Bang & Olufsen Beoplay Portal – słuchawki do gier i urządzeń mobilnych

Bang & Olufsen Beoplay Portal – słuchawki do gier i urządzeń mobilnych

Bang & Olufsen wprowadza na rynek nową edycję wielokrotnie nagradzanych bezprzewodowych słuchawek do gier – Beoplay Portal. Marka znacząco rozszerza możliwości połączeń z wiodącymi na świecie platformami. Są one teraz w pełni kompatybilne z komputerami PC, konsolami PlayStation oraz urządzeniami mobilnymi. Unikalne założenie połączenia słuchawek gamingowych ze sprzętem do codziennego użytku, które pierwotnie stało za stworzeniem słuchawek Beoplay Portal, jest nadal istotną dewizą marki.

Test Sennheiser CX True Wireless – gdy dźwięk na pierwszym miejscu

Rozszerzenie opcji łączności, nowy adapter do łączności bezprzewodowej, poprawianie baterii, która teraz zapewnia do 42 godzin pracy sprawiają, że nowe słuchawki Bang & Olufsen to doskonałe, wielofunkcyjne urządzenie audio, zaprojektowane na całe życie.

Bang & Olufsen Beoplay Portal
Bang & Olufsen Beoplay Portal

– Od momentu wprowadzenia na rynek Beoplay Portal w marcu 2021 roku stały się wysoko ocenianym produktem, otwierającym drzwi dla nowej grupy konsumentów Bang & Olufsen. Nowa edycja skierowana jest na kolejne platformy, aby wzmocnić nasze więzi ze społecznością graczy i sprawia, że możemy powitać więcej osób w rodzinie B&O – komentuje Dorte Vestergaard, dyrektor ds. kategorii w Bang & Olufsen.

– Połączenie doskonałego dźwięku, niezrównanego stylu i bezproblemowej łączności sprawia, że słuchawki Portal są idealnym rozwiązaniem dla konsumentów, którzy chcą mieć wszystkie możliwe zastosowania w jednym zestawie słuchawkowym. Cieszymy się, że możemy wykorzystać początkowy sukces i kontynuować naszą ekspansję w branży gier – dodaje.

Bang & Olufsen Beoplay Portal
Bang & Olufsen Beoplay Portal

Niezależnie od tego, czy grasz na PlayStation, komputerze PC czy urządzeniu mobilnym, nowa edycja Beoplay Portal spełnia wszystkie osobiste preferencje, oferując bogate wrażenia dźwiękowe i stylowy design. Specjalny mikrofon tworzący wirtualne ramię Boom Arm™ eliminuje potrzebę korzystania z fizycznego ramienia, izoluje i wzmacnia głos użytkownika, jednocześnie tłumiąc hałas z otoczenia. To z kolei oznacza, że obok nieograniczonego zastosowania Beoplay Portal w grach, słuchawki mogą być również używane w codziennym życiu.

Test Creative Sound Blaster JAM V2 – lekka konstrukcja, brzmienie i cena

Nowa edycja słuchawek Beoplay Portal oferuje znaczne wydłużenie czasu pracy akumulatora, zapewniając do 42 godzin ciągłego grania przy użyciu Bluetooth i aktywnej redukcji szumów (+18 godzin) lub 19 godzin łączności bezprzewodowej z aktywną redukcją szumów (+7 godzin).

Bang & Olufsen Beoplay Portal
Bang & Olufsen Beoplay Portal

Oferując bezprzewodową łączność 2,4 GHz dla PC i PlayStation, nowa edycja Beoplay Portal rozszerza swoje możliwości i staje się najlepszym rozwiązaniem audio dla najpopularniejszych na świecie platform do gier. Słuchawki zostały zaprojektowane z myślą o prostej i zaawansowanej łączności – podczas gry, słuchania muzyki czy rozmów telefonicznych, co udało się osiągnąć dzięki podwójnemu strumieniowaniu dźwięku.

Test Bose Noise Cancelling Headphones 700 – świetny dźwięk i redukcja szumów

Wprowadzenie nowego bezprzewodowego adaptera umożliwia szybsze połączenie z komputerem PC, konsolą PlayStation lub innym urządzeniem z wejściem USB-C, z możliwością płynnego przejścia między użytkowaniem bezprzewodowym i przewodowym. Ponieważ gry mobilne stają się coraz bardziej popularne na rynku, Beoplay Portal zostały również zaprojektowany z myślą o ich użytkownikach i korzystają z technologii Bluetooth 5.1 i aptX Adaptive.

Bang & Olufsen Beoplay Portal
Bang & Olufsen Beoplay Portal

Dostrojone przez uznanych akustyków firmy Bang & Olufsen, Beoplay Portal zapewniają bogate wrażenia dźwiękowe, dostarczając wysoki poziom szczegółów i niuansów dźwiękowych. Dwa specjalnie zaprojektowane 40-milimetrowe przetworniki z magnesami neodymowymi zapewniają precyzyjną i wierną reprodukcję akustyczną. Dzięki systemowi Dolby Atmos słuchawki Beoplay Portal oferują także wirtualny dźwięk przestrzenny, dodając głębi i wyrazistości grom, filmom i muzyce.

Wydajność dźwięku słuchawek Beoplay Portal jest dodatkowo zwiększona dzięki nowej generacji technologii Adaptacyjnej Aktywnej Redukcji Hałasu. Dzięki połączeniu technologii ANC typu „feed-forward” i ANC typu „feed-back”, Beoplay Portal pozwala użytkownikom w pełni zanurzyć się w dźwięku i cieszyć się każdym szczegółem nawet w głośnym otoczeniu. Funkcja Own Voice umożliwia użytkownikom słyszenie własnego głosu przy jednoczesnym tłumieniu dźwięków zewnętrznych, zapewniając skupienie i szczegółowość na jakie zasługuje każda rozgrywka.

Zaprojektowane przez Jakoba Wagnera, we współpracy z zespołem projektantów Bang & Olufsen, Beoplay Portal są dostępne w trzech atrakcyjnych wersjach kolorystycznych: Black Anthracite, Grey Mist i Navy. Nauszniki są wyposażone w czułe na dotyk aluminiowe tarcze z zachwycającym efektem gradientu, wykonanym przy użyciu opatentowanej techniki anodyzacji.

Słuchawki Beoplay Portal, zaprojektowane z myślą o długim noszeniu, mają poduszki nauszne podtrzymujące szczękę, wykonane z pianki z pamięcią owiniętej skórą jagnięcą. Z tyłu każdej poduszki znajduje się subtelna wypukłość, dzięki której słuchawki dopasowują się do kształtu głowy użytkownika, zwiększając komfort i eliminując wycieki dźwięku.

Wewnątrz pałąka znajduje się przesunięta wyściółka, której zadaniem jest zmniejszenie nacisku na czubek głowy. Jest ona pokryta wysokiej jakości tkaniną z włókna bambusowego, która została wybrana ze względu na swoją trwałość i oddychalność. Ważące zaledwie 279 gramów słuchawki Beoplay Portal należą do najlżejszych w kategorii słuchawek bezprzewodowych i są idealne do wielogodzinnego, nieprzerwanego użytkowania.

Specyfikacja

Zastosowane technologie
 • ANC
 • Transparentności / słyszenia własnego głosu
 • Dolby Atmos
 • Virtual Boom Arm
Czułość 95 dB, 1 mW @1kHz
Pasmo przenoszenia 20 – 22.000 Hz
Impedencja 24 Ohm +/- 15%
Kodeki dźwięku
 • aptX Adaptive
 • AAC
 • SBC
Przetworniki 40-milimetrowe przetworniki elektrodynamiczne z magnesami neodymowymi
Mikrofon
 • 4 wirtualne mikrofony MEMS (2 mikrofony dzielone z ANC)
 • 4 dedykowane mikrofony MEMS do ANC (po 2 na nausznik)
Czas pracy na baterii
 • Do 19 godzin pracy w trybie bezprzewodowym, Bluetooth i aktywnej redukcji szumów
 • Do 42 godzin pracy na Bluetooth i aktywną redukcją szumów
Typ baterii Niewymienny akumulator litowo-jonowy o pojemność 1200 mAh
Zasilanie Ładowanie przez złącze USB-C 5V
Czas ładowania Ok. 2h
Łączność bezprzewodowa
 • Łączność 2,4 GHz z niskimi opóźnieniami za pośrednictwem adaptera sprzętowego
 • Podwójna transmisja strumieniowa dźwięku do 2 urządzeń
Bluetooth i kodeki
 • Bluetooth 5.1 – AAC, SBC, aptX™ Adaptive
 • Zasięg działania 12 m
 • Zapamiętuje do 8 sparowanych urządzeń
 • Łączność wielopunktowa
Waga 279 g / 289 g (z kablem audio)
Wymiary 167,3 x 178,7 x 92.6 mm

Słuchawki Bang & Olufsen Beoplay Portal PC PS są już dostępne w sprzedaży w sugerowanej cenie 2 199 złotych.

Bang & Olufsen Beoplay Portal – karta produktu

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: