BlaBlaCar – darmowe przejazdy dla potrzebujących z Ukrainy

W związku z panującą od czwartku sytuacją na Ukrainie BlaBlaCar wprowadził zmiany w swojej aplikacji, umożliwiając bezpłatne przejazdy na dowolnej trasie. Działanie ma celu pomoc wszystkim przekraczającym granicę polsko-ukraińską. 

BlaBlaCar

Zmiana ustawień w aplikacji, jak również na stronie BlaBlaCar, umożliwia wystawienie oferty przejazdu za cenę minimalną 1 zł, niezależnie od planowanego dystansu – kwota 0 zł jest aktualnie technologicznie niemożliwa do wprowadzenia. W praktyce oznacza to, iż kierowca, nie pobiera żadnej opłaty od pasażerów. Warto zaznaczyć, iż sama platforma BlaBlaCar nie pobiera jakiejkolwiek prowizji za przejazdy współdzielone. 

Test Mobvoi TicWatch E3 – sportowy smartwatch z Wear OS

W celu ułatwienia potrzebującym znalezienia oferty transportu, użytkownik powinien dodać w jej opisie po ukraińsku zdanie: „безкоштовний проїзд для допомоги Українцям (darmowy przejazd dla Ukraińców)”. Ponadto, dobrym rozwiązaniem jest uzupełnienie nazwy użytkownika o cząstkę „Волонтер”, czyli „wolontariusz”, obok imienia i nazwiska. 

 Ze względu na kolejki na przejściach granicznych warto publikować ogłoszenie z godziną odjazdu niedługo po tym, gdy dany użytkownik (kierowca) dotrze do granicy polsko-ukraińskiej. Następnie należy czekać na rezerwację last-minute od osób, które właśnie ją przekroczą. 

Test Navitel RE 5 Dual – zestaw na każdą trasę

Więcej informacji znaleźć można w kanałach społecznościowych BlaBlaCar na Facebooku, Twitterze i Instagramie. 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: