MWC 2022: Leap to Greener – jedno drzewo za jeden telefon realme

MWC 2022: Leap to Greener – jedno drzewo za jeden telefon realme

Wraz z premierą serii GT 2 – pierwszych smartfonów premium marki realme – firma przedstawiła dziś swoją wizję zrównoważonego rozwoju: Leap to Greener.

Oprócz dostarczania użytkownikom produktów i usług najwyższej jakości, staramy się również brać na siebie odpowiedzialność społeczną. Choć jesteśmy dopiero trzyletnim start-upem, systematycznie zmierzamy w kierunku stania się przyjaznym dla środowiska i zrównoważonym graczem technologicznym, którego celem jest wywarcie pozytywnego wpływu na środowisko. Poszukujemy różnych sposobów na prowadzenie codziennych operacji w sposób nieszkodliwy dla naszej planety  – powiedział Madhav Sheth, wiceprezes realme i prezes realme International Business Group.

Redukcja emisji CO₂ o połowę

realme dąży do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 50 procent w ciągu pięciu lat poprzez zminimalizowanie śladu węglowego w całym cyklu tworzenia i użytkowania produktów firmy – począwszy od doboru materiałów i projektu, aż po produkcję, opakowanie, użytkowanie czy późniejszy recykling.

Test realme GT Neo 2 5G – mistrz średniej półki?

Doskonałym przykładem jest najnowsza, flagowa seria realme GT 2. Główną myślą stojącą za jej zaprojektowaniem było wyzwanie stworzenia pierwszego telefonu przyjaznego środowisku podjęte przez realme. GT 2 Pro to pierwszy smartfon, w którym cały tylny panel wykonano z biopolimeru, co pozwoliło zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przy jego produkcji o 35,5 procent.

W porównaniu z materiałami opartymi wyłącznie na ropie naftowej, biopolimer ten powoduje zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 2 kg na każdy kilogram produkcji. GT 2 Pro otrzymał także certyfikat zrównoważonego rozwoju TCO 9.0, który wymaga od realme i wszystkich dostawców firmy społecznie odpowiedzialnego procesu produkcji, w którym sprawdzanych jest ponad 40 wskaźników zrównoważonego rozwoju. Odsetek plastiku użytego w opakowaniu telefonu również został zmniejszony z 21,7 do zaledwie 0,3 procent.

Leap to Greener 

1 drzewo za 1 telefon realme

W trosce o zrównoważony rozwój, marka realme we współpracy z Treedom rozpoczęła inicjatywę sadzenia drzew. Dzięki niej każdy klient, który kupi telefon z serii GT 2 na oficjalnej stronie firmy, będzie miał możliwość zasadzenia i wyhodowania własnego drzewa, a w niecałe 24 miesiące zrównoważenia emisji CO₂ powstałej przy produkcji smartfonu. W ten sposób, wspólnie ze swoimi użytkownikami, realme jest w stanie zrekompensować emisję dwutlenku węgla przy zakupie, co jest kolejnym krokiem w kierunku neutralności węglowej.

„Double Zero”

realme dokłada również wszelkich starań, aby osiągnąć cel „Double zero”, czyli zerową emisję dwutlenku węgla w działalności firmy oraz zerową ilość odpadów na wysypiskach do 2025 roku.

Ustanowienie celu „Double zero” ma na celu zoptymalizowanie codziennej działalności firmy. Z jednej strony realme zmniejszy emisję dwutlenku węgla i ilość odpadów generowanych przez własną działalność, z drugiej zaś znacznie zwiększy udział energii odnawialnej i zoptymalizuje cały proces zarządzania odpadami, aby poprawić poziom recyklingu zasobów.

Test realme GT Master Edition – przygotowany do podróży

Wdrożenie inicjatywy „Double zero” będzie decydującym krokiem w ramach wizji zrównoważonego rozwoju firmy „Leap to Greener”. Mniejsza emisja dwutlenku węgla będzie służyć dobru ogółu i spowolni tendencję ocieplania się klimatu. Mniejsza ilość odpadów na wysypiskach przyczyni się do bardziej efektywnego wykorzystania zasobów naturalnych i zminimalizowania operacji związanych z eksploatacją wysypisk. Wszystkie te czynniki pomogą realme stworzyć zdrowszy i bardziej zrównoważony model działalności biznesowej.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl