MWC 2022: Cat Q10 – wytrzymały router 5G

MWC 2022: Cat Q10 – pancerny router 5G

Bullitt Group, globalny licencjobiorca telefonów Cat, zaprezentował Cat Q10, pancerny router z technologią 5G, który zapewnia niezawodną i szybką łączność z wieloma urządzeniami, zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Cat Q10 jest zgodny zarówno z certyfikatem ochrony klasy IP68 – jest więc odporny na kurz i deszcz, a także z normą wojskową Mil-Spec 810H, dzięki czemu wytrzyma długotrwałe przebywanie na zewnątrz niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Jak pozostałe urządzenia marki Cat, router był także testowany pod kątem upadku z 1,8 metra. Urządzenie zostało wyposażone w pojemną, łatwą do wymiany przez użytkownika baterię o pojemności 5300 mAh, by łączyć urządzenia na dłużej.

Cat Q10

Mobilne hotspoty internetowe są szczególnie przydatne, gdy stacjonarne szerokopasmowe sieci Wi-Fi są niedostępne lub zawodne, lecz nie występuje problem z dostępem do sieci 4G LTE lub 5G. Obecnie wiele urządzeń nie jest kompatybilnych z 5G, a jeszcze mniejsza liczba jest odporna na warunki atmosferyczne. Większość z nich jest dodatkowo wyposażona w małe baterie lub wymaga stałego podłączenia do źródła zasilania.

Cat Q10 jest całkowicie przenośny i przeznaczony do użytku w każdych warunkach. Umożliwia podłączenie urządzeń do sieci 5G zarówno na placu budowy, jak i gospodarstwie rolnym. Router umożliwia także korzystanie z Internetu osobom przebywającym w ruchu lub wystawcom podczas imprez plenerowych, gdy nie można polegać na sieciach Wi-Fi. Może być używany również w przypadku akcji ratunkowych w czasie, gdy stacjonarne łącze szerokopasmowe jest zakłócone, ale nadal dostępna jest dobra sieć komórkowa.

Test Tenda 4G09 – stacjonarny router LTE Advanced

Cat Q10 jest szybki i łatwy do wdrożenia. Można do niego bezpiecznie podłączyć do 32 urządzeń jednocześnie, zapewniając przepustowość i prędkości Wi-Fi 6 i 5G. Urządzenie oferuje także lepsze zabezpieczenia, a więc i prywatność, oraz znacznie większą elastyczność niż publiczne hotspoty Wi-Fi.

Ponadto posiada dużą baterię, która pozwala na korzystanie z podłączonych urządzeń nawet przez 10 godzin, jednak jeśli zajdzie taka potrzeba, użytkownicy z łatwością mogą ją wymienić.

– Cat Q10 to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą wykorzystać moc 5G, gdy łącze szerokopasmowe jest niedostępne lub zawodne — podkreślił Pete Cunningham, VP Product Portfolio w Bullitt Group. – Podobnie jak wszystkie telefony Cat, z urządzenia można korzystać tam, gdzie tylko tego potrzebujesz. Rozszerzenie działalności o nową kategorię produktów podkreśla naszą innowacyjność oraz wiodącą pozycję w sektorze urządzeń pancernych, umożliwiając nam dotarcie do potencjalnych klientów z nowymi, wytrzymałymi i niezawodnymi urządzeniami.

By dowiedzieć się więcej odwiedź www.catphones.com.

Kluczowe funkcje obejmują:

 • Cechy konstrukcyjne
  • IP68, odporność na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg, piasek, kurz i brud
  • Zgodność z normą wojskową MIL-SPEC 810H
  • Wytrzymałość na upadek do 1,8 m
  • Antypoślizgowy, gumowany korpus z TPU
  • Możliwość zamocowania na smyczy
 • Wymienna bateria litowo-jonowa 5300 mAh, 10 godzin użytkowania, 1000 godzin czuwania, z funkcją powerbanku
 • Łączność
  • 5G, 4G LTE (kat. 19)
  • Wi-Fi 6, 802.11 a/b/g/n/ac/ax 2×2 MIMO
  • Do 32 urządzeń jednocześnie podłączonych
 • Chipset MTK 5G T750
 • Łatwa konfiguracja za pomocą aplikacji mobilnych lub przeglądarek Internetowych
 • Standard szyfrowania danych: WPA-PSK, WPA2-PSK

źródło: Cat

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: