Panasonic – nowe monitory LCD EQ2 4K

Panasonic – nowe monitory LCD EQ2 4K

Firma Panasonic wprowadziła na rynek nową serię monitorów profesjonalnych LCD EQ2 o rozdzielczości 4K, które powstały z myślą o nieustannie rosnących wymaganiach związanych z zastosowaniami w sektorach biznesowym i edukacyjnym. Cechuje je przede wszystkim dobra widoczność, wytrzymałość i mnóstwo przydatnych funkcji oraz sześć rozmiarów ekranu do wyboru (86, 75, 65, 55 i 50 cali lub 43 cale).

LCD EQ2 4K

Dzięki jasności na poziomie 500 cd/m2 i zastosowaniu powłoki antyrefleksyjnej, która pozwala wyeliminować efekt odbijania się jasnego światła, seria EQ2 idealnie nadaje się do sal konferencyjnych, sal lekcyjnych i otwartych przestrzeni takich jak recepcje czy centra handlowe. Możliwość ustawienia monitora poziomo lub pionowo i odchylenia go nawet o 20 stopni, a także działanie przez 18 godzin bez przerwy pozwalają stosować nowe urządzenia także jako ekrany informacyjne.

Seria EQ2 obsługuje standard Intel SDM (Smart Display Module), który umożliwia używanie monitora w połączeniu z bezprzewodowym systemem prezentacyjnym Panasonic PressIT w wersji z odbiornikiem lub opcjonalnymi skrzynkami zaciskowymi, np. 12G-SDI lub DIGITAL LINK. Urządzenia mają też wbudowaną funkcję białej tablicy do pisania po ekranie oraz zoom obsługiwany myszą.

Test iiyama G-Master – zakrzywiony monitor nie tylko do gier

Przy użyciu kabla USB Type-A można podłączyć do monitora urządzenia USB i sterować nimi z poziomu komputera połączonego z monitorem EQ2 przez port USB Type-C. Ta funkcja doskonale sprawdzi się na przykład w przypadku prostych, rozpoczynanych na szybko konferencji wideo. Jeśli kamera lub system głośnomówiący są na stałe podłączone do monitora, wystarczy, że użytkownik podłączy swój komputer, aby móc od razu sterować urządzeniami i rozpocząć spotkanie.

Aby zapewnić użytkownikom maksymalną elastyczność, monitory wyposażono w 3 złącza HDMI oraz wejścia wideo PC i USB Type-C. Możliwe jest sterowanie przez sieć LAN oraz port szeregowy, a także jednoczesne sterowanie i zbiorcze zarządzanie w sieci. Nowe monitory obsługują sterowanie przez sieć LAN w technologii AMX lub Crestron Connected. Seria obsługuje też funkcję przesyłania ekranu, która pozwala strumieniowo przesłać zawartość komputera na maksymalnie 64 monitory połączone z przewodową siecią LAN.

Test Ferguson Ariva T75 – odbiornik telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC

Monitory będą kolejno wprowadzane na rynek od czerwca.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Panasonic Business.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: