dell Validated Design dla 5G Core z Oracle i VMware zostanie udostępniony globalnie w czerwcu 2022 r.
 • Dell ProDeploy dla NFVI zostanie udostępniony na początku kwietnia 2022 r.
 • Dell Open Telecom Ecosystem Lab Solution Integration Platform zostanie udostępniona globalnie w lipcu 2022 r.

źródło: Dell Technologies

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: