Canon Maxify GX5040 – wysoka jakość i niskie koszty eksploatacji

Canon Maxify GX5040 – wysoka jakość i niskie koszty eksploatacji

Canon Europe przedstawia MAXIFY GX5040, najnowszy model drukarki z serii MAXIFY GX. Jednofunkcyjna drukarka MAXIFY GX5040, została zaprojektowana z myślą o małych oraz średnich biurach i przestrzeniach roboczych. To trzeci i najbardziej kompaktowy mode­l MAXIFY GX, w którym zastosowano technologię MegaTank umożliwiającą wielokrotne uzu­peł­nianie zbiorników na atrament. Ta wszechstronna, szybka drukarka znacznie usprawni pracę firmy, zapewniając mniej przestojów, niższe koszty eksploatacji i ograniczenie zużycia energii.

Canon Maxify GX5040
Canon Maxify GX5040

Wysoka jakość i niskie koszty eksploatacji

Małe firmy nie będą musiały już wybierać między kosztami eksploatacji a wysokonakładowym drukiem kolorowym w dobrej jakości. Idealna do wydruków prezentacji lub materiałów marketingowych drukarka MAXIFY GX5040 może wydrukować 14 000 stron z pełnego zestawu butelek z trwałym atramentem pigmentowym, tworząc dokumenty biznesowe odporne na działanie wody i markerów. Opcjonalny tryb ekonomiczny zwiększa wydajność o 50% w porównaniu z drukowaniem standardowym, umożliwiając wysokonakładowy wydruk około 21 000 stron z jednego pełnego zestawu butelek z atramentem.

Test Canon Zoemini S – aparat natychmiastowy i mini drukarka

MAXIFY GX5040 umożliwia również szybkie, wysokonakładowe drukowanie z prędkością około 24 obra­zów na minutę w czerni i 15,5 obrazów na minutę w kolorze, przy czym pierwsza strona w trybie monochro­ma­tycznym wydrukuje się w zaledwie 7 sekund. Urządzenie to sprawdzi się doskonale w sytuacjach, w których liczy się szybkie działanie (np. w punktach obsługi klienta lub niewielkich przychodniach). MAXIFY GX5040 jest w stanie drukować na różnych nośnikach: kopertach, ozdobnych plakatach sklepowych, banerach o długości 1,2 m (tylko na zwykłym papierze), naprasowankach oraz arkuszach magnetycznych. Dzięki temu jedno urządzenie spełnia wiele zadań drukarskich, co podnosi wydajność i znacząco obniża koszty outsourcingu.

Canon Maxify GX5040
Canon Maxify GX5040

Większa efektywność i mniej przestojów

Celem MAXIFY GX5040 jest maksymalna produktywność, która jest możliwa dzięki zajmującej mało czasu codziennej konserwacji urządzenia.  Duża pojemność zbiorników w drukarce MAXIFY GX5040 powoduje, że uzupełnia się je rzadziej. Nie trzeba także tak często zamawiać nowego atramentu, co w efekcie przekłada się na mniejszą liczbę przestojów. Łatwe w użyciu butelki z atramentem mają specyficzne wloty, przez co do danego zbiornika można dodać tylko właściwy kolor. Specjalnie zaprojektowane dysze butelek eliminują również ryzyko przepełnienia zbiornika. Poziom atramentu można szybko sprawdzić dzięki okienkom na zbiorniki umieszczonym z przodu drukarki. W efekcie przestoje spowodowane nagłym wyczerpaniem atramentu przestają być problemem.

Test Canon Pixma TS6350 – drukarka 3 w 1 z łącznością bezprzewodową

Niezwykle pojemny zasobnik na papier w MAXIFY GX5040 składa się z tylnego podajnika na 100 arkuszy i przedniej kasety na 250 arkuszy. Taka pojemność eliminuje potrzebę częstego ładowania papieru. Urządzenie jest zatem zawsze gotowe do pracy – może nieprzerwanie drukować wiele stron, nie angażując użytkownika. Podobnie jak w przypadku zbiorników z atramentem, poziom papieru można szybko spraw­dzić, zerkając w niewielkie okienko na przedniej kasecie drukarki. O urządzenie można dbać samodzielnie dzięki łatwej wymianie kasety konserwacyjnej. Nie traci się przez to czasu na wysyłanie drukarki do serwisu lub oczekiwanie na przyjazd technika.

Canon Maxify GX5040
Canon Maxify GX5040

Użytkownicy komputerów stacjonarnych, laptopów i urządzeń inteligentnych mogą sprawnie i wygodnie korzystać z możliwości MAXIFY GX5040 za pomocą aplikacji Canon PRINT dla systemów iOS i Android, jak rów­nież z platform takich jak AirPrint® i Mopria®. MAXIFY GX5040 zapewnia użytkownikom wygodę i bez­pie­czeństwo. Opcje zarządzania użytkownikami pozwalają administratorowi ograniczyć funkcje drukarki i zapobiec tym samym nieautoryzowanemu dostępowi lub niepożądanym operacjom. Bezpieczeństwo zwiększa także zastosowanie standardu WPA2-EAP[v].

Canon Maxify GX5040
Canon Maxify GX5040

Oszczędne wykorzystanie energii i tworzyw sztucznych

Wykorzystanie butelek o dużej pojemności powoduje, że zbiorniki napełnia się rzadziej – bez potrzeby stosowania atramentowych wkładów bądź tonerów. Wysokiej jakości automatyczny druk dwustronny cechuje się taką samą gęstością jak druk jednostronny – pozwala też oszczędzać papier. Funkcje Eco, np. tryb automatycznego włączania i wyłączania, dają użytkownikom możliwość zaplanowania pracy drukarki tak, by była aktywna jedynie w godzinach pracy.

Test Canon EOS M50 – świetny bezlusterkowiec dla początkujących

Jednofunkcyjna drukarka MAXIFY GX5040 dołącza do linii MAXIFY GX obok modeli MegaTank GX6040 (drukowanie, kopiowanie, skanowanie z ADF) i MegaTank GX7040 (drukowanie, kopiowanie, skanowanie, faksowanie z D-ADF). Oba te modele wprowadzono na rynek w 2021 roku, aby zapewnić firmom solidne, skalowalne rozwiązanie do drukowania o niskim całkowitym koszcie posiadania, które spełni ich potrzeby.

Drukarki z gamy MAXIFY GX zostają wzbogacone o kolejny fantastyczny model, jakim jest MAXIFY GX5040. Linia MAXIFY GX niesamowicie usprawnia zarządzanie drukowaniem w mniejszych firmach. Urządzenia te redukują przestoje i koszty eksploatacji, ułatwiając w ten sposób zespołom wykonywanie codziennych zadań – podkreśla Suhaib Hussain, menedżer produktu ds. profesjonalnych drukarek i oprogramo­wania w Canon Europe.

–  W Canon staramy się wspierać przedsiębiorstwa każdej wielkości za pomocą narzędzi, których potrzebują, by działać możliwie jak najwydajniej z uwzględnieniem kosztów i jakości.

Dalsze informacje o Canon MAXIFY GX5040 opublikowano na tej stronie 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: