MWC 2022: Oral-B iO 10 z iOSense do pielęgnacji jamy ustnej

MWC 2022: Oral-B z nową technologia pielęgnacji jamy ustnej

Przy obecności sztucznej inteligencji w prawie każdym aspekcie życia nie dziwi fakt, że również zabiegi związane ze zdrowiem jamy ustnej zostały unowocześnione. Na Mobile World Congress w Barcelonie, Oral-B, marka nr 1 na świecie wśród rekomendowanych przez dentystów i lider w dziedzinie oscylacyjno-rotacyjnych elektrycznych szczoteczek do zębów prezentuje swoją najnowszą innowację technologiczną: Oral-B iO 10 z iOSense.

Oral-B iO 10

Nowy iO10 z iOSense, najnowszy produkt z rewolucyjnej serii iO, ma na celu zrewolucjonizować sposób, w jaki myjemy zęby, dzięki niespotykanym dotąd, spersonalizowanym rozwiązaniom.

Do zestawu dołączone jest inteligentne urządzenie o nazwie iOSense, które oferuje wskazówki w czasie rzeczywistym, wspomagane przez sztuczną inteligencję oraz spersonalizowane szczotkowanie, gwarantujące zdrowsze dziąsła i zęby.

Benjamin Binot, starszy wiceprezes P&G Europe Oral Care mówi:

Ta innowacja reprezentuje zupełnie nową erę szczotkowania zębów. Urządzenie jest czymś więcej niż tylko elektryczną szczoteczką do zębów – to synteza przełomowej technologii, atrakcyjnego wzornictwa i niesamowitej wydajności. iO 10 z iOSense stanowi nasze najnowsze zobowiązanie do budowania ekosystemu cyfrowego zdrowia, który jest liderem dzięki zaawansowanym technologiom, dostępnym rozwiązaniom i jeszcze bardziej skutecznym narzędziom edukacyjnym, poprawiającym pielęgnację jamy ustnej i zdrowie nas wszystkich”.

Recenzja Oclean Flow – szczoteczka soniczna skutecznie wyczyści zęby

Z przeprowadzonych badań klinicznych wynika, że Oral-B iO zapewnia dokładniejsze czyszczenie zębów i dziąseł w porównaniu z manualną szczoteczką do zębów, jednak teraz dzięki iOSense, spersonalizowane szczotkowanie zrewolucjonizuje całe nasze podejście do zdrowia jamy ustnej” – mówi Maike Siemons, kierownik europejskiego działu badań i rozwoju Oral Care.

Sztuczna inteligencja:

NOWE urządzenie iOSense jest wspomagane przez sztuczną inteligencję, która intuicyjnie nadzoruje szczotkowanie i zapewnia unikalne oraz indywidualne rozwiązania. Urządzenie wskazuje…

 • Kiedy szczotkować: iOSense posiada minutnik do optymalizacji czasu szczotkowania oraz zegar Wi-Fi.
 • Gdzie szczotkować: intuicyjne oświetlenie iOSense zapewnia dostęp do każdego miejsca.
 • Jak szczotkować: aplikacja Oral-B śledzi cele i dostarcza indywidualnych informacji zwrotnych po każdym szczotkowaniu.

iOSense jest również ładowarką magnetyczną, która ładuje szczoteczkę w około 3 godziny. Dla użytkowników, którzy są w ciągłym ruchu, dołączono etui podróżne z ładowarką Power2Go, co oznacza, że można ją ładować w wolnej chwili.

Test Xiaomi Redmi Buds 3 lite – do pracy i rekreacji

Inteligentne działanie:

Rewolucyjna technologia mikrowibracji Oral-B iO usuwa 100% więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna, zapewniając profesjonalną czystość w warunkach domowych, przyczyniając się do poprawy zdrowia jamy ustnej i ogólnego dobrostanu organizmu. Niemniej jednak, nie chodzi tylko o to, co iO potrafi zrobić, ale również o to, jak dzięki tej technologii czują się jej użytkownicy. Korzystanie z iO10 to prawdziwie sensoryczne doświadczenie, które zmieni czynność szczotkowania zębów z konieczności w przyjemność.

Przeprowadzone badania kliniczne wykazały, że Oral-B® iO zapewnia dokładniejsze czyszczenie zębów i dziąseł, pozwalając łatwo i skutecznie dbać o zdrowie jamy ustnej. W porównaniu z manualnymi szczoteczkami do zębów użytkownicy Oral-B iO odnotowali:

 • sześciokrotnie skuteczniejsze usuwanie płytki nazębnej wzdłuż linii dziąseł,
 • 100% zdrowsze dziąsła w ciągu jednego tygodnia,
 • bielsze zęby w ciągu jednego tygodnia dzięki rewolucyjnej technologii iO™.

W sześciomiesięcznym badaniu klinicznym:

 • 96% pacjentów stosujących Oral-B iO zyskało zdrowe dziąsła, co oznacza, że przy dłuższym stosowaniu iO wyniki są lepsze.
 • Korzystając z Oral-B iO, użytkownicy mają 14,5x większe szanse na wyleczenie chorób dziąseł w porównaniu do standardowej szczoteczki manualnej.
 • Oral-B® iO usuwa o 62% więcej płytki nazębnej niż Sonicare DiamondClean SMART wzdłuż linii dziąseł i o 26% więcej płytki nazębnej w trudno dostępnych miejscach.
Oral-B iO 10
Oral-B iO 10

Konstrukcja Oral-B iO 10:

 • Szczoteczki dostępne w dwóch nowych, inspirowanych galaktyką wzorach: kosmiczna czerń i biel gwiezdnego pyłu.
 • Interaktywny kolorowy wyświetlacz umożliwia wygodną nawigację po funkcjach, w tym powitania, ustawienia języka i wybór trybów czyszczenia: delikatnego, głębokiego czyszczenia i wybielania.
 • Inteligentny czujnik nacisku prowadzi użytkowników do zastosowania optymalnego nacisku podczas czyszczenia. Czujnik ostrzega przed nadmiernym dociskaniem czerwonym światłem i sygnalizuje zielonym kolorem, kiedy użytkownik stosuje optymalną siłę, maksymalizując skuteczność kultowej okrągłej główki szczoteczki Oral-B® iO inspirowanej narzędziami dentystycznymi.
 • Aplikacja Oral-B udostępnia spersonalizowane informacje zwrotne po każdej sesji szczotkowania. Umożliwia łatwą nawigację po funkcjach urządzenia i pozwala na proste ustawienie systemu szczotkowania. Pozwala również na dostosowanie szczotkowania do własnych potrzeb poprzez ustawienie osobistych celów, które odpowiadają indywidualnym potrzebom.
 • Aplikacja Oral-B oferuje również grafikę 3D, a technologia sztucznej inteligencji rozpoznaje wszystkie obszary w jamie ustnej, prowadząc użytkownika do 100% ukończenia szczotkowania.
 • Zegar sterujący zapewnia osobiste wskazówki dla użytkowników, umożliwiające im osiągnięcie najlepszej jak dotąd czystości. Śledzi on czas trwania każdej sesji szczotkowania, więc użytkownicy wiedzą, kiedy myli zęby przez zalecane przez dentystów dwie minuty. Uśmiechnięte ikonki na wyświetlaczu informują, czy osiągnięto cel.

Demokratyzacja Oral-B iO: przedstawiamy Oral-B iO4 oraz iO5

Na MWC 2022 Oral-B zaprezentuje również iO Serie 4 i 5, przystępne cenowo alternatywy, które również posiadają innowacyjną technologię iO, co oznacza, że doskonałe szczotkowanie zębów jest dostępne dla wszystkich, niezależnie od budżetu.

 • Dostępne w wielu nowych kolorach: całkowicie biały, matowy czarny, różowy oraz lawendowy.
 • Zasilane przez sztuczną inteligencję.
 • Wyposażone są w intuicyjny, inteligentny czujnik nacisku, który na bieżąco informuje o postępach.
 • Inspirowana stomatologią, okrągła główka szczoteczki o wyjątkowych mikrowibrujących włóknach.
 • Wyposażone w inteligentne tryby, dzięki którym można spersonalizować sposób czyszczenia.

Źródło: Oral-B

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl